Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Diety
Autor Wiadomość

sylwia__00 

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 20:07   Diety

Witam, po przeglądaniu egzaminów teoretycznych stwierdzam ze kładą dość duży nacisk na dietetyki, a więc może tak w skrócie będziemy pisać co która ma za zadanie jakie potrawy można spożywać a co nie można spożywać.
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

[ Dodano: Wto 18 Cze, 2013 20:10 ]
DIETA ŁATWO STRAWNA

Zastosowanie i cel diety

Dieta łatwo strawna niskobiałkowa jest stosowana w chorobach nerek.
Z uwagi na zmniejszenie płynów, często ogranicza się zupy - można je z diety wykluczyć.
W chorobach wątroby przebiegających z zaawansowaną niewydolnością wykluczyć należy produkty tłuszczowe i zwiększyć podaż warzyw i owoców o około 200g.

rafilks 

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 20:16   

sylwia__00, sylwia__00masz moze arkusz wersji x z odp,

sylwia__00 

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 21:38   

tak posiadam jak coś pisać na gg 11343490

kotka95 

Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 17:34   

Witam :)
Może akurat komuś przyda się dietka cukrzycowa i się Wam przyda , łapcie ;)

Dieta z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów- dieta cukrzycowa
Dieta wskazana jest przede wszystkim dla chorych na cukrzyce.
Celem diety jest zmniejszenie stężenia glukozy we krwi , uzyskanie prawidłowych wartości lipidów czyli trój glicerydów i cholesterolu, oraz osiągniecie optymalnego ciśnienia tętniczego krwi.
Krótka charakterystyka diety :
Żywienie powinno polegać na ograniczeniu lub wykluczeniu z żywienia glukozy, fruktozy, sacharozy ( ,tj. słodyczy ), a zwiększeniu podawania węglowodanów złożonych ( błonnika pokarmowego i skrobi ).
Dieta powinna być jak najbardziej zbliżona do racjonalnego żywienia człowieka zdrowego.
Modyfikacja diety polega na a ograniczeniu łatwo przyswajalnych węglowodanów. Bardzo ważna jest kontrola ilości i jakości spożywanych posiłków i potraw oraz ich odpowiednie rozłożenie w czasie, w ciągu całego dnia. Nie należy jednorazowo spożywać zbyt dużej ilości pożywienia, ani zbyt długo nie spożywać posiłku. Każdego dnia spożycie powinno być wyrównane, czyli zgodne z całodzienną racją pokarmową. Liczba posiłków w ciągu dnia powinna być jednakowa i być spożywana o stałych godzinach 5-6 razy. Należy unikać potraw smażonych i w panierce. Ich spożycie podnosi cukier nawet do 5 godzin po posiłku! Wysoki poziom cukru we krwi po tłustych posiłkach może utrzymywać się przez wiele godzin. Odpowiednia ilość płynów stanowi 2 litry dziennie .
Wartość energetyczna dla pacjentów z cukrzycą typu 2 powinna wynosić:
1000-1300 kcal – osoby otyłe
1500-1800 kcal – osoby z nadwagą
2000-2200 kcal – osoby z prawidłową masą ciała
2400- 3000 kcal – chorzy z niedowagą, młodociani, osoby ciężko pracujące

Dozwolone metody obróbki termicznej :
• Gotowanie na wodzie, na parze
• Duszenie z mała ilością tłuszczu
• Pieczenie bez tłuszczu lub w folii do grillowania

Podstawę leczenia stanowi właściwe odżywianie. Dieta powinna dostarczać wszystkie składniki pokarmowe:
 węglowodany 40-50%, białka 15-20%, tłuszcze 30-35% oraz witaminy, składniki mineralne, błonnik.
Przykład diety z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów
I. śniadanie
kawa zbożowa , jajecznica z suszonymi pomidorkami i szczypiorkiem , pieczywo pełnoziarniste
II. śniadanie
jogurt z całymi malinami i orzechami włoskimi
III. obiad
zupa pieczarkowa z makaronem, pieczony filet z kurczaka ziemniaki puree oraz maślana marchewka z groszkiem , herbata
IV. podwieczorek
kisiel cytrynowy, ciasteczka owsiane
V. kolacja
sałatka z serem feta i plastrami pomidora z pieczywem razowym, herbata ziołowa

POZDRAWIAM :)

zuza213 

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016 09:22   

akurat z tą dietą cukrzycową to nie ma tak łatwo, bo niektórzy pacjenci muszą mieć wyliczoną dawkę węglowodanów w każdym posiłku tak, aby nie było dużych skoków insuliny.

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Elaawiz 

Wysłany: Czw 09 Lut, 2017 12:32   

Dieta powinna być osobno do każdego organizmu dopasowana.

Adamila021 

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017 12:36   

Ja uważam, że wystarczy trochę zmienić swoje nawyki żywieniowe a nie od razu przechodzić na drastyczną dietę. Ja zamieniłam czarną kawę na zieloną i widze efekty, a zielona kawa proponowana przez Cafe Silesia - sklep z kawą ziarnistą jest i tak bardzo dobra.

DanielaMT77 

Wysłany: Sro 19 Lip, 2017 11:23   

Polecam wam bardzo diete oczyszczająca od mydetoxtea. Kazdemu raz na jakis czas przyda sie detoksykacja organizmu. Mozecie rowniez zastosowac naturalne suplementy diety http://mydetoxtea.pl/kategoria-produktu/forever/ ktora sa robione z bardzo zdrowej rosliny jaka jest aloes

kosika 

Wysłany: Sro 09 Sie, 2017 12:58   

O tak, taki detoks to fajna sprawa! Ja sobie go robiłam za pomocą dicopegu 10g. Przez kilka dni piłam roztwory, które w naturalny sposób oczyściły jelita z toksyn. Świetna sprawa, teraz czuję się taka leciutka! :)

jjusti18 

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017 12:02   

Stosując dietę w szczególności trzeba zadbać o swój organizm, dostarczyć mu niezbednych witamin. Skoro gotujecie dietetyczne też potrawy to warto zakupić oliwę z oliwek http://www.oliwa-z-oliwek.com.pl/. Jest to bardzo zdrowy produkt i w pełni naturalny. Oliwa ta zdobyła nawet złoty medal co się nawet dowiecie na stronie. Warto kupować tak dobre produkty.

vegeMarcin 

Wysłany: Pią 09 Lut, 2018 08:57   

Dieta faktycznie jest ważna, ale równie istotna jest aktywność fizyczna. To, że będziemy unikać niektórych produktów, lub jeść więcej tych zdrowych bez wykonywania ćwiczeń może nie przynieść szybkich i dobrych efektów. Sam się o tym przekonałem, ale na szczęście stosunkowo szybko wprowadziłem treningi, które dodatkowo wspomogłem suplementem diety Berrator. Swoja drogą bardzo dobry i skuteczny preparat, gdyby ktoś był zainteresowany to odsyłam do artykułu na http://www.domzdrowia.pl/berrator-spalacz-tluszczu

bierendaa 

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018 16:48   

Na diecie też czasami można sobie zrobić coś dobrego :) Znalazłam bardzo fajne mieszanki bezglutenowe na http://www.sklep.savpol.pl z których można zrobić sobie ciasto. Jak widać dieta nie musi być taka straszna :D

Mendzelejew001 

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 21:42   

Też się zgadzam z tym że dieta powinna być dopasowana indywidualnie do każdego. Jednak każdy organizm chociaż trochę się różni od innego. Jeżeli chcecie skorzystać z takich porad, albo i może od razu skorzystać z cateringu dietetycznego zajrzyjcie na stronkę https://www.xn--kunia-zdrowia-c4c.pl Na pewno sporo na tym skorzystacie wy i wasze zdrowie :)

izula2 

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018 09:34   

A powiedzcie mi, czy tabletki na odchudzanie dają jakieś efekty? Zastanawiam się nad tym bo chciałabym schudnąć parę kilo ale w ogóle sobie z tym nie radzę. Próbowałam już wszystkiego - i naprawdę mi nie idzie. Pomóżcie!

pracowity 

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018 15:40   

Nie stosowalem nigdy tabletek więc nie będę sie wypowiadal Ja uważam że warto udać się na basen, woda świetnie robi na odchudzanie. Pływamy i pracują wszystkie mięśnie. Do tego jem regularnie ( w miare regularnie) pięć posiłków dziennie, na razie odstawiłem zupy i nie jem potraw z sosami. Do tego całkowicie zrezygnowałem z cukru. Jedynie słodę kawę słodzikiem. Jest słodki a nie ma prawie kalorii. O nim możecie przeczytać tu http://natemat.pl/88445,a...-nimi-nie-wiesz Nawet się zdziwiłem że zalecany jest osobom odchudzającym się. Nie jest też szkodliwy dla naszego organizmu. Wbrew obiegowym opiniom nie wywołuje chorób i nie niszczy zębów.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu