Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Jak wygląda w Waszej szkole?
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pią 26 Lut, 2010 22:01   Jak wygląda w Waszej szkole?

Jestem ciekawa Waszych opinii o tym przedmiocie...
U mnie jest tragicznie, żadnego konkretnego przygotowania, bo pani całkowicie daje ściągac i wszyscy przepisuja zdanie w zadanie z zeszytu, a ona udaje, że tego nie widzi :/ W czwartym semestrze robimy same masaże, a raczej udajemy, że robimy, bo jak po jednym szybkim pokazaniu techniki mamy umieć...?
Jak u Was to wygląda, też ćwiczycie sam masaż od początku czwartego semestru? I jakie macie podawane notatki, bo u nas większość nauczycieli dyktuje z ksiazki ,kosmetyka stosowana'. Ja rozumiem, że na niej opiera się egzamin, ale czasem mogliby odpuścić sobie dyktowanie 10-u stron i podać strony w książce, z których mamy się nauczyć..byłoby o wiele szybciej, dokładniej i nasze ręce by trochę odoczęły od pisania...

Gość

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010 12:12   

U mnie fizykoterapia to ostry przedmiot.. Ale bardzo ją lubię. Ćwiczymy na sprzęcie, galwan, do ultradźwięków, więc i sonoforeza jest, oczywiście jonoforeza, uczymy się o krioterapii i np każda z nas ma odwiedzić gabinet z krioterapią ( bo u nas w szkole jeszcze nie ma do tego sprzętu) jak mieliśmy o ciepłolecznictwie to poszłyśmy na saune ^^, Też piszemy sporo ,ale zajęcia ze sprzętem też mamy. Wtedy to lepiej się zapamiętuje :mrgreen: Ogółem przedmiot bardzo wymagający ale jak się trochę przyłożyć to idzie się nauczyć:)

Gość

Wysłany: Nie 07 Mar, 2010 18:43   

u nas fizykoterapia wygląda niezbyt ciekawie bo pani przychodzi i wykłada swoje przez 3 godziny, później dyktuje nam notatkę i w sumie co mniej więcej 3 tygodnie mamy sprawdzian a co tydzień kartkówkę z bieżących tematów. jest nieciekawie na lekcjach ale sporo z nich jednak wynosimy bo babka podaje nam same istotne fakty a nie niepotrzebne rzeczy

Gość

Wysłany: Czw 18 Mar, 2010 16:15   

u mnie wyglada to calkiem podobnie

Gość

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010 13:19   Ciężko

Fizykoterapia... jest b. dużo nauki jestem dopiero na 2 semestrze wiec to te "nudniejsze" zajęcie - bo potem mamy uczyc się masażu - fakt ze w warunkach słabych. Natomiast dużo z fizykoterapii przenosi się na pracownie poniewaz korzystanie z tej aparatury wymaga najpierw wiedzy teoretycznej. Mamy bardzo fajną pania która umie nam dobrze wytłumaczyc :)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 12:09   

Jezeli chodzi o fizykoterapie u mnie w szkole to naprawde babka odwala kawał dobrej roboty:) caly materiał mamy przerobiony teraz powtarzamy najwazniejsze działy:) a masaze mamy na odnowie biologicznej;)

Gość

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 00:04   

U mnie w szkole niestety zajecia praktyczne mielismy tylko w 4 semestrze z masazu, a tak to pozostale 3 semestry to jeden wielki stos notatek.

Gość

Wysłany: Pon 07 Cze, 2010 22:41   

my mieliśmy cały segregator notatek i xerówek
ogrom wiedzy, którą nijak posiąść, bo nie wiemy na co najbardziej zwrócić uwagę
a zabiegów na ciało brak... mieliśmy coś robić i nic nie ruszyliśmy :-(

Gość

Wysłany: Pon 14 Cze, 2010 22:35   

u mnie w szkole fizykoterapia byla ciekawie prowadzona, bardzo dobrze przygotowane slajdy, zdjęcia, facet zawsze był dobrze przygotowany..jak dla mnie troche za duzo informacji ale ...myslę że się przydadzą.

Gość

Wysłany: Pon 13 Wrz, 2010 21:10   

Fizykoterapia to niestety obszerny przedmiot, ale wiedza z tego zakresu jest bardzo potrzebna! Szczególnie metodyka wykonywania zabiegów, wskazania i przeciwwskazania. Warto przyłożyć się do nauki bo nieprawidłowo wykonując zabieg można zrobić klientce dużą krzywdę! Co do nauki przedmiotu polecam "Fizykoterapię" Miki.

Gość

Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 13:34   

Ja mam doświadczenie z dwóch szkół. W jednej najpierw teoria, potem praktyka na aparatach w szpitalu. W drugiej szkole sama teoria, po łebkach. Cienko to widzę.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu