Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu egzamin 2010
Autor Wiadomość

Anet18 

Wysłany: Sob 05 Cze, 2010 14:10   

Powiedzcie mi skąd macie informację, że na egzaminie mogą być krople aseptyczne?
U nas w szkole wykładowcy mówią że aseptyka nie wchodzi w zakres naszych umiejętności. Owszem może być coś z antybiotykiem, ale tylko trzeba będzie zaznaczyć że wykonujesz w warunkach aseptycznych a nie jakięs metody termiczne, sączenia wyjaławiającego czy coś.

Jeszcze mam takie pytanie. Okropnie się boje proszkow. Jak Was uczyli, że jak jest proszek higroskopijny np kwas acetylosalicylowy to czy wydzielacie go osobno, czy może dodajecie laktozy, czy co robicie?

lala27 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2010 15:26   

na egziamnie w styczniu byly krople w warunkach saeptycznych ze wzgledu na antybiotyk, takze zobaczymy co bedzie, a jesli chodzi o ASA to u mnie mowia ze poprostu dodajemy na koncu i mieszamy karta celuloidowa, bo podobno na egzaminie nie moze byc tak ze z jednej recepty robisz dwie , bo to bez sensu

malinka888 

Wysłany: Wto 08 Cze, 2010 15:28   

ma ktos projekty z kropli,mieszanek,proszkow??

Anet18 

Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 18:49   

lala27 napisał/a:
na egziamnie w styczniu byly krople w warunkach saeptycznych ze wzgledu na antybiotyk, takze zobaczymy co bedzie, a jesli chodzi o ASA to u mnie mowia ze poprostu dodajemy na koncu i mieszamy karta celuloidowa, bo podobno na egzaminie nie moze byc tak ze z jednej recepty robisz dwie , bo to bez sensu

Nie wiem czy wydzielanie to takie bez sensu, a jak jest luminal sodowy i papaweryna w mieszance to jak was uczyli?
Nas zawsze uczyli wydzielic w postaci proszku w tym przypadku papaweryną.
to jest częste w niezzgodnościach typu ph.

agawe0205 

Wysłany: Pon 14 Cze, 2010 13:52   

Anet18 napisał/a:
Powiedzcie mi skąd macie informację, że na egzaminie mogą być krople aseptyczne?
U nas w szkole wykładowcy mówią że aseptyka nie wchodzi w zakres naszych umiejętności. Owszem może być coś z antybiotykiem, ale tylko trzeba będzie zaznaczyć że wykonujesz w warunkach aseptycznych a nie jakięs metody termiczne, sączenia wyjaławiającego czy coś.

Jeszcze mam takie pytanie. Okropnie się boje proszkow. Jak Was uczyli, że jak jest proszek higroskopijny np kwas acetylosalicylowy to czy wydzielacie go osobno, czy może dodajecie laktozy, czy co robicie?

Zawsze laktozy dzięki temu jego własciwości higroskopijne "opóźnią się" , zanim pacjent je wszystkie przyjmie

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

mila359 

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010 09:54   Re: egzamin

iwonab48 napisał/a:
Dawno nie było na egzaminie praktycznym maści więc to teżź można brać pod uwage

Ma raczej nie bedzie poniewaz

Nika08 

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010 09:48   

maści nie było i napewno nie będzie bo są za proste

assaii 

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010 10:38   

bardzo prawdopodobne że będą krople a jeśli nie krople to niestety czopki w warunkach aseptycznych. Dlatego że na styczniowym egzaminie były krople w warunkach aseptycznych. Więc bardzo możliwe że u nas też będą krople.

koronka88 

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010 23:25   

historia lubi się powtarzać. i najmniej spodziewamy się tego co już było a może niesłusznie

kasiak17 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 17:21   

maści wbrew pozorom wcale nie są takie proste, jak zacznie się analizować recepty z "Receptury Aptecznej" Jachowicz to głowa zaczyna boleć, mnóstwo przykładów, wszędzie niezgodności, tu witaminy, tam balsam peruwaiański z parafiną albo siarką, dalej niezgodność podłoża np. z lekami gotowymi w postaci kremów, na dodatek podają kilka możliwości wykonania leku :-/

[ Dodano: Sob 19 Cze, 2010 17:25 ]
myślę że można się spodziewać proszków dzielonych z lekiem gotowym np. dipherganem z drażetek

lala27 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 18:18   

proszki juz byly, takze beda czopki:)

nikaaa 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 23:14   

a ja sądzę, że mogą być albo czopki albo emulsja... ale strasznie boję się aseptyki :(

mila359 

Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 14:15   

kasiak17 napisał/a:
maści wbrew pozorom wcale nie są takie proste, jak zacznie się analizować recepty z "Receptury Aptecznej" Jachowicz to głowa zaczyna boleć, mnóstwo przykładów, wszędzie niezgodności, tu witaminy, tam balsam peruwaiański z parafiną albo siarką, dalej niezgodność podłoża np. z lekami gotowymi w postaci kremów, na dodatek podają kilka możliwości wykonania leku :-/

myślę że można się spodziewać proszków dzielonych z lekiem gotowym np. dipherganem z drażetek

Jesli są drażetki to jak najlepiej usunąć otoczkę?

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 14:15 ]
kasiak17 napisał/a:

Jesli są drażetki to jak najlepiej usunąć otoczkę?

lala27 

Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 14:49   

w drazetce najlatwiej usunac otoczke poprzez spłukanie zimna woda i wysuszenie na sitku

krysia007888 

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 13:26   

a nie lepiej jest usunac otoczke oskrobując?? bo jak to proszek mozna pozniej wysuszyc... wiem ze tak jest w ksiazke ale nam kazali oskrobac w razie czego

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu