Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu jak wygląda u was psychologia
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Nie 07 Mar, 2010 18:48   jak wygląda u was psychologia

mam pytanie jak wygląda u was ten przedmiot bo u nas nauczycielka jest kosmetyczką i po psychologii i zamiast (tak jak myślałyśmy) uczyć się jak mieć dobry kontakt z klientem, jak sobie dawać radę z tym stresem i takie inne rzeczy związane z naszą pracą itd to piszemy referaty na temat psychologii społecznej, klinicznej, sądowej i innych psychologii, referaty na temat snów, chorób psychicznych albo narządach zmysłów i kompletnie nic o podejściu do klienta, o naszym zawodzie. jak jest u was?

Gość

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 20:53   

u mnie w szkole czyli w gdańskiej szkole kosmetyczno-fryzjerskiej mamy zajęcia bardzo ciekawe. nauczycielka jest magistrem psychologi wiec zajęcia są ciekawe. referatów jako takich nie ma ale za to nauczycielka referuje. Mamy ogólne podstawy psychologi, również takie oczywiste takie jak choroby psychiczne, fazy sny itp. ale pomimo to mamy tak ze trochę na temat podejścia do klienta :) wiec teoria jest na 5

Gość

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010 10:00   

A ja jestem zadowolona ze swojej nauczycielki psychologii. U mnie był przedmiot psychologia i socjologia. Kobieta zna temat. Już na pierwszych zajęciach zaproponowała abyśmy przedstawili się sobie. Zrobiliśmy to o co nas poprosiła, chwilę po tym wskazała nam błędy i niedociągnięcia jakie popełniliśmy przedstawiając się mając na uwadze , że mamy być technikami administracji, a więc potencjalnymi urzędnikami. W ciągu dwóch semestrów przy tak niewielkiej liczbie godzin pokazała nam tak wiele z różnych sfer życia (politycznego, społecznego, osobistego....) zachęcając nas do przemyśleń na wiele różnych spraw. Ja jestem naprawdę pod wrażeniem. Szkoła w której się uczę mieści się w Suwałkach. Jestem na czwartym sem. i w czerwcu mam zamiar zdać egzamin zawodowy, jak będzie ? Czas pokarze :?:

[ Dodano: Wto 27 Kwi, 2010 10:13 ]
Już na trzecim semestrze wprowadzono nam nowy przedmiot- Specjalizacja. Rozwiązujemy na nim testy z egzaminów , rozwiązujemy zadania praktyczne, dowiadujemy się w jaki sposób należy rozwiązywać zadania praktyczne, jakich błędów należy unikać......Uważam , że pomysł z wprowadzeniem tego przedmiotu był super!!!! :-D Wiem czego mam się spodziewać

Gość

Wysłany: Pon 07 Cze, 2010 22:43   

u nas mało kto chodził, ogólnie nudy

w drugiej szkole, na masażu o niebo lepiej! testy, filmy, aż miło przychodzić :-D

Gość

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 10:55   

witam, jestem na I sem. na kosmetyce i zajęcia są bardzo interesujące. Chociaż na zajęciach zostaje 1/3 grupy tzn. jest bardzo kameralnie...heh...to pani magister oprócz wiedzy użytkowej dot. podejścia do klienta, przeprowadza na nas różne testy, kalambury, głuchy telefon,pantomimę oraz lekką hipnozę. Nasze zaś notatki to w większości tabelki..ale uprzedziła na początku że ma na ich punkcie bzika...

pozdrawiam :-D

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 20:23   

u nas psychologi uczyła nas facetka która nie miała pojęcia o tym przedmiocie a teraz pani pedagog

Gość

Wysłany: Sro 16 Cze, 2010 16:39   

Ja jestem na IV semestrze i juz mialam psychologie. I chcialabym powiedziec,ze wcale te zajecia nie wygladaly w taki sposob,aby przygotowac nas na kontakt z klientkami,z podejmowaniem pracy w tym kierunku tylko to odbywalo sie w taki sposob,iz rozmawialysmy na rozne tematy niezwiazane wogole z kosmetyka, nasza pani psycholog pytala nas o znaki zodiaku i mowila o naszym charakterze, na koniec,podczas zaliczenia podawala nam swoj nr komorkowy po to,zeby dac go komus z rodziny znajomych ktorzy beda potrzebowali pomocy. Nie wyslalabym nikogo,kogo znam do tej pani :-/

Gość

Wysłany: Sro 16 Cze, 2010 18:35   

No mnie na psychologii uczyli podejścia do klienta, różnych technik i w ogóle zachowań i jak należy postępować z danym typem człowieka.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 22:26   

u nas psychologi uczyła pedagog szkolna i było nawet fajnie . pod koniec roku prawie jej nie było cały czas . A po za tym podawała długie notatki na lekcji a tak to luz na lekcjach . Pozdro :mrgreen:

Gość

Wysłany: Sro 04 Sie, 2010 12:16   

U mnie ok. Tylko sadzilam ze bardziej bede miala pod zawod czyli technik masazysta a omawialismy takie rzeczy co w gole nie byly zwiazane z zawodem, ale tak to bywa jak w kazdej szkole, omawia sie rzeczy ktore sa nieprzydatne nikomu hehe pozdrawiam

Gość

Wysłany: Pon 27 Wrz, 2010 17:15   

ja nie wiem w jakim semestrze bede miala jestem na 3 i pewnie teraz....fajnie...mam nadzieje ze bedzie git

Gość

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 22:35   

U nas zajęcia są prowadzone poprawnie. Lubię tematykę z tego zakresu, bo skończyłam 5-letnia pedagogikę i już miałam do czynienia z tą tematyką.

Gość

Wysłany: Nie 01 Sty, 2012 17:36   

u mnie w szkole (cosinus) zajęcia były prowadzone wg programu. Szkoda tylko że zabrakło lekcji o dobrym podejściu do petenta, o próbie uspokojenie itd... Lekcje były ciekawe i pełne psychologicznych testów ale jednak czuje nie dosyt :-P

Gość

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012 21:03   

my mieliśmy zajęcia jedne o mniejszościach narodowych, o subkulturach, o stresie (rodzaje i jak go zwalczać). i jeszcze jakieś dwa spotknanie były, ale nie pamiętam o czym dokładnie. mialam tylko semestr tego.

Gość

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012 13:52   

ja miałam przez dwa pierwsze semestry i na zajeciach miałam między innymi o osobowości, typach temperamentu, grupach społecznych, negocjacjach i takie tam aktywne słuchanie czy komunikacja. no i oczywiscie jakies testy robilismy typu czy jestes asertywny i jak sobie radzisz w sytuacjach konfliktowych itp.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu