Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu egzamin praktyczny
Autor Wiadomość

Baileys 

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014 17:28   egzamin praktyczny

Czego się spodziewać ?

U mnie w szkole na razie jedna wielka niewiadoma o tym, jak ten egzamin ma w końcu wyglądać ? czy na prawdę będzie wykonanie leku ? Czy tak jak było do tej pory projekt ?

ania2626 

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014 09:43   

ja stawiam na masci i zawiesiny.

[ Dodano: Pią 17 Sty, 2014 15:50 ]
i mysle ze będzie trzeba liczyc stężenie procentowe jakies mam takie przeczucia.

roxana1993
Gość

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014 11:28   

U mnie tak samo.... Jedna wielka niewiadoma. Moi nauczyciele maja kurs na egzaminatora i w listopadzie dowiedzieli się, że na 95% ma być w formie pisemnej tylko trochę w skróconej wersji niż w poprzednich latach. Z kolei kilka dni temu przyszedł dyrektor i powiedział że na 95% będziemy robić lek. :-/ Czyli nawet Ci z komisji nawet nie wiedza jak to do końca 8-) będzie...

ania2626 

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014 16:59   

haha dobre ,ja wiem ze absolwenci będą pisać na starych zasadach.

ruda_red 

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014 19:47   

u nas od dawna wiadomo, że będzie egzamin praktyczny-tzn, że będziemy wykonywać lek praktycznie- właściwie chyba już od roku. Egzaminatorzy mają nas obserwować i mają to być ludzie z zewnątrz. Ma nie być opisu wykowania leku w zamian. Reszta bez zmian. Ja obstawiam na roztwór lub krople z przeliczaniem dawek i etanolu. pzdr k.

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Iron Woman 

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014 20:11   

Od czerwca 2014 egzamin praktyczny czyli wykonywanie leku pod okiem egzaminatora/egzaminatorów + protokół do uzupełnienia

ruda_red 

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014 21:02   

No właśnie. Bardzo liczyliśmy na egz styczniowy-że też będzie praktyczny. Wiadomo byłoby jak ma dokładnie wyglądać...i czego będą oczekiwać. A jak na razie nie wiemy nic, bo 16 stycznia 2014 pisany był też projekt:/

roxana1993
Gość

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014 20:39   

Ale nawet jak byśmy robili lek to szkoły nie są w stanie dokupić sprzętu np.unguatora czy wag. Chyba że komisja odgórna wymyśli punkty egzaminacyjne.( czyli np. szkoły które maja więcej sprzętu) i lekiem do zrobienia nie będą maści czy czopki w unguatorze czy czopkarce. Bo jestem przekonana że żadna szkoła nie ma więcej niż załóżmy 8 unguatorów a wtedy egzamin musiałby trwać kilka dni.

kubeusz 

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014 22:44   

A po co mają dokupować sprzęt? Każdy będzie losował jakąś receptę i każdy będzie robił coś innego, więc sprzętu nie zabraknie. Jeden wylosuje pręciki, drugi maść, trzeci miksturkę, czwarty czopki, piąty proszki itd. Tak jak było kilka lat temu.

Kiedyś takie egzaminy praktyczne już były i dawali sobie radę bez unguatorów :P
Poza tym każdy kto chodzi na ćwiczenia z TPLu powinien sobie poradzić i bez unguatora, co wy myślicie, że pójda na taką łątwiznę i unguatory wam postawią i że każdy będzie robił to samo żeby zgapiać od siebie? :P

qaz770 

Wysłany: Sro 29 Sty, 2014 16:16   

Z tego co u mnie w szkole mówią to o wykazie B, maściach, czopkach, antybiotykach możemy zapomnieć. Prawdopodobnie będzie jedna recepta tylko ilości składników mają być różne. Ale jak to w końcu będzie to podczas sesji się okaże bo obecnie to jedna wielka dezorganizacja i chaos :/

aniaslanda
Gość

Wysłany: Czw 30 Sty, 2014 13:16   

Szkoly nie beda musialy kupowac sprzetu ani substancji - wszystko bedzie zapewnione przez Oke.

aniaslanda
Gość

Wysłany: Czw 30 Sty, 2014 13:17   

Wchodzi po 6 osob , wszyscy maja to samo .Kolejna zmiana ma cos innego .

ania2626 

Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 10:03   

ale jak to jest jak absolwenci zdawać będą nowy czy jeszcze stary?

aniaslanda
Gość

Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 20:38   

Absolwenci zdaja po staremu do 2017 roku :-)

ania2626 

Wysłany: Sob 01 Lut, 2014 11:40   

czyli będą dwa egzaminy? jeden stary dla absolwentow a drugi nowy.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu