Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Szkolenia
Autor Wiadomość

MariolaN 

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014 17:10   Szkolenia

Cześć czy ktoś z Was oprócz zajęć uczestniczył w jakimś kursie księgowości?

MariaTuremka 

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014 19:40   

Nie uczęszczałam na żaden kurs ani nie pracuje w księgowości:-) A czemu pytasz?

MariolaN 

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014 21:54   

Na 1 roku mieliśmy tylko Symfonie FK i trochę za mało wg mnie było praktyki....teraz chyba będziemy mieć Symfonie Kadry i Płace i Symfonie Małą Księgowość no i Płatnika... nie wiem czy w rok ogarniemy te 3 programy... :/
Za to na praktykach pracowałam w Oraclu więc to był kosmos bo tam konta są 4-cyfrowe :O Jestem ciekawa czy Raks jest fajny...a ten rewizor też jest dobry? Teraz wyszedł chyba jakiś nowy raksSQL?

oskar7373 

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014 23:03   

MariolaN napisał/a:
Na 1 roku mieliśmy tylko Symfonie FK i trochę za mało wg mnie było praktyki....teraz chyba będziemy mieć Symfonie Kadry i Płace i Symfonie Małą Księgowość no i Płatnika... nie wiem czy w rok ogarniemy te 3 programy... :/
Za to na praktykach pracowałam w Oraclu więc to był kosmos bo tam konta są 4-cyfrowe :O Jestem ciekawa czy Raks jest fajny...a ten rewizor też jest dobry? Teraz wyszedł chyba jakiś nowy raksSQL?

Ja jak zaczynałem przygodę z księgowością to właśnie pracowałem na WF-Kaperze dla uproszczonych form księgowości oraz dla pełnej księgowości był RAKS (jeszcze w wersji DOS-owej) który później zmienili na RAKS 2000 (teraz to jest RAKSSQL).

Teraz pracuje głównie na Symfonii i Optimie oraz czasem na Rewizorze.

Jeśli przyjąć że w Październiku 2013 na praktycznym był tylko program płacowy oraz wypełnienie ręczne kilku dokumentów ZUS oraz teraz w czerwcu było podobnie (tylko bez wypełniania ręcznego dokumentów) to teraz w październiku morze być uproszczona księgowość tak jak podobno było w styczniu 2014.
Tak samo można przyjąć odnośnie do egzaminu teoretycznego - w styczniu był test bardzo prosty ale było bardzo dużo liczenia, natomiast teraz w czerwcu test nie był aż taki trudny ale był podchwytliwy.

Ja osobiście mam teorię - łatwy test -> trudniejsze zadanie, trudniejszy test -> łatwe zadanie.

MariolaN 

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014 21:47   

Ja bym chciała znaleźć pracę w księgowości ale obawiam się, że mam za mało praktyki :(

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

oskar7373 

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014 21:57   

MariolaN napisał/a:
Ja bym chciała znaleźć pracę w księgowości ale obawiam się, że mam za mało praktyki :(

Ja zaczynałem od zera. Najpierw byłem takim od wszystkiego czyli przynieś i pozamiataj, potem zaczęto mnie wprowadzać w sprawy księgowości. Najpierw zajmowałem się segregacją dokumentów i przygotowywaniem ich dla księgowych do wprowadzania, potem dostałem do obsługi małe i łatwe firmy aż do coraz trudniejszym a teraz pełna księgowość wraz z kadrami. I tak już to trwa od kilkunastu lat ale nie było by tego gdybym nie zaryzykował i nie spróbował. Wiem że większość firm i biur rachunkowych chciałoby aby pracownicy mieli praktykę ale przecież gdzieś ja trzeba zdobyć.

MariolaN 

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2014 06:40   

No ja zaczynam się rozglądać może też ten kurs mi trochę pomoże bo dowiem się czegoś o KPiR i płatniku...o kurde Tomek czy Oskar? :P to ty już jesteś samodzielnym księgowym tak? i w biurze rachunkowym pracujesz? ja słyszałam, że hardcore to jest praca w księgowości jakiegoś hipermarketu bo oni tam mają mln faktur od tysiąca firm, wz,pz itp...a w ogóle jakie najczęściej dokumenty się księguje? faktury? ja pracuje w ubezpieczeniach i tam też miałam praktyki w księgowości to głównie dziewczyny wyciągi bankowe księgowały....

oskar7373 

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2014 10:48   

MariolaN napisał/a:
No ja zaczynam się rozglądać może też ten kurs mi trochę pomoże bo dowiem się czegoś o KPiR i płatniku...o kurde Tomek czy Oskar? :P to ty już jesteś samodzielnym księgowym tak? i w biurze rachunkowym pracujesz? ja słyszałam, że hardcore to jest praca w księgowości jakiegoś hipermarketu bo oni tam mają mln faktur od tysiąca firm, wz,pz itp...a w ogóle jakie najczęściej dokumenty się księguje? faktury? ja pracuje w ubezpieczeniach i tam też miałam praktyki w księgowości to głównie dziewczyny wyciągi bankowe księgowały....

Są biura ktore specjalizuja sie w konkretnych dzialach. Jesli chodzi o dokumenty to zalezy od profilu dzialalnosci firmy, jedne maja wiecej faktur a inne wyciagow bankowych lub innych dokumentow.

MariolaN 

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014 07:59   

Czyli te nasze 2 kwalifikacje są na poziomie tego I stopnia tak?
Ja kiedyś coś słyszałam, że trzeba mieć tytuł technika rachunkowości i 2 czy 3lata doświadczenia i wtedy jest się samodzielnym księgowym

lagrot 

Wysłany: Pon 29 Mar, 2021 12:45   

Szkolenia dla transportu i Certyfikat Kompetencji Zawodowych, który uzyskałem z firmy https://www.certyfikatkatowice.pl/ bardzo mi się przydał. Podczas pandemii straciłem pracę, ale dzięki tym papierom zyskałem nową i jestem zadowolony.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu