Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Kwalifikacja A.61 praktyka - jaka będzie forma egzaminu ???
Autor Wiadomość

freak_zone666 

Wysłany: Pon 16 Lut, 2015 14:11   Kwalifikacja A.61 praktyka - jaka będzie forma egzaminu ???

Błagam o pomoc kochaniutkie, bo pracę w zawodzie zacznę w 2136 roku...

Egzamin pisałam w 2013 w formie opisówki, napisałam wszystko co mogłam żeby wstrzelić się w klucz i nie poszło :( koleżanki się odwoływały i miały np. połowę nie sprawdzoną lub + 20% więcej po ich analizie, co im uznawano oczywiście. Ja to sobie krótko mówiąc zaniechałam aż termin odwołań minął. Przystąpiłam do poprawki w czerwcu 2014, ale również mi nie poszło, zbyt dużo kombinowałam, bo przygotowywałam się pod względem opisówki znów, a nie TABELKI ! Nie wiem czemu moja szkoła nie dopuszcza mnie do poprawek w sesji styczniowej i tak oto czekam 2 lata na zdobycie kwalifikacji A.61 ;( Za pierwszym podejściem teorie zdałam najlepiej (około 93%) podobnie z kwalifikacją A.62. tułam się z tym praktycznym i nie mogę normalnie pracować w zawodzie przez to :( nikt nie przyjmie kosmetyczki, która ma tylko kwalifikację na dłonie, stopy i ciało. Dla mnie załamka, bo szkołę skończyłam z wynikami celującymi i chce się tym zajmować zawodowo.

Więc dziewczyny jaka będzie teraz forma? Też tabelka? Coś Wam podpowiadają jakie może być temat? Jak pisałam szkołę skończyłam 2 lata temu, więc sama muszę się przygotowywać. Może korzystacie z jakichś książek z testami ???

HELPPPP :(

Gość

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015 19:02   

Co do formy egzaminu to musimy być przygotowane na wszystko. Może być tabelka, a mogą też wymyślić coś zupełnie innego, co jest w tym roku bardzo prawdopodobne- tak mówiła nam nasza Dyrektor... Trzeba czytać uważnie polecenia i pisać lepiej więcej niż za mało, a w tabelce umieszczasz wszystkie informacje, które wypisałabyś w opisówce. Dziewczyny wstawiały tutaj skany egzaminów, można też kilka znaleźć na Chomikuj itd.

Co do terminów poprawek, to może po prostu przegapiłaś termin zgłoszenia się? Wiem, że na poprawkę w styczniu trzeba zgłaszać się chyba do końca października.

freak_zone666 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015 23:29   

Dzięki za zainteresowanie :*

Pisałam maila do dyrki, ale coś mi nawciskała, że jak będzie mało osób podchodzących w styczniu to nie będzie można poprawiać. Dopiero w czerwcu. Właśnie wolałabym opisówkę, bo jestem bardziej dokładna i tutaj ma się większe pole do popisu uważam. A tabelka to już trzeba konkretnie się w kolejności wstrzelić. Jak to któraś z dziewczyn napisała, klucz jest bezlitosny. Ok, to biorę się za przegrzebanie forum jeszcze raz. Do egzaminu są jeszcze około 4 miechy daj/dajcie znaka proszę co mówią Wam w szkole odnośnie a.61. praktyki.

Heh, może jeszcze serio wymyślą egzamin manualnie :D

Gość

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015 23:37   

A widziałaś może klucz z egzaminu z czerwca 2014? Jest gdzieś na forum. Uwierz mi, ze są tam rzeczy najbardziej oczywiste takie jak: rodzaj cery, nazwa zabiegu, dezynfekcja (preparaty w wykazie i później w zabiegu), w składnikach aktywnych np aloes czy D panthenol... pasujące do każdego rodzaju cery. Serio nie ma się co spinać, bo klucza nie ogarniemy, a oceniają podstawy a nie to, ze wybierzemy dla klientki rewelacyjny zabieg.

[ Dodano: Wto 17 Lut, 2015 23:38 ]
Aha, ja już zdałam A61 więc za wiele na temat tego, co mówią w tym roku, nie potrafię Ci powiedzieć.

98Ewa 

Wysłany: Sro 18 Lut, 2015 12:50   

Ja pisałam teraz w styczniu poprawkę...i była tabelka i juz miałam napisane że mam zrobic zabieg normalizujący...oczywiście bardzo trudno sie zmieścić w niej trzeba tylko pisać rzeczy najważniejsze np jak nakładasz maseczke to nabieram maseczkę szpatułką rozprowadzasz pędzelkiem i trzymasz ją 15-20 min po czym zmywasz zwilzonymi wacikami,następnie przecieraz skórę twarzy wacikami zwilżonymi tonikiem i tyle.same najważniejsze rzeczy.koniecznie pisać czas. ile trzymasz peeling,maseczke albo jak używaż jakis urządzeń to tak samo.Ja mam wrażenie że w styczniu był bardzo prosty zabieg tylko nie można kombinować.zrobic najprostszy zabieg z wykorzystaniem jednego urządzenia przynajmniej ja tak zrobiłam i prawdopodobnie zrobiłam dobrze z tego co mi powiedziała nauczycielka...wyniki bedą pod koniec marca ale o wynik jestem spokojna:)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

MartaZet 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015 21:15   

A ja czegoś nie rozumiem. Piszesz, że za pierwszym razem miałaś opisówkę. Czy to był tzw. projekt realizacji prac? Bo jeśli tak to powinnaś była nadal zdawać egzamin w takiej formie. W którym roku zaczęłaś szkołę? Wcześniej był jeden egzamin, potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Teraz są dwa egzaminy kwalifikacyjne. W starym egzaminie opis był szczegółowy, w kwalifikacjach ważne są tzw. algorytmy, czyli kolejności czynności bez bardzo szczegółowego opisywania technik wykonania.
Jeśli zdajesz kwalifikacje to na 100% będzie on właśnie w takiej formie - karta klienta, karta pobrania, algorytm, karta zaleceń dla klientki. Uwaga - algorytm może być różnie rozpisany, zawsze był cel plus ewentualnie czas. W styczniu dołączyli metodykę, ale też nie ma być bardzo szczegółowa. Jeśli chodzi o A.61 to raczej małe szanse, żeby był z wykonaniem, przynajmniej na razie. Na zebraniu dla przewodniczących komisji nic nam na ten temat nie mówili (jestem nauczycielem).
Egzamin jest konstruowany na książce z Nowej Ery autorstwa m.in. pani Barbary Drygas, więc warto się z tym podręcznikiem zapoznać.

nielegalna 

Wysłany: Sob 14 Mar, 2015 18:54   

Hej dziewczyny, wiecie może coś więcej na temat egzaminu A.62? Coś wam nauczycielki w szkołach podpowiadają co może być albo jakoś konkretnie się przygotowujecie?

freak_zone666 

Wysłany: Sro 18 Mar, 2015 20:48   

A wiecie może czy mogłabym jeszcze mieć wgląd w moje pisane prace? Stresuje się, że trzeci raz obleje i pluje sobie w brodę, że nie pojechałam obejrzeć swojej pracy za pierwszym razem :(

Prośba do dziewczyn które uczą się w szkołach...
Co Wam mówią odnośnie przygotowań do egzaminu?
Kładą jakiś szczególny nacisk na coś?
Czy nauczyciele polecają Wam jakieś książki?

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2015 02:17 ]
98Ewa napisał/a:
Ja pisałam teraz w styczniu poprawkę...i była tabelka i juz miałam napisane że mam zrobic zabieg normalizujący...oczywiście bardzo trudno sie zmieścić w niej trzeba tylko pisać rzeczy najważniejsze np jak nakładasz maseczke to nabieram maseczkę szpatułką rozprowadzasz pędzelkiem i trzymasz ją 15-20 min po czym zmywasz zwilzonymi wacikami,następnie przecieraz skórę twarzy wacikami zwilżonymi tonikiem i tyle.same najważniejsze rzeczy.koniecznie pisać czas. ile trzymasz peeling,maseczke albo jak używaż jakis urządzeń to tak samo.Ja mam wrażenie że w styczniu był bardzo prosty zabieg tylko nie można kombinować.zrobic najprostszy zabieg z wykorzystaniem jednego urządzenia przynajmniej ja tak zrobiłam i prawdopodobnie zrobiłam dobrze z tego co mi powiedziała nauczycielka...wyniki bedą pod koniec marca ale o wynik jestem spokojna:)

hejka,

i jak poszło Ci z tą poprawką styczniową? Ja podchodzę 23 czerwiec OMG

tolala 

Wysłany: Czw 11 Cze, 2015 18:39   

Czesc dziewczyny mam pytanie.Mam w tym roku egzamin praktyczny i zawodowy z kosmetyki.Tylko pisze starym systemem.Nie wiecie przypadkiem czy ja tez bede miala takie same zadania tylko w formie pisemnej czy calkiem inna bajka.Wiem juz ze zawodowy mam z przedsiębiorstwa tez ale praktyczny nie mam pojecia.Prosze o pomoc! Bo egzamin tuz, tuz.Dzieki

kasia45619 

Wysłany: Wto 16 Cze, 2015 18:10   

jak sądzicie co będzie na praktyce w czerwcu z kwalifikacji A.61?? :-?

nula2802 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2015 13:42   

Zapewne zabieg pielęgnacyjny, przynajmniej tak podejrzewają u mnie w szkole

riteczka 

Wysłany: Pią 19 Cze, 2015 02:45   

Ja myślę, że będzie makijaż lub kwasy na twarz, jestem bliższa wykluczeniu zabiegów z ultradzwiekami dlatego , że ostatnio było ich zbyt dużo, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo.
Słuchajcie nowa podstawa programowa w kazdym swoim egzaminie praktycznym ma do wykonania tabelkę tak? czy zdaża się, że też trzeba opisywac szczególowo dany zabieg?

nula2802 

Wysłany: Pią 19 Cze, 2015 18:06   

tak tabelka na 100%

tjuskafka 

Wysłany: Sob 20 Cze, 2015 13:57   

riteczka napisał/a:
Ja myślę, że będzie makijaż lub kwasy na twarz, jestem bliższa wykluczeniu zabiegów z ultradzwiekami dlatego , że ostatnio było ich zbyt dużo, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo.
Słuchajcie nowa podstawa programowa w kazdym swoim egzaminie praktycznym ma do wykonania tabelkę tak? czy zdaża się, że też trzeba opisywac szczególowo dany zabieg?

Jeśli byłyby kwasy, to jak mam przeprowadzić zabieg? jakby to wyglądało krok po kroku? Pomocy :(

bebeja 

Wysłany: Sob 20 Cze, 2015 17:48   

skoro trzeba przynieść linijke to podejrzewam, ze moze byc zabieg na oczy i narysowanie prawidłowej linii brwi, moze twarz kwadratowa, trójkatna czy jakas inna nietypowa

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu