Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Wrażenia z egzaminu
Autor Wiadomość

Admin 

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 16:24   

Tutaj można podzielić się swoimi wrażeniami z egzaminu zawodowego

eleonor 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 14:29   

Dzień Dobry!
Powiem tak ten dzisiejszy egzamin nie był łatwy i nie był trudny za razem. Co mnie najbardziej zaskoczyło było to że pojawiły się zamiany jednostek i pytań z górnictwa. Zobaczymy jak będą wyniki na koniec sierpnia:(. Pozdrawiam:)

Luqas 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 16:35   

czesc pierwsza taka srednio łatwa......ale 2 czesc to lajtowa :)

Masterspin 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 19:46   

powiem tak egzamin z pierwszej czeksci byl dosyc prosty choc nie które pytania przysparzay problemów np górnictwo szczerze ledwno zdarzyem malo czasu staralem sie poswiecic troche czasu na pytaniami II czesc banal 8-)

Aszrin 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 20:10   

z górnictwem troche przesadzi , w końcu to nie technik górnik , ale nie było tak źle zdziwiła mnie duża iloś odpowiedzi "b" w 2 częsci egzaminu , też tak mieliście ?

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

eleonor 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 20:54   

W pierwszej części przesadzili z górnictwem,a w drugiej łatwe były pytania;chyba miałem trochę odpowiedzi "b",ale już nie pamiętam. :-P :-/

[ Dodano: Pon 21 Cze, 2010 21:54 ]
W pierwszej części przesadzili z górnictwem,a w drugiej łatwe były pytania;chyba miałem trochę odpowiedzi "b",ale już nie pamiętam. :-P :-/

[ Dodano: Wto 22 Cze, 2010 12:38 ]
Po dzisiejszym egzaminie mam dwojakie myśli że zdałem i nie zdałem. Nie było wykresów i zamian jednostek 8-) . Był trudny i za razem łatwy(jak dla kogo :-( ). Dowiem się czy zdałem na koniec sierpnia. Nie lubię projektów robić :-x . A jak wam poszło :?: :?: :?:

Nikodemsky 

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 17:34   

Część teoretyczna była nijaka, pojawiały się materiały dosłownie różne, niektóre pytania moim zdaniem były nieco przesadzone, typu że np. "eutrofizacja wzbogaca wodę o..." (ktoś naprawdę uczył się wszystkich związków w różnych procesach do egzaminu?)

lub

"obszar chroniony[...] o powierzchni nie mniejszej niż 1000ha to..." 4 odpowiedzi no i faktycznie trzeba było wiedzieć jaką ma powierzchnię park narodowy, krajobrazowy, obszar natura 2000 i obszar chronionego krajobrazu żeby odpowiedzieć pewnie na to pytanie.

Znalazło się jeszcze kilka pytań na które niestety musiałem się kierować intuicją(tak, po prostu strzelać ;p ) jednak to wynikło z tego prawdopodobnie że do egzaminu w ogóle nie się nie uczyłem, a mimo wszystko jestem zadowolony z wyniku końcowego :)

Co do drugiej części - przedsiębiorczości, uważam że pytania były bardzo łatwe, wystarczyło posłużyć się logiką i doświadczeniem.

Swoją drogą arkusz teoretyczny wysłałem na portal, mam nadzieję że trafi tutaj :)

[ Dodano: Wto 22 Cze, 2010 18:41 ]
Powracając jeszcze do dzisiejszego egzaminu czyli projektu, wcześniej w szkole pracowaliśmy na starych testach i wydaje mi się że we wcześniejszych latach bywały o wiele gorsze projekty do opracowania, dzisiejszy projekt był stosunkowo prosty do opracowania, zwłaszcza że wyniki badań i dopuszczalne miary nie były jakoś specjalnie pozmieniane żeby sprawić problem,

oczywiście koniec końców pozwolenia nie wydałem, woda była moim zdaniem zbyt brudna :)

eleonor 

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 06:22   

Co do praktycznego podobnie jak kolega zgadzam się się z nim w 100%. Myślę,że zdałem ale mogą mi odjąć punkty za estetykę :cry: a tak z całej reszty myślę że uzyskam 75-80 punktów;ale pożyjemy zobaczymy jak to wyjdzie.

pecokk 

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 21:11   

wiecie co szczerze egzamin z cześci teoretycznej był bardzo prosty no praktyczny był napewno łatwiejszy niż zeszłoroczny. z teorii licze na jakieś 42 punkty za ześć pierwszą i jakieś 17 za cześć drugą. w praktycznym zezwoliłem na wybudowanie tego ośrodka w punkcie 1 ponieważ tam nie został przekroczony dopuszczalny poznim hałasu oraz powietrza natomiast przekroczenia wodne były znacznie mniejsze niż w punkcie 2 no a myśle że trzeba było coś wybrać ponieważ gmina już była nastawiona na budowe i to też trzeba patrzeć pod kątem inwestycji w tej gmini i kasy z dochodów turystycznych. pozdrawiam i trzymam kciuki za mnie i za wszystkich zdających ;D

Aqua88 

Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 00:03   

Mnie osobiscie zagielo pytanie dot. instalacji z amoniakiem (pyt 49) Znalazłam nawet z ciekawosci przepisy BHP i kolejnosc w samym regulaminie była niezgodna z odpowiedzia, wiec pytanie chyba bardzo luzne ułozone (ale strzał trafny ;P)
Przyznaje, ze pytan dotyczacych górnictwa było saporo, a materiał przerabany na zajeciach zajął nam najmniej czasu w ciagu roku niz, np gospodarka odpadami...
Ale pytan gorniczych mozna bylo sie spodziewac po testach gimnazjalnych, które w głownej mierze w czesci przyrodniczej dotyczyły wegla. Czyzby dalej pachniało spiskiem górniczym ?:)

[ Dodano: Wto 29 Cze, 2010 01:13 ]
Jesli chodzi o czesc teoretyczna, to bardzo ucieszył mnie fakt, ze nie trzeba bedzie robic wykresów, które były zbedne, bo tabelki wszystko wyjasniały i nie trzeba było marnowac czasu.
Sam egzamin wydawał sie byc bardzo prosty. Nie było kombinowania z zanieczyszczeniem powietrza czy hałasu. W powietrzu mozna było wspomniec jedynie o fabryce materiałów budowlanych i ew. drodze dojazdowej miedzy miejscem wydobycia kruszca, a fabryka - mało istotne, brak wpływu na samo kompielisko. Zezwolenie zostało wydane, bo zanieczyszczenie dotyczyło zwiazków, które mozna łatwo usunac z toni wodnej i były konkretni emitorzy zanieczyszczeń.Ograniczyc zasieg pola lub zakazac uzywania nawozow na polu i kontrola zakładu przetwórstwa miesnego. Najłatwiejszy egzamin na przestrzeni ostatbnich lat jaki mogł byc :)

Rayan206 

Wysłany: Pon 22 Cze, 2015 09:03   

nom :-o

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu