Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Florysta egzamin styczen 2018
Autor Wiadomość

Goj92 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 18:44   

Kochane wyjasnijcie mi jedno. Kompozycja ma być symetryczna czy nie? Ciężko zrobić kompozycje symetryczna z goździków mini. Rysowalyscie idealnie Tak jak ribilyscie? Bo chyba ciężko przewidzieć te gozdziki

GolaGola 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 19:12   

Ja myślę że jak są gałązkowe to można je rozdzielić a symetryczne znaczy że z obu stron ma być tak samo :mrgreen:

Goj92 

Wysłany: Sro 31 Sty, 2018 16:13   

GolaGola napisał/a:
Ja myślę że jak są gałązkowe to można je rozdzielić a symetryczne znaczy że z obu stron ma być tak samo :mrgreen:

Nie pytałam co to znaczy symetria...

Kinia999 

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 17:31   

Cześć :) . Czytałam wcześniejsze komentarze i odpowiedzi i bardzo ciesze się że podzieliłyście się swoimi doświadczeniami odnośnie egzaminu :) . Ja jestem jeszcze przed i mam pytania do was bo nie wiem co robić... Wiem że kompozycja ma być dekoracyjna,symetryczna,układ promienisty i ma mieć formę łuku i moje pytanie brzmi czy mamy dostosować się w niej do złotego podziału? Bo widziałam wcześniej że ktoś pisał że w Złotym Podziale wychodzi : 34 cm. długość i 21 cm. wysokość czy szerokość a 21 cm. to już za dużo bo pisało max wysokość kompozycji 15-20 cm. Sama akurat tego nie rozumiem ,czy mogę na przykład wyznaczyć sobie 35 cm. długości i 15 wysokości czy faktycznie muszę dostosować się do podziału? Czy może mi ktoś pomóc ? :(

Aga 11 

Wysłany: Wto 06 Lut, 2018 20:44   

Wymiary kompozycji ( długość i wysokość ) podane były w zleceniu

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Kinia999 

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018 08:48   

Dzięki za odpowiedz , a ta paproc możemy rozdzielić na mniejsze kawałki żeby przykryć gąbkę? Czy użalyscie jej w całości ?

BlankaAmber 

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018 22:59   

Witajcie Kobietki :-)
Obliczenia rzeczywiście mają być wykonane według złotego podziału ?
Napiszcie proszę coś więcej. Egzamin już 10tego lutego :-(

Goj92 

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018 23:26   

Też zastanawia mnie też zloty podział. Napiszcie coś więcej bo jeżeli w zadaniu jest podane wysokość i sszerokość od do to może jest sprawdzana nasza wiedza dotycząca złotego podziału. A jak z użyciem kredek? Miał byś szkic czy rysunek? Szkic to tylko ołówek A rysunek jest kredkami.

Kinia999 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 08:40   

Cześć ja juz jestem po egzaminie :-) . Oba szkice mamy wykonać ołówkiem , nie dlugopisem oraz pokolorowac kredkami , czyli ma wyglądać tak jak kompozycja która wykonamy . Kredki ołówek i wszystkie przybory miałyśmy na miejscu i nie musialysmy ich przynosić , tylko dowód długopisy czarne oraz fartuch ochronny musialysmy mieć . Co do złotego podzialu to sama nie wiedziałam czy tym sie kierować ja i inne dziewczyny same sobie wyznaczylysmy wymiary zgodne z zamówieniem . Teraz trezba czekać na wyniki :-D

Goj92 

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 13:21   

Kinia999 napisał/a:
Cześć ja juz jestem po egzaminie :-) . Oba szkice mamy wykonać ołówkiem , nie dlugopisem oraz pokolorowac kredkami , czyli ma wyglądać tak jak kompozycja która wykonamy . Kredki ołówek i wszystkie przybory miałyśmy na miejscu i nie musialysmy ich przynosić , tylko dowód długopisy czarne oraz fartuch ochronny musialysmy mieć . Co do złotego podzialu to sama nie wiedziałam czy tym sie kierować ja i inne dziewczyny same sobie wyznaczylysmy wymiary zgodne z zamówieniem . Teraz trezba czekać na wyniki :-D

To stosowalas zloty podział? 8/8 podstawa i 5/8, wysokość?

[ Dodano: Nie 11 Lut, 2018 16:26 ]
Czy w tym przypadku proporcje złotego podzialu będą wyglądały tak jak na tym rysunku w załączniku?

Kin99 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 19:25   

GosiaGroszek napisał/a:
są i testy ;) pierwszą stronę dołączę wieczorem.
mogłabyś dołączyć pierwszą stronę testu? Bo nie mogę jej znaleźć na forum :-)

Kinia999 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 21:08   

Ja na oko to zrobiłam bo sama nie byłam pewna czy się stosować do złotego podziału , a naczynie mieliśmy dużo niższe niż narysowałaś chyba że musiałabyś poprostu wyższą kompozycje zrobić :-) Ja sama akurat tego podziału nie zabardzo rozumiem napewno do naczynia poziomego najwieksza wartość złotego podziału przypisana jest linii poziomej , ale w reszcie niestety nie pomoge :-/ . Wydaje mi się (ale nie jestem pewna) że wystarczy tylko do wymiarów w zamówieniu się dostosować i nie można ich przekroczyć . Jak dowiem się coś więcej w sprawie złotego podziału to napisze :-D

Inatka93 

Wysłany: Czw 15 Lut, 2018 16:58   Florysta - wyposażenie

Cześć, jako że większość z Was prawdopodobnie pozdaje egzaminy na florystę i ruszy w świat, pracować albo dla kogoś, albo dla siebie, chciałam zostawić Wam namiary do jednego sklepu, a dokładniej powiem, że w tej hurtowni są najładniejsze sztuczne kwiaty jakie widziałam kiedykolwiek. Kiedyś też myślałam o własnej kwiaciarni stąd ten namiar, jednak okazało się, że ogóle nie wiem co się z czym je i nie mam tak sprawnych rąk. Szkoda..

Tatarka 

Wysłany: Nie 25 Mar, 2018 18:14   

Witam Was i dziękuję za pomoc udzielaną tu na forum przed egzaminem,
teraz już po emocjach, wyniki są znane - egzamin mam zdany :-D ,
pozdrawiam więc Was jeszcze raz i dziękuję.

GosiaGroszek 

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018 09:09   

Witam, czy wyniki są ogólnodostępne? gdzie ich szukać? pozdrawiam wszystkich!

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu