Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu technik rolnik czerwiec 2013
Autor Wiadomość

gatek5 

Wysłany: Czw 20 Cze, 2013 11:54   technik rolnik czerwiec 2013

Witam, jakie wrażenia po egzaminie ?? czy dzieliliście stan średnioroczny na 3 cykle?? Bo juz sama nie wiem jak powinno być :( Ktoś wie??

tomalina 

Wysłany: Sob 22 Cze, 2013 13:01   

no wlasnie tez chcialbym sie dowiedziec
ile wam wyszlo DJP i jak obliczyliscie ta powierzchnie plyty obornikowej i zbiornika na gnojowke

gatek5 

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 09:02   

nie pamietam ile wyszło DJP ale tam chyba był wzór, podobnie jak na płyte obornikową. Ja przy obliczaniu DJP nie zaokrągliłam a chyba wyszło mi 3 po przecinku .

moninik 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 14:15   

nasza grupa po egzaminie byla podzielona , jedni podzielili roczny stan przez 3 , inni nie. I nikt nie jest pewny kto zrobil dobrze. Uważam że wszystko przez NIEPRECYZYJNE sformułowanie "ŚREDNIO stan roczny wynosi 95" skąd sprzecznie zrozumiane:
-czy ŚREDNIO W ROKU to znaczy że przeciętnie każdego dnia w roku stan to 95, co sugerowaloby ze skoro kazdgo dnia 95 to i kazdego dnia kazdego cyklu stan 95
-czy ŚREDNIO to znaczy że na przestrzeni kilu lat średnio było ich 95????

w mojej opinii tak źle skonstruowane dane powinny przyczynić się do uznania obliczeń w obu przypadkach, jeżeli obliczenia zostały wykonane poprawnie (niezależnie od tego czy przyjęto 95 czy 95:3).

powinniśmy zawalczyć o swoje zwłaszcza, że widać ze zarówno u was jak i u nas są te same wątpliwości. Komisja powinna tworzyc jasno brzmiące zadania.
A biorąc pod uwagę że powinny liczyć się tu kompetencje i wiedza nie ma miejsca tu na takie haczyki czy dwuznacznie brzmiące dane.
pozdrawiam i czekam na wyniki!

agachj 

Wysłany: Nie 30 Cze, 2013 09:57   

Ja to zrozumiałam tak że w ciągu roku produkowane są 3 cykle. Na 1 cykl zakupuje się 100 warchlaków z czego wychowuje się 95 tuczników. Więc w ciągu roku hoduje się 95 sztuk/cykl razy 3 cykle=285

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu