Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu pomocne pytania
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pon 01 Mar, 2010 22:30   pomocne pytania

Przy mojej nauce rachunkowosci roznie bywalo, w testach pojawialy sie pytania zwiazane z tym tematem wiec pozwole sobie kilka zacytowac:)
1. Na kontach ksiegowych sa dokonywane działania, odp: dodawania i odejmowania
2. Faktura zakupu VAT jest dowodem księgowym: odp: obcym
3. Na koncie pasywnym saldo poczatkowe oraz zwiekszenia stanu skladnika zapisujemy po stronie? , odp: "Ma"

[ Dodano: Wto 02 Mar, 2010 22:10 ]
Do składników wynagrodzenia nie zalicza się ? odp to nagrody

Gość

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010 13:25   

U mnie było pytanie:
jakie konta nazywamy wynikowymi?
odp. są to te konta, które na koniec okresu rozliczeniowego sa przeksięgowywane na konto Wynik finansowy

Gość

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 21:37   

Dzięki za podanie w/w pytań.

Gość

Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 18:50   

konto wynikowe
Cechą charakterystyczną kont wynikowych jest brak salda początkowego. Wynika to z faktu, że konta wynikowe po przeniesieniu salda na konto wyniku finansowego wykazują saldo zerowe na początku kolejnego okresu bilansowego.

Na kontach wynikowych księguje się koszty po stronie Winien (strona debetowa) a przychody po stronie Ma (strona kredytowa).

Gość

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 14:29   

1. Jedna z zasad funkcjonowania kont pasywnych jest zasada, według której: zwiekszenie konta pasywnego zapisuje sie po stronie Ct.

2. Na koncie pasywnym saldo początkowe oraz zwiekszenie stanu składnika zapisujemy po stronie: Ma.

3. Różnica między ogólnymi sumami przeciwstawnych stron konta to saldo: końcowe.

4. Na koncie " Wartości niematerialne i prawne" po stronie Winien może być zaksięgowany zakup: programu komputerowego.

5. Obroty Dt konta wynoszą 2000, a obroty Ct wynoszą 1200. ile wyniesie saldo koncowe konta i jakiego konta będzie ono dotyczyć? 800 i dotyczy konta aktywnego

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 15:45   

Fajne notatki, warto przeglądać w wolnej chwili.

Gość

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 14:53   

Na majatek przedsiębiorstwa składają się: zarówno aktywa trwałe, jak i obrotowe.

Stefi 

Wysłany: Sob 21 Lut, 2015 16:57   

Dużo kłopotu sprawia mi podatek Vat należny i naliczony. Jak sobie z tym poradzić.
W ogóle podatki to moja zmora, może ktoś by mi poradził. Pozdrawiam

binka_24 

Wysłany: Nie 08 Mar, 2015 17:23   

Postaraj się zapamiętać, że gdy:
- sprzedajesz komuś towar to na fakturze jest vat należny, który ktoś płaci Tobie.
- kupujesz towar na fakturze jest vat naliczony, który Ty musisz zapłacić sprzedawcy.

W związku z tym konto rozrachunki z tytułu podatku vat może wykazywać:
- saldo Wn, gdy podatek vat naliczony jest większy od podatku należnego np. należność od budżetu z tytułu podatku vat

- saldo Ma, gdy podatek vat naliczony jest mniejszy niż podatek należny np. zobowiązanie jednostki wobec budżetu z tytułu podatku vat.

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu