Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu recepty z roztworów oraz kropli !!! pomoc w zadniu
Autor Wiadomość

motylek863112 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011 21:37   recepty z roztworów oraz kropli !!! pomoc w zadniu

witam mam taka recpte i nie wiem ska dwizely sie obliczenia do niej

Rp
sol iodi spirituosae 50,0i opis w ksiazce jest taki : 0,5 grama jodku potasu rozpuscic w 3 gramach wody. dodac 1,5 grama jodu i mieszac a nastepnie 45,0 spirytusu 760g/l (etanol) czy to opis ktory trzeba zapamietac,moze jakies proporcje do tego słuza ? moze jakas rozpuszczalnosc odpowiednia ?

kolejna recpta z kropli

R.p
menthowali 5,0
cardiamidi 1,0
adonis vern.trae 10,0
valerianae trae 15,0
m.f gtt
d.s 3 x dz 25 kropli

mentowal kaza nam wydwac osbno (tak nas uczy babka) i teraz pytanie jak policze dawki do glownej recepty i rozdziele skladniki zmieniac ilosc dawkowania w kroplach czy rozdziele zapisze 2 recepty i wezem sie za liczenie dawek ? prosze o pomoc

i3. pytanie dotyczy czy jak w recepcie ma plyn lugola i w ksiazce znalzlam proporcje ze :
iodum 1,0
kal iodi 2,0
aquoe 97,0
to uwzgledniam przeliczenie jak w bromkach np mix nervina i jak to oblicze moze jakis przykad recepty z rozwiazaniem i mix nervina tez poprosze przykad z przeliczeniem bromkow :) z gory dziekuje za pomoc !!!!!!!!!! za 3 tyg egzamin strasznie sie boje i mam problemy z takimi prostymi drobiazgami ,boje sie ze gdzies na latwiznie sie potkne

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu