Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Opiekun DPS-exam praktyczny
Autor Wiadomość

Dzidas 

Wysłany: Sob 06 Cze, 2015 16:21   Opiekun DPS-exam praktyczny

Witam:)

Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób, które podeszły już do examinu prkatycznego oumieszczenie informacji, o egzaminie praktycznym na Opiekuna DPS. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

malagyal 

Wysłany: Sob 06 Cze, 2015 19:22   

Witam, egzamin prosty, umycie plecow i posladkow i zmiana koszuli nocnej, podopieczna z nadcisnieniem tetniczym, zakrzepy zylne lewej nogi, otyla, malo pije plynow, konflikt z wspolmieszkanka, nikt z mieszkancow jej nie odwiedza trzeba ich zachecic, sporadyczne kontakty z corka, nie radzi sobie w czynnosciach samoobslugowych i higienicznych, porusza sie tylko przy lozku, placzliwa, przygnebiona, tyle pamietam pozdrawiam :) i napisac problemy podopiecznej i do nich dzialaniaopiekuna, a i w skali nortona miala 16 pkt.

Dzidas 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2015 10:38   

Bardzo, bardzo dziękuję bardzo za szybką i rzetelną odpowiedź :) Mam jeszcze prośbę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy wykonywała Pani po umyciu plecó oklepywanie Spirytusem 70%?

2. Czy pacjentka chorowała na cukrzycę?

3. Czy przy zakrzepach żylnych nogi, zalecała Pani wykonywanie okładów?

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

malagyal 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2015 13:27   

Witam,
1. Tak
2. Nie
3. Nie pomyslalam, bylo zalecenie od lekarza zeby ukladac ja wyzej :)

rafal45 

Wysłany: Pon 08 Cze, 2015 12:45   

witam
egzamin praktyczny mam pod koniec czerwca 2015 czy jest szansa ze będę miał to samo zadanie??

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

malagyal 

Wysłany: Pon 08 Cze, 2015 13:41   

Raczej chyba wszyscy maja to samo ?;)

luttka 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2015 19:50   Opiekun Dps-exam praktyczny

Witam,dziękuję za info.mam jeszcze pytanie czy problemy były rozdzielone na biologiczne i społeczne,czy wszystkie razem?

malagyal 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2015 22:47   

Witan, wszystko razem.

luttka 

Wysłany: Sob 13 Cze, 2015 07:50   Opiekun Dps-exam praktyczny

Bardzo dziękuję,koszuli i oklepywania sie spodziewałyśmy, a przypadek i problemy całkiem znośne,będzie ok ;-) trzymam kciuki za wszystkich,ja 28,06. Jeszcze tylko testy! To mi spędza sen z powiek! A Wy boicie się testów? Pozdrawiam!

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2015 11:37 ]
Witam,kto jeszcze po egzaminie? Ktoś jeszcze cos pamieta? Piszcie proszę

adianetka 

Wysłany: Wto 23 Cze, 2015 20:09   Opiekun DPS-exam praktyczny

malagyal napisał/a:
Witam, egzamin prosty, umycie plecow i posladkow i zmiana koszuli nocnej, podopieczna z nadcisnieniem tetniczym, zakrzepy zylne lewej nogi, otyla, malo pije plynow, konflikt z wspolmieszkanka, nikt z mieszkancow jej nie odwiedza trzeba ich zachecic, sporadyczne kontakty z corka, nie radzi sobie w czynnosciach samoobslugowych i higienicznych, porusza sie tylko przy lozku, placzliwa, przygnebiona, tyle pamietam pozdrawiam :) i napisac problemy podopiecznej i do nich dzialaniaopiekuna, a i w skali nortona miala 16 pkt.

Dziekuje...Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez adianetka Sob 27 Cze, 2015 20:43, w całości zmieniany 1 raz  

teksanka 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015 20:07   

witam mam pytanie do osob piszacych w czerwcu. w jakim terminie pisalescie i jakie mieliscie zadanie? ja pisze pod koniec czerwca i zastanawiam sie czego moge sie spodziewac

adianetka 

Wysłany: Sob 27 Cze, 2015 20:42   

teksanka napisał/a:
witam mam pytanie do osob piszacych w czerwcu. w jakim terminie pisalescie i jakie mieliscie zadanie? ja pisze pod koniec czerwca i zastanawiam sie czego moge sie spodziewac

Ja miałam dziś..wszystko dokładnie jest napisane wyżej co było...Dziękuje za podpowiedz..:)

luttka 

Wysłany: Sob 27 Cze, 2015 20:50   

Hej,ja zdaje jutro. W sumie proste ale każda dotychczas coś żle robiła z tym myciem(chyba).Jak myjecie plecy z góry na dół czy tak jak oklepywanie z dołu do góry,no i szpara pośladkowa w którą stronę? Kurde a wodę do pośladków zmieniałyscie czy nie,chyba nie potrzeba?

adianetka 

Wysłany: Sob 27 Cze, 2015 21:06   

luttka napisał/a:
Hej,ja zdaje jutro. W sumie proste ale każda dotychczas coś żle robiła z tym myciem(chyba).Jak myjecie plecy z góry na dół czy tak jak oklepywanie z dołu do góry,no i szpara pośladkowa w którą stronę? Kurde a wodę do pośladków zmieniałyscie czy nie,chyba nie potrzeba?

Myjemy plecy z góry na dół...szpara pośladkowa do dołu..wody się nie zmienia, tylko po umyciu pleców i wytarciu- zmieniamy rękawiczki do oklepywania a zużyte wywalamy do kosza z czerwonym workiem jak i myjkę i zużyty fartuch po zakończeniu zadania tam wyrzucamy...resztę tzn..ręcznik, koszulę do niebieskiego.

Przed rozpoczęciem zadania mówi się że jestem gotowa do zadania...a na zakończenie udokumentowane zadanie zakończyłam.

Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez adianetka Sob 27 Cze, 2015 21:25, w całości zmieniany 1 raz  

luttka 

Wysłany: Sob 27 Cze, 2015 21:18   

Super to opisałaś,dzięki!

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu