Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Jak odbywała sie wasza praktyka?
Autor Wiadomość

siii4 

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 17:05   

A co jest najśmieszniejszego, że jako hotelarze, powinniśmy mieć stały kontakt z recepcja w hotelu... a ja zamiast tego miałam sprzątanie, kuchnię i obsługę gości w restauracji...
I co to się ma z egzaminem zawodowym, który piszemy jako recepcjoniści przeważnie?

No właśnie.. n/c

Ekiera 

Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 12:23   

Potrzebna ! Bardzo miło wspominam, ale za dużo do tego co umiałam to się nie nauczyłam, ale innym to na pewno pomoże

dredziaa 

Wysłany: Pon 28 Cze, 2010 12:26   

U mnie praktyka (dział gastronomiczny) to głównie - mysie szorowanie i sprzątanie . czyli jednym słowem mówiąc - MIESIĘCZNA TANIA SIŁA ROBOCZA. Niestety nie nauczyłam się nic na tej praktyce

Ppaytycjaa 

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011 19:34   

Miałam 3x praktykę miesięczną i raz tzw. zajęcia praktyczne raz w tyg.

1 rok- praktyka na pokojach czyli standard: ścielenie łóżek, odkurzanie, ścieranie kurzy itp.
2 rok- praktyka w restauracji ( polerka, zbieranie ze śniadań, sprzątanie restauracji itd)
3 rok - praktyka 3 tyg w restauracji (czynności jak z wczesniejszych lat + obsługa gości podczas lunchu) 1 tyg recepcja ( poznalam troche program recepcyjny) Najlepsza praktyka, super ludzie
4 rok recepcja- (odbieranie telefonów, bieganie po hotelu z różnymi dokumentami)

Ale ogólnie było w porzadku

kapitalnie 

Wysłany: Wto 15 Mar, 2011 15:28   

Praktyki w mojej szkole były w drugiej i trzeciej klasie.
W drugiej przez tydzień mieliśmy zajęcia symulujące zakładanie firmy, prowadzenie jej, zamykanie. I trzy tygodnie na kuchni/ sali konsumenckiej w szkolnej stołówce.

W trzeciej klasie mieliśmy cały miesiąc praktyk, chyba po 6 godzin, w hotelach.
4 tygodnie - cztery działy.
I. Kuchnia
II Recepcja
III Służby pięter, czyli ogólnie sprzątanie
IV Sala konsumencka.

Nie powiem, sporo nauczyłam się na praktykach, nie czułam się jakoś specjalnie wykorzystywana, ba, nawet nam zaoferowano pracę w tym hotelu po skończeniu szkoły.

Mam w planie coś takiego jak zajęcia praktyczne. Przez trzecią i czwartą klasę był to jeden dzień który spędzało się na stołówce/ na sprzątaniu w pracowni lub robieniu testów, uczenia się procedur i inne takie bzdury w klasie.

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Luba91 

Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 15:56   

Ja miałam praktyki tylko w II i III klasie. W II klasie byłam w Polanicy Zdrój i tam było zaje**ście. Co prawa byłam na nogach od rana do nocy, ale w wolnym czasie dużo zwiedzałam i korzystałam z boisk, które były przy ośrodku ;) W III klasie byłam w hotelu w moim miejscu zamieszkania. Cały miesiąc siedziałam w recepcji i czasem pomagałam w zmienianiu pościeli w pokojach.

ania0603 

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 14:32   

to naprawde zalezy od hotelu, na pewno trzeba sie pchac na recepcja, mi sie tylko na ostatniej praktyce udalo pobyc na recepcji przez 4 dni :( a tak to harowka w sluzbie pieter, w kuchni, ogolnie wykorzystywanie.
naprawde nie liczcie ze jak pojedziecie gdzies do wielkiego hotelu to bedzie super i przejdziecie wszystkie dzialy, z doswiadczenia wiem ze lepiej isc do malego hotelu w ktorym naprawde bedziecie mieli mozliwosc przejscia przez wszystkie dzialy wlacznie z recepcja

natal3czq2 

Wysłany: Sro 12 Cze, 2013 20:29   

praktyki ? totalne pomyłk. niczego sie nie nauczyłam no chyba ze zamiatania podłogi. albo zmywania naczyn

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 20:30 ]
niczego nas nie ucza. powiini wycofac te praktyki

Dajoros 

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 16:01   

W mojej szkole praktyki są 1 miesiąc w 2 klasie w wrześniu i 1 miesiąc w 3 klasie w maju. Pierwszy raz byłam w małym hotelu. Wiadomo, sprzatanie pokoi, zamiatanie mycie okien, obsługa siedzenie na recepcji czy sie czegos nauczyłam? Raczej nie. Za drugim razem byłam w WOLSZTYNIE (Hotel "Pałac Wolsztyn ***"). Kompletna porażka. Jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał się tam wybrać stanowczo ODRADZAM! Wykorzystywanie, bez słowa "dziękuję", traktują tam ludzi jak darmową siłę roboczą. Panie recepcjonistki tipsy 3 centymetrowe, poubierane jak na wybieg, nie wiedzą co to skirting, nie znają języków. Każde z nich chciała nami - praktykantami rządzić. Ten ich cały dyrektor też z choinki się urwał. W jednym dniu 7 komunii było i weź to wszystko ogarnij. Tylko kasa im w głowie! Parodia. Jedynie dobrze wspominam pobyt w internacie i pracę z paniami sprzątającymi.

jumro 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 11:17   

A czy w Waszych szkołach miejsca praktyk załatwiacie sobie sami, czy załatwia Wam dyrekcja szkoły?
Czy uczniowie mają wpływ na wybór hotelu?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu