Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu peelingi
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pią 11 Mar, 2011 18:40   peelingi

Peeling to mechaniczne i chemiczne złuszczanie naskórka powierzchowne i głębokie.
Wpływ peelingu: mobilizuje skórę do odnowy komórkowej, poprawia oddychanie oraz krążenie skóry, naskórek nabiera nowego Świerzego zdrowego koloru, likwidacja warstwy rogowej naskórka, lepsza absorpcja kosmetyków nałożonych po peelingu.
Peeling mechaniczny:z zastosowaniem substancji ścierających lub aparatów złuszczających, Podczas zabiegu dochodzi do mechanicznego starcia samego naskórka lub naskórka i górnych warstw skóry właściwej.
Podział
Peelingi mechaniczne drobnoziarniste, gruboziarniste zawierają pestki brzoskwiń rozdrobnione łupiny orzechów włoskich, drobiny suszonych korzeni sło morską cukier fusy kawy mielone migdały
Goomage To formuła łącząca zalety peelingu mechanicznego i enzymatycznego. Zawiera enzymy owocowe które rozpuszczają martwy naskórek. Może zawierać maleńkie i delikatne drobiny ścierające, choć kosmetyk sprawia wrażenie idealnie gładkiego, kremowego. Nakłada się go jak maseczkę kosmetyczną, rozsmarowując równomiernie na twarzy. Preparat najpierw rozpuszcza martwy naskórek, a następnie go ściera. Od techniki ścierania bierze także swą nazwę - gumka. Usuwa się go po zaschnięciu, pocierając skórę. Należy bardzo dokładnie zmyć pozostałości peelingu wodą. Pod wpływem masażu kruszy się, co przypomina ścieranie gumką. Nadaje się do każdego typu cery z wyjątkiem bardzo wrażliwej i naczynkowej.
Scrub złuszczanie naskórka następuje przez wykorzystanie substancji, które w swoim składzie maja naturalne ziarnistości pochodząc np. z pestek owoców występuje w postaci proszku zmieszanego z kremem jego zadaniem jest złuszczenie naskórka.
Peelingi mechaniczne z użyciem maszyny
Mikrodermabrazja-zabieg polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształów
Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy głowic diamentowych metoda bezpyłowa dla skór delikatnych i wrażliwych.
Mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje proszek organiczny (wodorotlenek glinu-korund) wypychany pod ciśnieniem a kontakcie ze skórą daje efekt burzy piaskowej która ściera to co napotka na swojej drodze.
Peelingi chemiczne
P. enzymatyczny –złuszczają naskórek za pomocą preparatu zawierającego enzymy roślinne najczęściej jest to papaina z papai i bromelanina z ananasa działają na zasadzie zjadania komórek zrogowaciałego naskórka . Peeling enzymatyczny usuwa mieszaninę łoju i płytki rogowej naskórka. Peeling enzymatyczny nakłada się na skórę pędzelkiem i przez cały czas jego działania należy dbać o to aby był lekko wilgotny.
Eksfoliacja AHA zabieg złuszczania suchej zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą stężonego kwasu glikolowego .Przeprowadzany w kilku etapach. Stężenie kwasu od 20-40%
Wykorzystujemy do zabiegów kwasy glikolowy migdałowy pirogronowy.
Yellow Peel Działa złuszczająco dzięki zastosowaniu kwasu glikolowego, rezorcyny i kwasu salicylowego oraz stymulująco dzięki zastosowaniu witaminy C i kwasu retinowego w wysokim stężeniu. Dzięki kwasom: fitowym, kojowym i azelainowym zapobiega powstaniu przebarwień i usuwa już istniejące.
- Zabieg Yellow Peel szczególnie polecany jest osobom, które pracują zawodowo. Pomimo jego aktywnego działania w porównaniu z innymi peelingami, złuszczanie po nim jest niewielkie. Stosuje się go najczęściej do usuwania efektów starzenia się skóry, zmian potrądzikowych, przebarwień, wiotkości skóry, drobnych zmarszczek, zmian posłonecznych, jak również zaburzeń łojotokowych skóry
Peelingi ziołowe Główną cechą charakterystyczną peelingów ziołowych jest to, że mieszanka ziołowa po wtarciu w skórę wywołuje reakcję skóry typu przekrwienie, odczyn zapalny i stopniowe złuszczenie.
Peelingi ziołowe są zaliczane do peelingów naturalnych średnio głębokich i bezpiecznych:
Green peel
Peeling azjatycki
Polski peeling ziołowy
Green-peel - jest to głęboka, ziołowa kuracja złuszczająca.
Mieszanka ziołowa nie zawiera dodatków chemicznych, ani syntetycznych cząstek trących; w wypadku dostania się do oczu nie powoduje pieczenia ani łzawienia. Wywołuje mocne przekrwienie skóry i płatowe złuszczanie wierzchnich warstw naskórka. Wzmożone przekrwienie przyczynia się do poprawy metabolizmu skóry i jej oczyszczenia, natomiast płatowe złuszczanie wierzchnich warstw naskórka pobudza tworzenie się nowych komórek, stymuluje regenerację naskórka (epidermis) i górnych warstw skóry właściwej (cutis). Następuje widoczna odnowa skóry. Rezultat tego zabiegu można porównać z wynikami uzyskiwanymi po zastosowaniu peelingu chemicznego lub dermabrazji.
Podczas specjalnego masażu mieszaniną ziołową do greek -peel następuje lekkie starcie wierzchnich warstw naskórka mikrocząsteczkami zawartymi w ziołach.
Po zabiegu wyczuwalne jest pieczenie, przypominające lekkie oparzenie słoneczne, skóra zaś ulega zaczerwienieniu. Trzeciego lub czwartego dnia widoczne jest łuszczenie się skóry. W czwartym lub piątym dniu konieczne jest przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego, w czasie którego podczas masażu zostają usunięte resztki naskórka, a skórze dostarczone substancje odżywcze. "Nowa skóra" jest czysta, świeża, odmłodzona, jej ogólny stan jest zdecydowanie lepszy.
Przy tym zabiegu konieczna jest współpraca kosmetyczki z klientką, która w domu powinna odświeżać twarz lotionami i stosować odpowiednie kremy. W dniu najsilniejszego łuszczenia się naskórka konieczne jest kilkakrotne nałożenie na skórę grubej warstwy specjalnego kremu i pozostawienie go na 20 minut. Po tym czasie nadmiar kremu należy delikatnie usunąć pamiętając, że łuszczącego się naskórka nie wolno odrywać (musi on odpaść samoistnie). W przypadku zabiegu na skórze atroficznej pielęgnacja domowa jest dłuższa i bardziej skomplikowana. Po całkowitym wygojeniu skóry konieczne jest używanie preparatów kosmetycznych zawierających filtr przeciwsłoneczny minimum przez 4 tygodnie.
Wskazania do green- peel:
- zanieczyszczona skóra,
- zaskórniki,
- rozszerzone pory,
- skóra postarzała, zwiotczała,
- blizny,
- zwiotczała skóra powłok brzusznych, ud i ramion,
- cellulit,
- zmiany starcze skóry rąk (plamy barwnikowe, zwiotczenie skóry).
Skuteczność metody green -peel w pewnym stopniu zależy od indywidualnych właściwości skóry. Po kuracji złuszczającej zaleca się wspomaganie funkcji skóry przez bogate jej odżywianie (witaminy), zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, ograniczenie palenia tytoniu i stosowania innych używek.
Przeciwwskazania do green -peel:
- alergie skóry,
- rozszerzone naczynka krwionośne,
- trądzik różowaty,
- infekcje bakteryjne,
- i inne choroby skórne.
Peeling azjatycki , zwany także green-peeling (peelingiem zielonym), to głębokie złuszczanie skóry za pomocą preparatu mineralno-ziołowego Arabad. Preparat ter wmasowuje się w skórę, a po upływie 3 dni od zabiegu następuje złuszczenie tkanki.
Aby doprowadzić skórę pacjenta do normalnego wyglądu nie zawsze wystarcza jeden zabieg. Czasami trzeba go powtórzyć kilkakrotnie, w odstępach 2 - 3 tygodni. Za drugim lub trzecim razem łuszczenie skóry jest mniejsze, natomiast powierzchnia staje się coraz ładniejsza.
Zioła wciera się gołą ręką, kontrolując nacisk. Preparat wnika wówczas do 4 warstw naskórka. Zabieg złuszczania skóry za pomocą peelingu azjatyckiego najlepiej poprzedzić czyszczeniem skóry, wykonanym 2-3 dni wcześniej. Podczas samego złuszczania pacjent powinien stosować 5-procentowy wyciąg z Arabadu, w celu przyspieszenia złuszczania, a także krem, zmniejszający odczucie swędzenia, odżywiający "nową" skórę oraz "przykrywający" złuszczające się płaty nowej tkanki, w wyniku czego poprawia się wygląd skóry. Do pielęgnacji po zabiegu wolno stosować tylko te kosmetyki, które są polecone przez osobę wykonującą zabieg. Nie wolno moczyć skóry twarzy, gdyż woda hamuje proces złuszczania. W okresie rekonwalescencji nie wolno uprawiać sportów oraz niewskazany jest zwiększony wysiłek, ponieważ towarzyszy im pocenie się. Nie wolno również zrywać łuszczących się płatów naskórka, gdyż grozi to wydłużeniem się czasu gojenia, a niekiedy na skórze zostają trwałe przebarwienia.
Wraz z zabiegiem złuszczania peelingiem azjatyckim można wykonać laseroterapię, elektroterapię albo drenaż limfatyczny. Zabieg wykonuje się na twarzy lub też na całym ciele.
Wskazania do peelingu azjatyckiego:
- zaleczony trądzik pospolity (peeling ten nie tylko hamuje wytwarzanie łoju przez skórę, ale także doskonale ją oczyszcza),
- rozszerzone pory,
- blizny potrądzikowe i pooperacyjne,
- cellulit (jeżeli choroba nie jest zbyt zaawansowana, peeling powoduje spłycenie zmarszczek),
- gwałtowne schudnięcia, np. po zabiegach operacyjnych,
- stresy,
- zaburzenia krążenia.
Dwa razy w roku (jesienią i wiosną) poleca się wykonanie zabiegu zapobiegawczo, w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry, polepszenia jej ukrwienia i utrzymania odpowiedniej elastyczności.
Przeciwwskazania do peelingu azjatyckiego
- choroby skórne,
- infekcje bakteryjne,
- trądzik różowaty,
- alergia,
- skóra bardzo cienka i ogólnie wrażliwa,
- znamiona skóry.

Polski peeling ziołowy (wyprodukowany z produktów krajowych) zawiera wyłącznie naturalne składniki pochodzenia roślinnego, bez dodatków chemicznych i syntetycznych. Osoba wykonująca zabieg reguluje głębokość peelingu w zależności od potrzeb skóry, rodzaju stosowanej techniki oraz sposobu wykonania. Zabieg ten powoduje odmłodzenie i ujędrnienie skóry na skutek wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. W przypadku zmarszczek uzyskuje się ich spłycenie. Preparaty do polskiego peelingu nie powodują bliznowacenia, ponieważ skutecznie złuszczają jedynie wierzchnie warstwy naskórka do głębokości warstwy podstawnej, co doprowadza do samoregeneracji, dzięki właściwemu ukrwieniu skóry właściwej. Pierwszy raz peeling wykonuje się powierzchownie, następny zaś jest zalecany po upływie 4 tygodni. Jako uzupełnienie peelingu stosuje się maseczki (np. otrąbkową). Zastosowanie peelingu w przypadku trądzika pospolitego powoduje złuszczenie naskórka, co normalizuje procesy rogowacenia przy mieszkach włosowych i uniemożliwia tworzenie się cyst łojowych, zaskórników i grudek.
Wskazania do polskiego peelingu ziołowego:
- przebarwienia skóry,
- blizny,
- zmarszczki i rozszerzone pory skóry,
- rozstępy,
- trądzik pospolity,
- cellulit.
Przeciwwskazania do polskiego peelingu ziołowego:
- przed zabiegiem i po zabiegu przez 3 tygodnie nie wolno stosować kosmetyków wyprodukowanych z użyciem kwasów owocowych,
- teleangiektazja,
- trądzik różowaty,
- stany alergiczne skóry.
Peelingi fizykalne- wykorzystują czynniki fizykalne takie jak ciepło zimno światło ,prąd, promieniowanie ,wodę ultradźwięki
Wyróżniamy takie peelingi jak:
Peeling kawitacyjny
Ultradżwięki
Fotoabrazja
Hydroabrazja
Krioterapia
Peeling cypryjski - W skład peelingu cypryjskiego wchodzą czyste zioła (wodorosty ,nagietek, mięta pieprzowa, fitoplankton) odpowiednio spreparowane z dodatkiem różnych ziół chińskich. Zestaw ten uzupełniają produkty liposomowe w postaci żeli i mikroemulsji z dodatkiem witamin A, C i E. Głównym składnikiem preparatów jest bule blood- surowiec krwiozastępczy działający nawilżająco i przeciwzapalnie, przyspieszający proces metabolizmu. Peeling ten wykazuje działanie podwójne- mechaniczne i biologiczne - a efekt jest widoczny już po 1 zabiegu. Istotą jego jest regeneracja skóry od środka i jej złuszczenie. Włókna ziół w kontakcie ze skórą stają się aktywne i przemieszczają się w głąb skóry, poprawiając jej ukrwienie, wpływają na gruczoły łojowe, zmniejszając wydzielanie sebum. Peeling cypryjski może być stosowany raz lub dwa razy w miesiącu.
Wskazania do peelingu cypryjskiego:
- trądzik pospolity,
- blizny potrądzikowe,
- łojotok skóry,
- rozszerzone pory,
- niektóre przebarwienia skórne,
- delikatne zmarszczki.
Przeciwwskazania do peelingu cypryjskiego:
- opryszczka,
- stany zapalne skóry,
- stany alergiczne skóry,
- zakażenia skóry.
Peel of maska kosmetyczna o działaniu peelingujacym o konsystencji gumy. Zdejmujemy ją w całości w postaci przezroczystej gumy
Biopeeling Neoderma- przeznaczony do skóry problematycznej. W 100% naturalny, zabieg na bazie alg zawiera czyste naturalne składniki roślinne poprawiające stymulacje cyrkulację krwi, stymuluje odnowę komórkowa odżywia tuz przy warstwie rogowej naskórka. Balansuje cerę tłustą zmniejsza blizny po trądzikowe przebarwienia skórne plamy starcze oraz zwisającą skórę. Najbezpieczniejszy najmniej bolesny zabieg stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Nie wykonujemy zabiegu przed i po depilacji woskiem. Nie wolno usuwać odchodzących płatów skóry, unikać nasłonecznienia.

Kwas Hialuronowy wielocukier polisacharyd występujący w ludzkim ciele głównie w skórze. Kwas hialuronowy należy do najlepszych nawilżaczy. Sławę zawdzięcza swoim umiejętnościom: każda jego cząsteczka może przyłączyć aż 250 cząsteczek wody. Sprawdził się też w medycynie estetycznej jako wypełniacz bruzd i substancja do modelowania ciała.
Ten meganawilżacz jest naturalnym składnikiem skóry. Wraz z komórkami oraz włóknami podporowymi, czyli kolagenem i elastyną, decyduje o sprężystości, gęstości i gładkości naskórka. Niestety, z wiekiem jego ilość stopniowo maleje. Skóra traci wtedy zdolność wiązania wody i pojawiają się zmarszczki. Drastyczny spadek zawartości cennego kwasu uwidacznia się na naszej cerze po 50. roku życia. Kwas hialuronowy jest niezwykle chłonny: może związać 40 razy więcej wody, niż sam waży. Wnikając do naskórka, wyłapuje cząsteczki wody, wiąże je i nie pozwala im uciec. A im lepiej skóra jest nawilżona, tym wolniej się starzeje. Zalety kwasu:
Wiązanie wody,wymiatacz wolnych rodników, nie uczula może być stosowany przez atomowców, nośnik substancji aktywnych, cząsteczka kwasu jest wysoce kompatybilna, jest wpełni wchłanialny, cząsteczki kwasu nie są wykrywane jako ciało obce nie zatyka porów, Kwas hialuronowy ma zdolność wytwarzania na powierzchni naskórka naturalnego filmu, który nawadnia warstwę rogową, zabezpiecza przed utratą wody z wewnątrz i zmniejsza podrażnienia. Działa również jako antyoksydant, wspomagając ochronę przed UV. Potrafi on pobudzać do aktywności inne substancje, np. zastosowany jako nawilżacz po aplikacji retinoidów (witaminy A) zwiększa ich zdolność do przenikania wgłąb skóry. Działając wspólnie z innymi składnikami regenerującymi, doskonale odmładza skórę i niweluje zmarszczki mimiczne. Pełni również rolę nośnika, czyli substancji ułatwiającej wprowadzenie do naskórka innych składników zawartych w kremach i maskach.

 
     

gocha77 


Dołączyła: 01 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Kraków

Wysłany: Pon 01 Paź, 2018 12:54   

Ja jestem zachwycona zabiegiem fali uderzeniowej. Redukuje bardzo szybko cellulit, jeżeli jest dobrze wykonany. W dobrych gabinetach czy klinikach stosują też chłodzący sprzęt do fali uderzeniowej, aby odczuwanie bólu było minimalne.

 
     

agus123 


Dołączyła: 15 Mar 2017
Posty: 169

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2021 15:51   

Ja takie peelingi o których piszesz miałam wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej u mojej znajomej i teraz też chcę zacząć na zabiegi inne chodzić do niej. Tutaj https://shar-pol.pl/produ...ny-estetycznej/ właśnie się zapoznaje czym są wykonywane jakie, wy też sprawdźcie.
 
     

An23ka 


Dołączyła: 11 Lut 2020
Posty: 36

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2021 08:27   

Też się właśnie ostatnio zastanawiałam, jak usunąć rozstępy. Wówczas znalazłam artykuł, który bardzo mi pomógł. Jeżeli też dotknął was ten problem, to polecam zajrzeć pod ten https://bio-oil.com.pl/jak-usunac-rozstepy/ adres w sieci. Wszystko jasno i czytelnie opisane. Powiem wam, tak na szybko, że ważna jest odpowiednia dieta.  Nie powinno w niej zabraknąć orzechów, gruboziarnistego pieczywa, czy też kasz. Oczywiście niezwykle istotna jest też odpowiednia pielęgnacja. Warto poczytać i dowiedzieć się więcej:)
 
     

Ciekawa 


Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy
Dołączył: dawno
Posty: 99
Skąd: dalekoWyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Copyright 2008 FORUM EgzaminZawodowy.info
Korzystanie z forum oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności || Kwalifikacje w zawodzie
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group template created by szpak  - mangi