Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu TKM a egzamin zawodowy
Autor Wiadomość

grudi91 

Wysłany: Sro 01 Wrz, 2010 17:06   TKM a egzamin zawodowy

Mam pytanie. W jakim stopniu trzeba znać materiał z TKM'u do egzaminu zawodowego? Jesli tak to jakie działy? (ja miałem rysunek techniczny, materiałoznawstwo, wytrzymałość materiałów i podstawy konstrukcji maszyn, z tego ostatniego to nawet rysunków nie mam :mrgreen: Ogólnie to jak patrzyłem na informator kiedyś to nie było żadnych pytań z TKMu. A tak przy okazji to wie może ktoś czy na egzaminie trzeba stosować się do zasad rysunku technicznego?

Gość

Wysłany: Pon 31 Paź, 2011 18:16   

Odswiezam, ale co tam
Jestem w pierwszej klasie technikum, nasz nauczyciel uczy nas podstaw rysunku, mowi jednak, ze wazniejsze jest poznanie zasad rysowania niz sama umiejetnosc, bo w dzisiejszych czasach i tak przyszli mechatronicy rysowac beda w autocadzie
Mysle ze taki sposob myslenia bedzie zawsze towarzyszyl egzaminom i nie powinno byc zadania rysunkowego, jednak moga byc pytania dotyczace zasad rysowania, teorii

malkolm_1985 

Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 19:20   

Nathir napisał/a:
Odswiezam, ale co tam
Jestem w pierwszej klasie technikum, nasz nauczyciel uczy nas podstaw rysunku, mowi jednak, ze wazniejsze jest poznanie zasad rysowania niz sama umiejetnosc, bo w dzisiejszych czasach i tak przyszli mechatronicy rysowac beda w autocadzie
Mysle ze taki sposob myslenia bedzie zawsze towarzyszyl egzaminom i nie powinno byc zadania rysunkowego, jednak moga byc pytania dotyczace zasad rysowania, teorii

To powiem Ci Kolego, że masz świetnego nauczyciela, bo sam sobie zaprzecza. Mianowicie, nie nauczysz się zasad rysowania nie wykonując rysunków na papierze. Efektywnego rysowania, czyli nie tylko stawiania kresek, ale i myślenia podczas rysowania nauczy Cię jedynie rysunek wykonywany na papierze, a nie w CAD. Pójdziesz na uczelnie to najpierw będziesz na papierze rysował projekty, a później w CAD. A tak naprawde to teraz projektuje się w 3D (Inventor, Catia, SolidWorks, ProI itd) i z 3D przechodzi się na 2D.

Gość

Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 15:19   

TiKM warto przypomiec sobie obróbke skrawaniem ,gwinty, rodzaje pasowan, symbole stosowane w rysunku technicznym i to chyba te najwazniejsze rzeczy

Kwalifikator 

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 15:03   

malkolm_1985 napisał/a:
Nathir napisał/a:
Odswiezam, ale co tam

To powiem Ci Kolego, że masz świetnego nauczyciela, bo sam sobie zaprzecza. Mianowicie, nie nauczysz się zasad rysowania nie wykonując rysunków na papierze. Efektywnego rysowania, czyli nie tylko stawiania kresek, ale i myślenia podczas rysowania nauczy Cię jedynie rysunek wykonywany na papierze, a nie w CAD. Pójdziesz na uczelnie to najpierw będziesz na papierze rysował projekty, a później w CAD. A tak naprawde to teraz projektuje się w 3D (Inventor, Catia, SolidWorks, ProI itd) i z 3D przechodzi się na 2D.

Tu sie z kolega zgodze.Nie ma jeszcze takiego programu ktory podpowiada zasady wykonywania rysunku. Aby np wykonac przekroj trzeba wiedziec co to jest.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu