Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj
 Ogłoszenie 

NIEKTÓRE TESTY ZAWODOWE CZERWIEC 2014 Z ODPOWIEDZIAMI DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE www.testy.egzaminzawodowy.info

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin praktyczny 2013
Autor Wiadomość

Koraben 

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 18:56   

Witam.
Czego jestem pewny.
- Bankomat B.
- Dowódca pozostaje w bankowozie - bo tak wynika z treści zadania.
- Na mapie jedziemy by mieć bankomaty po prawej stronie.
- Kody i klucze do bankomatu dostaje osoba transportująca od dowódcy.
- Osób w bankowozie - 4, (ja dałem 5, jednak uzasadniłem taką decyzję)

Decydujące w ocenie poprawności odpowiedzi są:
1. Zgodność z przepisami
2. Stosowanie się do treści zadania oraz korzystanie z danych zawartych w ich treści.

Wiem z rozmów przed i po egzaminach że wiele osób opisywało swoje doświadczenia z pracy, opowieści czy filmów. Panowie, na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej są zasady oceniania prac. Jasno określone zasady: stosować się do treści zadania, czytać ze zrozumieniem, nie dodawać od siebie niczego.

Pozdrowienia i powodzenia.

Kokson 

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 23:39   

Taka kwestia bo strasznie sie upieracie. Początkowa wartosc to 9j.o. czyli 2 konwojentów. Dowódca to nie konwojent. Zapamietajcie to bo pomyslcie załatwiacie wszystko nadzorujecie i macie jeszcze chronic? Oczami akcji są konwojenci mózgiem dowódca nogami kierowca a rękoma osoba transportująca. No juz bardziej obrazowo nie potrafie wyjasnic:D

Koraben 

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 23:49   

Kolego Kokson, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Dowódca konwoju może pełnić obowiązki konwojenta.
Dowód? Konwój jednoosobowy.

Jednak nie jest to, moim zdaniem ważne w temacie "Egzamin praktyczny 2013".
Myślę że to czy należało dać prócz dowódcy jednego czy dwu konwojentów jest bardziej kwestią osoby sprawdzającej. Co najważniejsze, w przepisach nie ma słowa uszczegóławiającego tę kwestię.

Decydującym argumentem jest jednak to że w treści zadania było wyraźnie zaznaczone kto czyich obowiązków pełnić nie może (np. konwojent nie może nieść kaset z pieniędzmi).

Kokson 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 09:32   

Rozumiem jednak to dla mnie szczyt fuszerki jak ktos ma prowadzic konwój w pojedynke. Jezeli chcieli abysmy rozwiazali to ze zrozumieniem nie jak roboty to moja odp powinna przejsc. A kolego co mapke dales. Masz zle nie tylko na kierunek jazdy... Chociaz do kierunku wyobraz sobie na ruchliwej ulicy przechodzacy konwój. Realne zagrozenie a to co zle jeszcze to ostatni element trasy. Wyraznie bylo napisane ze trasa ma prowadzic glównymi drogami i byc najkrótsza:)

Dobry 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 23:08   

Tak dla sprostowania definicja konwojenta:

Konwojent - osoba posiadająca licencję pracownika ochrony fizycznej, ochraniająca transport wartości pieniężnych, wyposażona w broń palną bojową, środki ochrony osobistej oraz środki łączności;

Tak więc jeśli ktoś dał kierowcy i osobie transportującej licencję i broń palną, osoba ta będzie potraktowana jako konwojent a tych należało wskazać dwóch.

Konwój można przeprowadzić bankowozem również typu A, co prawda napisane jest, że przewozi on wartości powyżej 24 j.o ale nie ma napisane, że nie może przewozić mniej czyli tak jak w zadaniu 9. Niestety bankowóz typu C odpada bo firma moc nie posiadała na stanie pojemników specjalistycznych.

Prawidłowy skład konwoju:

- Konwojent 1 ( pełniący obowiązki dowódcy konwoju ) - licencja POF I lub II stopnia
- Konwojent 2 - Licencja POF I stopnia
- Osoba tranportująca pieniądze nie posiadająca licencji
- Kierowca posiądający uprawnienia do kierowania pojazdami

Dodaje również, że nie było napisane którzy pracownicy MOC posiadają uprawienia do kierowania pojazdami dlatego mogli to by być sami ludzie bez licencji bo ich też było 5 tak jak osób z prawem jazdy. Dlatego należało wskazać jak powyżej

Takie informację uzyskałem od jednego z egzaminatorów OKE z którym miałem okazję rozmawiać

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Kokson 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 23:32   

Regółki regółkami rozumiem ale test miał sprawdzic nasze logiczne myslenie również co nie? Nie wyobrażam sobie transportu 9 j.o. bez obstawy 2 konwojentów któzy mają za zadanie jedynie pilnowac osoby transportującej. Ja dalej zostawiłem kierowce i dowódce w aucie a reszte do bankomatu. Dlaczego? bo to zadanie było gdzies na koncu a w pierwszym zadaniu jest opisane aby kukozystac minimalne środki.

Własnie co do minimalnyś chrodków to bankowóz typ B. Dlaczego? Bo jest cos takiego jak ergonomia zaszyfrowana w tresci zadania.

No wiec uprzedzając ze po co 2 konwojentów do 1,5 j.o. a temu aby było łatwiej. w załączniku było opisane wiem ale wiecie ze to są wartosci minimalne. Wiec 2 konwojentów to nie błąd.

Upierajcie sie dalej ze dowódca to tez konwojent i nazekajcie na to jaką mamy ochrone w kraju. Bo widze ze z tym egzaminem masa teoretyków wyrasta....

Dobry 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 23:38   

Kokson napisał/a:
Własnie co do minimalnyś chrodków to bankowóz typ B. Dlaczego? Bo jest cos takiego jak ergonomia zaszyfrowana w tresci zadania.

Z tego co napisałeś można wywnioskować, że to Ty układałeś to zadanie egzaminacyjne

Podaj mi swojego meila to wyśle, Ci klucz do zadania z zeszłego roku dotyczącego stacji uzdatniania wody to zobaczysz w jaki sposób pracę ocenia egzaminator

Kokson 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 23:41   

Dobry to popiszemy ale za ok tydzien bo wyjezdzam z rana i musze wypoczac.

Nie nie pisałem do tego klucza ale wg mnie powinno podejsc sie do sprawy profesionalnie jeżeli mamy miec profesionalny poziom.

Jedyny błąd to najprawdopodobniej nie dałem licencji kierowcy a dałem mu glocka ale nie jestem tego na 100% pewien może jednak dopisałem licencje....

Koraben 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 07:43   

Dobry napisał/a:

- Konwojent 1 ( pełniący obowiązki dowódcy konwoju ) - licencja POF I lub II stopnia
rozmawiać

Znowuż zgodzić się nie mogę...

Dowódca konwoju - tylko i wyłącznie - licencja II-go stopnia = uprawniającą do kierowania grupą POF.

Pozdrowienia Koraben.

Dobry 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 12:03   

Koraben napisał/a:
Dobry napisał/a:

rozmawiać

Znowuż zgodzić się nie mogę...

Dowódca konwoju - tylko i wyłącznie - licencja II-go stopnia = uprawniającą do kierowania grupą POF.

Pozdrowienia Koraben.

Przypominam Ci zatem definicję dowódcy konwoju:

Dowódca konwoju - osoba wyznaczona przez organizatora, posiadająca co najmniej licencję pracownika ochrony fizycznej I stopnia, stosownie uzbrojona i wyposażona, posiadająca niezbędną wiedzę i doświadczenie na pełnieni tej funkcji.

Wprowadzanie w błąd innych czytelników czytających to forum jest nie na miejscu!

Kokson 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 23:09   

Dobry i tu własnie sie znowu kłania czy ktos doceni to ze da dowódce bardziej doswiadczonego czy nie. Z praktycznego punktu widzenia dowódca powinien byc najbardziej doswiadczony. Ja dałem jeszcze jednego konwojenta z licencją POF II i jednego z POF I.

tomasz_podczaski@tlen.pl daj mi ten arkusz zobacze sobie:)

Niestety juz wróciłem..;/

Preselekcja było wyjądkowo wymagająca....

Koraben 

Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 09:01   

Kolego "Dobry".

Możesz przytoczyć podstawę prawną na podstawie której piszesz:

"Dowódca konwoju - osoba wyznaczona przez organizatora, posiadająca co najmniej licencję pracownika ochrony fizycznej I stopnia, stosownie uzbrojona i wyposażona, posiadająca niezbędną wiedzę i doświadczenie na pełnieni tej funkcji"

Chyba chciałeś napisać (na podstawie USTAWA z 22.08.1997 o ochronie osób i mienia):

"Art. 26. 1. Licencja pracownika ochrony fizycznej pierwszego stopnia wymagana jest do wykonywania czynności, o których mowa w art. 3 pkt 1, przez:
...
4) osoby nadzorujące i kontrolujące pracę pracowników ochrony fizycznej nieposiadających licencji
...

Art. 27. 1. Licencja pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia upoważnia do wykonywania czynności, o których mowa w art. 3 pkt 1, oraz do:
...
2) organizowania i kierowania zespołami pracowników ochrony fizycznej"

Przy czym proszę o podanie konkretnego aktu prawnego a nie cytat z opracowania lub książki...

Pozdrowienia Koraben.

B@nan 

Wysłany: Wto 06 Sie, 2013 13:39   

Witam,

Po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych postów mam pytanie szczere do tych "ogarniętych" osób. Jeżeli przydzieliłem do konwoju( według większości błędnie): kierowcę, dowódcę konwoju, 2 konwojentów i pracownika transportu, to jest to tak ogromny błąd, który wyklucza możliwość zdania egzaminu? Biorąc pod uwagę fakt, że inne punkty zrobiłem "dobrze"? Czy jest to zależne od osób, które oceniają dany egzamin? Wiadomo ile egzaminów tyle odpowiedzi. Ale chyba jeżeli wszystkie inne punkty były zrobione według poleceń, treść tych odpowiedzi była dobra to ten błąd nie kosztuje ~25 pkt?
Pozdrawiam.

Kokson 

Wysłany: Wto 06 Sie, 2013 14:20   

B@nan a mam pytanie. W zadaniu 4 myslnik drugi i w zadaniu 5 okresliłes równiez dowódce konwoju? Ja własnie napisałem tak jak Ty ale jeszcze w tyzej wymienionych zadaniach zapomniałem o dowódcy który podobno powinien byc.

Cieszy mnie ze nie jestem sam z tym rozwiązaniem:) Podobno lepiej miec wiecej niz mniej a to co napisalismy to nie sa wcale głupoty tylko realne rozwiązanie:)

B@nan 

Wysłany: Wto 06 Sie, 2013 14:26   

A mógłbyś Kokson przytoczyć dokładnie pytania/polecenia? Bo nie mam arkusza, a jestem w pracy i nie mam jak ściągnąć.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu