Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj
FORUM EgzaminZawodowy.info Strona Główna
Przedmioty zawodowe  »  Język obcy zawodowy
Zadania domowe
Tutaj można umieszczać zadania domowe z tego przedmiotu
Odpowiedzi: 0
Notatki z lekcji
Tutaj można umieszczać notatki z lekcji z tego przedmiotu

Przedmioty zawodowe  »  Zajęcia specjalizacyjne
Pytania
Tutaj można zadawać pytania dotyczące tego przedmiotu
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Zadania domowe
Notatki z lekcji

Przedmioty zawodowe  »  Praktyka zawodowa
Ile zarobiliście podczas praktyk?
Ja osobiście podczas 3 tygodniowej praktyki zarobiłem sobie na prawo jazdy, miałem 10 złotych na godzinę ale słyszałem że niektórym pracodawcy w ogóle nie płacili, wy zarobiliście coś???
Zadania domowe
Ostatni post Odpowiedzi: 2
co robiliście na praktykach
opisujcie
Ostatni post Odpowiedzi: 16
Regulamin BHP podczas praktyk
Kiedy byłem w Technikum też miałem problem z jego ułożeniem, aby go ułożyć korzystałem ze strony http://www.ciop.pl/5581.html

Udostępniam wam także moje screeny z dziennika praktyk: (może być problem z odczytaniem)
Pierwsza praktyka zawodowa
Wykonywałem głównie prace związane z:
[betonowaniem, zbrojeniem, szalowaniem, rozszalowywaniem, transportem, murowaniem, montażem i demontażem rusztowań, rozbiórką]
http://oi41.tinypic.com/s2cndc.jpg
http://oi43.tinypic.com/34r7i2c.jpg
http://oi42.tinypic.com/2dc8fwx.jpg
http://oi43.tinypic.com/j5v7mu.jpg

Druga praktyka zawodowa
Wykonywałem głównie prace związane z:
[obróbką drewna, malowaniem, rozbiórką, murowaniem, montażem i demontażem rusztowań, obróbką elementów stalowych, zbrojeniem,]
http://oi39.tinypic.com/335b3b8.jpg
http://oi42.tinypic.com/300zbwp.jpg
http://oi44.tinypic.com/2vjzh55.jpg
Pytania
Tutaj można zadawać pytania dotyczące tego przedmiotu
Notatki z lekcji

Nowy egzamin zawodowy  »  Kwalifikacja A.35
Kwalifikacja A.35 - czerwiec 2016
witam przyszłych ekonomistów

znacie już termin egzaminu praktycznego w czerwcu 2016 roku ???
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak uważacie co będzie w tym roku na kwalifikacji A.35 ???
Witam wszystkich zdających w tym roku kwalifikacje A.35. Mam pytanko, jak uważacie, co w tym roku będzie na kwalifikacji A.35 etap praktyczny ???
Co obstawiacie ???
Co ćwiczycie na lekcjach do egzaminu ???
Proszę o wpisy :-o
Ostatni post Odpowiedzi: 34
Egzamin praktyczna A35
pisał już ktos może egzamin praktyczny z A35 i powie co było? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Poprawka A.35 Technik Ekonomista - kto pisze?
W jakich terminach piszecie poprawkę? podzielcie się informacją co na nim było.. bardzo proszę

[ Dodano: Wto 12 Sty, 2016 17:02 ]
ja pisze 20 stycznia i na pewno napisze co było. ma ktoś wcześniej?
Ostatni post Odpowiedzi: 10
zeszyt ćwiczeń i testów autorstwa Bożeny Padurek
Witam! Przygotowuję się do egzaminu z kwalifikacji A35. Mam zeszyt ćwiczeń i testów autorstwa Bożeny Padurek, jednak nie ma w nim odpowiedzi, więc nie wiem czy dobrze rozwiązuję dany test. Może jest tutaj ktoś kto uczył się z tej książki i zna poprawne odpowiedzi do testów?
Przykładowe testy z etapu pisemnego
Witam ,
w załączniku przesyłam test nr 1 i nr 2, który pochodzi z książki Pani Padurek .
Jeśli ktoś potrzebuje odpowiedzi musi poczekać na nie kilka dni , ponieważ testów jest 6 , więc mam sporo pracy:):) Jednak w miarę możliwości będę dodawać odpowiedzi również w pliku:)

Moim konsultantem do testów jest księgowy o nicku: oskar7373 :):)
Technik ekonomista
Ile jest pytań na teoretycznym egzaminie technika ekonomistę ? Ile należy zdobyć % żeby zdać egzamin ?
Spis materiałów przygotowujących do kwalifikacji A.35
Witam,
chciałam sporządzić spis książek , które mogą się przydać przy uczeniu się do Kwalifikacji z A.35:)

Zacznę od książek z testami pisemnymi i praktycznymi:
- Testy przygotowujące do egzaminu z kwalifikacji A.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
http://www.gandalf.com.pl...-do-egzaminu-q/

- Testy : Zeszyt testów i ćwiczeń wyd. Padurek ( posiadam książkę osobiści , mogę powiedzieć że publikacja jest przejrzysta, lecz ma ode mnie minusa ze względu na bark odpowiedzi do testów pisemnych;)
http://allegro.pl/testy-z...5497389813.html

- Testy i zadania praktyczne wyd. WSiP ( posiadam książkę tego wydawnictwa , lecz z innej kwalifikacji to moja ocena na plus , ze względu na odpowiedzi do testów oraz do zadań praktycznych , chociaż czasami zdarzają się błędy w odpowiedziach , ale jest ok. )
http://sklep.wsip.pl/prod...anizacji-26658/

- Zapowiedź wyd. WSiP :
Zobaczymy , co w tej książce będzie fajnego i co wzbudzi moje uznanie :) Czekam więc aż sie pojawi w sprzedaży i ją sprawdzę:)
http://sklep.wsip.pl/prod...zawodowy-33935/

Następną serię opinii na temat książek dodam jutro:)
Pozdrawiam :)
Kwalifikacja A.35 - Maj/Czerwiec
Siemka :) Temat specjalnie przygotowałem po to, aby jeżeli ktoś wcześniej pisze egzamin zawodowy z tej kwalifikacji to niech poda kilka informacji które były na egzaminie :).
Ja Egzamin mam 22.06 i 23.06 br. Jak myślicie co dadzą nam tym razem ?? Najbardziej obawiam się Płatnika i Rachmistrza oraz wskaźników ;x
Ostatni post Odpowiedzi: 37
Technik ekonomista po uzyskaniu technika rachunkowości
Witam!
Wie ktoś może, czy po uzyskaniu tytułu technika rachunkowości (zdaniu kwalifikacji A.36 i A.65) trzeba robić całą szkołę policealną na kierunku technik ekonomista aby przystąpić do egzaminu z kwalifikacji A.35? Czy może wystarczy jakiś kurs? Albo może wystarczy wniosek do OKE o przystąpienie do takiego egzaminu i można uczyć się samemu? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
A.35 styczeń 2015
Witam. Kiedy zdajecie egzamin praktyczny A.35 u nas w szkole zaczyna się 13 stycznia wiec gdyby ktoś pisał wcześniej prośba o arkusze. Ja też się podzielę po swoim egzaminie informacjami
Ostatni post Odpowiedzi: 106
rachmistrz
Mam pytanko. Jak wprowadzam w rachmistrzu w kpir fakturę zakupu za transport towarów to w danych dotyczących vat mam dać w zakładce rodzaj kosztowe czy zaopatrzeniowe??

Stary egzamin zawodowy  »  INFORMACJE O ZAWODZIE
TECHNIK EKONOMISTA - INFORMACJE O ZAWODZIE
341[02] Technik ekonomista - podstawa programowa

Czym zajmuje się, co robi technik ekonomista?
Technik ekonomista zajmuje się analizą czynników kształtujących wielkość popytu, podaży ipoziom cen różnych towarów iusług. Analizuje związki między rynkami czynników wytwórczych (pracy, kapitału, nieruchomości). Bada sprawność ekonomiczno-organizacyjną podmiotu gospodarczego. Udziela informacji ofirmie, jej produktach, strukturze organizacyjnej, pozycji rynkowej izamierzeniach na przyszłość. Organizuje pracę biura zarządu firmy. Oblicza wskaźniki niezbędne do określenia sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy. Analizuje koszty i przychody podmiotu gospodarczego oraz określa propozycje ich poprawy.

Jakie umiejętności powinien nabyć w trakcie nauki technik ekonomista?
W wyniku kształcenia w zawodzie uczeń (słuchacz) powinien umieć:
- posługiwać się podstawowymi pojęciami ekonomicznymi oraz pojęciami z zakresu prawa, statystyki i sprawozdawczości,
- stosować marketingową strategię działania przedsiębiorstwa,
- korzystać z różnych źródeł prawa,
- interpretować ogólne prawa ekonomiczne,
- stosować zasady rachunku ekonomicznego,
- organizować pracę własną i pracę niewielkich zespołów ludzkich,
- szacować (weryfikować) wyniki obliczeń przy zastosowaniu różnych technik obliczeniowych,
- obliczać i interpretować miary statystyczne, wykorzystywane w pracach analitycznych planistycznych,
- posługiwać się rachunkiem procentowym, odsetkowym i dyskontowym,
- wykonywać podstawowe prace kancelaryjne,
- redagować pisma, telegramy i telefonogramy,
- sporządzać protokoły, sprawozdania, notatki służbowe,
- pisać na maszynie i wykonywać czynności pozwalające na zachowanie jej w sprawności,
- obsługiwać typowe maszyny i urządzenia biurowe,
- posługiwać się komputerem PC, a w szczególności:
- posługiwać się wybranymi elementami systemu operacyjnego,
- korzystać z wybranego systemu zarządzania bazą danych,
- posługiwać się wybranym arkuszem obliczeniowym,
- biegle posługiwać się wybranym edytorem tekstowym,
- opracowywać i prezentować materiał statystyczny oraz korzystać z opracowań statystycznych i innych źródeł danych,
- stosować zasady rachunkowości to jest:
- sporządzać i kontrolować dokumenty księgowe,
- ewidencjonować zmiany zachodzące w majątku i kapitale,
- ustalać wynik finansowy,
- sporządzać zestawienia obrotów i sald, rachunek zysków i strat oraz bilans,
- interpretować zapisy księgowe dokonywane w różnych formach technicznych, w tym również przy wykorzystaniu komputerowej techniki obliczeniowej,
- wyceniać składniki majątku,
- stosować zasady dobrego wychowania,
- kształtować aparycję (ubiór, sposób poruszania się, fryzura, higiena osobista),
- stosować formy i techniki: zaopatrzenia i zbytu, obrotu towarowego i obrotu papierami wartościowymi, świadczenia usług - poprzez organizowanie spraw związanych z: zaopatrzeniem, produkcją, zbytem, zakupem, sprzedażą, usługami, zapasami, magazynowaniem i reklamacjami,
- ustalać zapotrzebowanie / na surowce, materiały, towary, opakowania,
- ustalać potrzeby transportowe,
- prowadzić sprawy związane ze współpracą podmiotu gospodarczego z:
- instytucjami finansowymi (banki, agencje ubezpieczeniowe, biura maklerskie),
- organami administracji rządowej,
- organami samorządu terytorialnego,
- krajowymi i zagranicznymi podmiotami gospodarczymi,
- sporządzać typową dokumentację oraz sprawozdania dotyczące produkcji, sprzedaży i usług,
- prowadzić korespondencję w sprawach osobowych, finansowych, a także z kontrahentami podmiotu gospodarczego i instytucjami finansowymi, organami administracji rządowej i organami samorządu terytorialnego,
- opracować schemat struktury organizacyjnej małego podmiotu gospodarczego,
- sporządzać plan działania małego podmiotu gospodarczego,
- stosować podstawowe metody analizy ekonomicznej podmiotu gospodarczego,
- obliczać: wynagrodzenia, wydajność pracy, amortyzację, ubytki, ceny i marże, a także średnie: zapasy, wynagrodzenie,
- obliczać i interpretować wskaźniki: rotacji, poziomu kosztów, rentowności, zużycia materiałów i narzędzi, wskaźniki struktury: majątku i kapitału, zatrudnienia, kosztów, zapasów, sprzedaży,
- posługiwać się katalogami norm, Systematycznym Wykazem Wyrobów, Kodem Towarowo-Materiałowym, także poradnikami dotyczącymi towarów i materiałów,
- organizować proces magazynowania i spedycji towarów,
- prowadzić ewidencję zjawisk i procesów gospodarczych stosownie regulacji do normatywnych i wewnętrznych J) potrzeb informacyjnych,
- sporządzać podstawowe sprawozdania finansowe oraz wykorzystywać je w kontaktach z otoczeniem,
- stosować zasady i metody analizy finansowej i wykorzystywać jej wyniki w procesach decyzyjnych,
- posługiwać się podstawowymi narzędziami rachunkowości zarząd czej,
- wykorzystywać komputery w gromadzeniu i przygotowywaniu informacji niezbędnych w zarządzaniu,
- prowadzić negocjacje,
- określać:
- prawidłowości związane z organizacją gospodarki narodowej,
- zasady tworzenia podmiotów gospodarczych,
- rynkowe i finansowe uwarunkowania funkcjonowania podmiotów gospodarczych,
- korzyści wynikające z wprowadzania postępu technicznego i organizacyjnego w podmiotach gospodarczych,
- znaczenie norm i normalizacji oraz jakości produktów,
- sposoby ustalania cen,
- wpływ działania podmiotów gospodarczych na środowisko naturalne,
- przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowych oraz ochrony środowiska.

Jakie są wymagania psychofizyczne dla zawodu technik ekonomista?
Wymagania psychofizyczne właściwe dla zawodu
- umiejętność sprawnego komunikowania się oraz szybkiego nawiązywania kontaktów,
- dobry stan zdrowia,
- dobra pamięć,
- spostrzegawczość,
- zamiłowanie do porządku,
- dokładność i systematyczność w działaniu,
- pełna sprawność rąk,
- systematyczność i wytrwałość,
- umiejętność współdziałania.

Gdzie może pracować technik ekonomista?
Kształcenie w zawodzie technik ekonomista ma na celu przygotowanie absolwentów do sprawnego wykonywania różnorodnych zadań zawodowych w warunkach gospodarki rynkowej.
Technik ekonomista może być zatrudniony na wszystkich stanowiskach pracy w małych podmiotach gospodarczych, jak również na innych stanowiskach, na których potrzebna jest podstawowa wiedza i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości.
Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika ekonomistę należy m.in. samodzielne wykonywanie lub współdziałanie przy wykonywaniu czynności związanych z organizacją i przygotowywaniem procesów: zaopatrzenia, magazynowania, transportu, a przede wszystkim sprzedaży produktów (w tym usług) w różnych podmiotach gospodarczych, także prowadzenie prac związanych z badaniem rynku, planowaniem i sprawozdawczością polityką zatrudnienia, wynagrodzeniami, zaopatrzeniem i gospodarką materiałową, sprzedażą produktów, księgowością i gospodarką finansową podmiotów gospodarczych jak również wykonywanie typowych prac biurowych.

Szczegółowe informacje dotyczące tego zawodu znajdują się w podstawie programowej.
Podstawa programowa kształcenia w zawodzie technik ekonomista znajduje się w załączniku poniżej (tylko dla zalogowanych użytkowników)
Co będzie na egzaminie?
Tutaj można podzielić się swoimi przypuszczeniami, co może być na egzaminie zawodowym.
Ostatni post Odpowiedzi: 25
Jak zdać technika ekonomistę? ODPOWIEDŹ w temacie
Jestem zeszłoroczną absolwentką technikum ekonomicznego. Chciałabym Was zachęcić do zapoznania się z materiałem dzięki któremu udało mi się uzyskać dyplom technika ekonomisty. Zupełnie za FREE, na moim chomiku.

Link do materiałów: http://chomikuj.pl/kanada1991

POLECAM i pozdrawiam, Agnieszka :)

Stary egzamin zawodowy  »  Egzamin zawodowy - CZERWIEC 2015
Egzamin zawodowy: Kwalifikacja A.36 - Styczeń 2016
Witajcie :)
W styczniu będziemy pisać praktyczny zawodowy. Podobno są trzy różne terminy pisania tego egzaminu. Podobno piszę 22 stycznia :)
Czy ktoś z Was też pisze w tym terminie egezamin? Proponuję się podzielić informacjami co było :)
Pozdrawiam :->
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Kwalifikacja a.35-czerwieć 2015
Hej, czy ktoś z was pisze w czerwcu kwalifikację a.35? na kiedy dokładnie macie ustalony termin egzaminów? może byśmy się jakoś wymienili informacjami, co było na egzaminie, czego się uczycie, co warto powtórzyć, itd? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 67
Egzamin praktyczny A35 czerwiec 2015
Hej mam pytanie dla osób, które pisały wczoraj albo dzisiaj nowy egzamin praktyczny A35, czy było to samo co mówili Ci co pisali tydzień temu?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Arkusze STARY egzamin!
W związku z tym, że istnieje już taki temat ale wypowiadają się w nim z tego co widzę ci, co zdają nowy egzamin, zakładam nowy, dla tych co zdają stary. Egzaminy praktyczne mamy od 16 czerwca ale w różnych terminach, więc proponuję, żeby w miarę możliwości i chęci ci, co już będą po, podzielili się tutaj tym co było i swoimi wrażeniami na ten temat ;-)
Ostatni post Odpowiedzi: 30
1 - 2 ... 37 - 38 - 39 ... 135 - 136

Copyright 2008 FORUM EgzaminZawodowy.info
Korzystanie z forum oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności || Egzamin gimnazjalny