Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Opinie o szkałach uczących w zawodzie technik rachunkowości
Autor Wiadomość

ambrai 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 11:30   Opinie o szkałach uczących w zawodzie technik rachunkowości

Chciałbym aby każdy podzielił się informacjami i opinią o swojej szkole w podziale na kwalifikację A 65 i A36. wg podanego niżej schematu.
Nazwa Szkoły + miejscowość
Kwalifikacja A 36
1. Teoria- jak jest uczona i czy zgodna z podstawą programową.
2. Praktyka- gdzie sie odbywa i czy faktycznie dobrze jest prowadzona zgodnie z nową podstawą programową.
3. Przygotowywanie do egzaminu teoretycznego.
Czy czujesz się przygotowany do egzaminu?
4. Przygotowanie do egzaminu praktycznego.
5 Przygotowanie do pracy w księgowości.
Czy jesteś przygotowana/y do prowadzenia księgowości w różnych firmach w zależności od profilu działalności i różnych metod księgowania dopuszczalnych w ustawie rachunkowości.
Czy odnalazłabyś się na stanowisku samodzielnej księgowej w firmie, w której byłabyś /byś sam odpowiedzialny za wszystko?
Czy poradziłabyś/byś sobie na stanowisku księgowej odpowiedzialenej :
- za koszty,
- za przychody
- za środki trwałe
- za księgowanie należności
Kwalifikacja A 65
1. Teoria- jak jest uczona i czy zgodna z podstawą programową.
2. Praktyka- gdzie sie odbywa i czy faktycznie dobrze jest prowadzona zgodnie z nową podstawą programową.
3. Przygotowywanie do egzaminu teoretycznego.
Czy czujesz się przygotowany do egzaminu?
4. Przygotowanie do egzaminu praktycznego
Czy czujesz się przygotowany do egzaminu?.
5 Przygotowanie do pracy w księgowości w małej firmie
Czy jesteś przygotowana/y do prowadzenia pkir/ ryczałcie i na karcie podatkowej?
Czy odnalazłabyś się na stanowisku samodzielnej księgowej w firmie, w której byłabyś /byś sam odpowiedzialny za wszystko?
Czy potrafisz przygotować wszystkie niezbędne dokumenty związane z zatrudnieniem pracownika ( nie tylko te co wzory są w programach kadrowo-płacowych)?
Czy potrafisz całościowo rozliczyć firmę z ZUSem i Urzędem Skarbowym w zależności od formy prawnej?

paulus44444 

Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 01:03   

ucze sie z ŻAKu i powiem tak , że teoria to tam kuleje no cóż większość trzeba samemu w domu przerobić no ale biorąc pod uwagę że to szkoła zaoczna to i tak sporo wiedzy w krótkim czasie mamy przekazywane a jeśli chodzi o praktykę no cóż tu póki co niewiele powiem jedynie tyle że w sumie jest prowadzona na najnowszej symfonii więc mam nadzieję że tu jakotako pójdzie gładko bo robimy pokolei żeby każdy załapał o co chodzi i mamy dodatkowo wysyłane na maila zadania do ćwiczenia w domu . Ogólnie póki co nie czuję siię mocna na tym stanowisku po tej szkole wogóle ....

oskar7373 

Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 12:32   

paulus44444 napisał/a:
ucze sie z ŻAKu i powiem tak , że teoria to tam kuleje no cóż większość trzeba samemu w domu przerobić no ale biorąc pod uwagę że to szkoła zaoczna to i tak sporo wiedzy w krótkim czasie mamy przekazywane a jeśli chodzi o praktykę no cóż tu póki co niewiele powiem jedynie tyle że w sumie jest prowadzona na najnowszej symfonii więc mam nadzieję że tu jakotako pójdzie gładko bo robimy pokolei żeby każdy załapał o co chodzi i mamy dodatkowo wysyłane na maila zadania do ćwiczenia w domu . Ogólnie póki co nie czuję siię mocna na tym stanowisku po tej szkole wogóle ....

A w którym Żaku uczą na Symfonii bo jak pisałem i nadal piszę z ludźmi co mają zajęcia w Żaku to tam były programy z INSERT-u.

kaska0404 

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015 23:25   

oskar7373 napisał/a:
A w którym Żaku uczą na Symfonii bo jak pisałem i nadal piszę z ludźmi co mają zajęcia w Żaku to tam były programy z INSERT-u.

w Jastrzębiu-Zdroju jest na symfonii
A 65 - 19 czerwca 2015 praktyczny

aezgrudzien 

Wysłany: Nie 29 Mar, 2015 19:21   

Żak w Wołominie to, w mojej ocenie, żart i wyłudzanie dofinansowania

w pierwszym semestrze odbywał się praktycznie jeden przedmiot (pozostali nauczyciele przychodzili towarzysko)
w drugim znowu jest jeden nauczyciel, który przekazuje zarys tematów do nauczenia, reszta kpi, szkoła nie ma dla nas sali komputerowej i nie wie na jakim programie mamy zdawać egzamin, do tej pory nie wiem czy będzie to egzamin nowy czy stary, plan np. jest wstawiany w czwartek tuż przed zjazdem zmienia się kilka razy i np w piątek o 22 i w sobotę o 6 rano jest inny, nauczyciel o 22 dowiaduje się że przeszedł proces rekrutacji i ma przyjechać na zajęcia
dyrektorka tylko ironizuje i prosi o wyrozumiałość
dramat
narzekałam na ap edukacja jak byłam na bhp, ale tam i tu to niebo i ziemia, chętnie bym tam wróciła, lecz siatka godzin jest kompletnie różna, inne osoby z mojej grupy mówią, że w cosinusie tez się tak nie działo

nie wiem czy dotrwam do egzaminu i czy jest taki cud, który uratuje sytuację....

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

oskar7373 

Wysłany: Nie 29 Mar, 2015 19:36   

aezgrudzien napisał/a:
Żak w Wołominie to, w mojej ocenie, żart i wyłudzanie dofinansowania

w pierwszym semestrze odbywał się praktycznie jeden przedmiot (pozostali nauczyciele przychodzili towarzysko)
w drugim znowu jest jeden nauczyciel, który przekazuje zarys tematów do nauczenia, reszta kpi, szkoła nie ma dla nas sali komputerowej i nie wie na jakim programie mamy zdawać egzamin, do tej pory nie wiem czy będzie to egzamin nowy czy stary, plan np. jest wstawiany w czwartek tuż przed zjazdem zmienia się kilka razy i np w piątek o 22 i w sobotę o 6 rano jest inny, nauczyciel o 22 dowiaduje się że przeszedł proces rekrutacji i ma przyjechać na zajęcia
dyrektorka tylko ironizuje i prosi o wyrozumiałość
dramat
narzekałam na ap edukacja jak byłam na bhp, ale tam i tu to niebo i ziemia, chętnie bym tam wróciła, lecz siatka godzin jest kompletnie różna, inne osoby z mojej grupy mówią, że w cosinusie tez się tak nie działo

nie wiem czy dotrwam do egzaminu i czy jest taki cud, który uratuje sytuację....

jeżeli teraz zaczynasz nauke na tym kierunku to na 1000 % zdajesz nowy egzamin

Sabina8888 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 19:26   

Cosinus, Poznań

Idąc do tej szkoły nie wiedziałam nic o księgowości, zajęcia mi się spodobały. Robiliśmy dużo zadań, na początku nauka co po stronie Wn, a co po stronie Ma itp
Teorię w zasadzie każdy sam musiał opanować w domu.
Po I semestrze znalazłam pracę w biurze rachunkowym, także połączyłam szkołę z pracą.
Uważam, że szkoła dobrze przygotowuje do pracy w zawodzie, ale trzeba też poświęcić czas w domu.

wioletka88 

Wysłany: Pią 14 Lip, 2017 14:50   Re: Opinie o szkałach uczących w zawodzie technik rachunkowo

Centrum Kształcenia Zacisze Warszawa

Bardzo dobrze prowadzona teoria. Kupujemy podręczniki i robimy wszystko po kolei. Podstawa programowa jak najbardziej cała zrealizowana. Skupiamy się bardziej za zadaniach, regułki trzeba sobie doczytać w domu.

Przedmioty praktyczne w pracowni komputerowej na programach Insert. Nauczycielka dba o to żeby programy były zawsze aktualne.

Jak najbardziej czuje się przygotowana do egzaminów państwowych.

W tym roku cała moja grupa zdała egzamin teoretyczny od 30pkt i wyżej. Na wyniki praktycznego czekamy :) ale jesteśmy dobrej myśli.

Zajęcia na dobrym poziomie, zgodnie z podstawą programową, przekazywane tak żeby każdy zrozumiał. Nauczycielka zmusza do nauki przez zadawanie prac domowych, zdarzają się także kartkówki.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu