Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Faktury elektroniczne
Autor Wiadomość

Epikur 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 08:07   Faktury elektroniczne

Od kilku lat wysyłamy faktury elektroniczne na @. Dzisiaj trafił nam się klient który po przesyłce chce od nas fakturę papierową.
Próbowałam znaleźć jakiś ustaw na temat, że nie mamy obowiązku drukować faktur papierowych ale nic nie znalazłam. Ktoś ? Coś?

Hilda 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021 09:18   

E-fakturą nazywamy dokument elektroniczny, który stał się pełnoprawnym dokumentem urzędowym w wyniku stosownego rozporządzenia ministra finansów wydanego w 2005 roku. Wszelkie kwestie związane z tego rodzaju dokumentacją zostały uregulowane natomiast na mocy ogłoszonego kilka lat później rozporządzenia, zgodnie z którym tylko i wyłącznie od podatnika zależy, w jaki sposób zagwarantuje on wystawionej przez siebie fakturze integralność oraz autentyczność. E-fakturę można traktować na równi z fakturą papierową. Trzeba mieć świadomość, że dokument przesłany w formie elektronicznej, który został przesłany do odbiorcy pocztą mailową, a następnie wydrukowany jest równoważny z fakturą papierową. Nie musi on zatem spełniać wymogów przypisywanych e-fakturom.

https://e-biznes.pl/elekt...twa?k=wp&r=2021
Poczytaj sobie.

pekla 

Wysłany: Pią 07 Maj, 2021 15:40   

U mnie faktura online to prosta sprawa, mam taki program który umożliwia mi jej wystawienie z dowolnego miejsca z dostępem do neta, mogę też dzięki niemu zarządzać magazynami.

czerepach 

Wysłany: Pon 10 Maj, 2021 10:17   

Ja to sobie nie wyobrażam dziś wysyłania ich ręcznie. W dobie XXI wieku ? Oj, nie. Tak samo jak dla mnie nierentowne jest budowanie standardowych budynków magazynowych. Lepiej skorzystać z czegoś takiego jak hale do wynajęcia . No, można budować, ale w tym akurat elemencie uważam, że nie ma to jak hale stalowe. To oszczędności i zysk.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu