Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Co będzie na egzaminie?
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:17   

A czy do zatarcia porów mozna było dać 1,0 laktozy???????

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:24   

caoimhe87 napisał/a:
A czy do zatarcia porów mozna było dać 1,0 laktozy???????

LAktozy nie było w załączonych monografiach :-) ale myślę że..można

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:29   

I jednak były proszki. Moim zdaniem było to do przewidzenia, ponieważ dawno nie zagościły na egzaminach.

Podobno standaryzowane były one przez oke w zeszłym roku szkolnym...

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:31   

tysia1989m napisał/a:
I jednak były proszki. Moim zdaniem było to do przewidzenia, ponieważ dawno nie zagościły na egzaminach.

Podobno standaryzowane były one przez oke w zeszłym roku szkolnym...

Tak masz rację były na egazminie standaryzującym np w mojej szkole, tylko 3 osoby go pisały, ja pisałam teoretyczny ale potem razem z nauczycielką wyliczyłyśmy ten egzamin. Był identyczny :-)

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:33   

[quote=
Wszystkie dawki mi sie z Twoimi pokrywają oprócz dawki jednorazowej papaweryny ponieważ wg mnie wychodzi d,j = 0,2 x 14/ 24 = 0,117[/quote]

mi też dawka ch/h papaweryny wyszła 0,117

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:35   

tysia1989m napisał/a:
[quote=
Wszystkie dawki mi sie z Twoimi pokrywają oprócz dawki jednorazowej papaweryny ponieważ wg mnie wychodzi d,j = 0,2 x 14/ 24 = 0,117

mi też dawka ch/h papaweryny wyszła 0,117[/quote]

No to się ciesze :) A mozesz napisać jak wykonałaś te proszki?? Bo ja najpier odważyłam luminal, roztarła, potem papaweryne, roztarłam z luminalem i dop na końcu pyralginę a tu wszyscy piszą zeby najpierw pyralgine...

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:38   

To ja wykonanie mam całkiem inaczej, bo nas nie uczyli o tych porach w moździerzu. Nawet w książkach tak nie pisało.

Po prostu wykonałam lek lege artis od najmniejszej ilości substancji do największej:
- luminal
- ch/h papaweryny
- metamizol sodu

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:42   

No to tak jak ja, nas też nigdy w szkole nie uczyli o tym żeby zacierać pory tylko po prostu wszystkie rozcieramy i odważamy z tego 20 proszków po 0,59

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 18:12   

A mam jeszcze jedno pytanie...

Mianowicie czy fasując proszek każdy opłatek tarowaliście na wadze do proszków i odważaliście 0,59 masy proszkowej

czy też

sypaliście do 20 opłatków i następnie przeprowadzaliście analizę wagową 10 wybranych proszków celem sprawdzenia dokładności fasunku????

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:08   

Ja każdy opłatek tarowałam na podkładce pergaminowej i w każdym odważałam 0,59 proszku

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:15   

Bo ja właśnie przeprowadzałam tą analizę wagową, ale mówili, że proszki dla dziecka zawsze należy ważyć każdorazowo :/

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:20   

Nas uczyli w szkole że każde proszki robimy w ten sposób dlatego tak je wykonałam...

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:52   cd

tak dla papaweryny wyszlo 0.117 ja źle napisalam;p

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:08 ]
kurcze weszłam na inne forum i tam SPORO OSÓB liczylo jak ja i wyszlo im 3,5 proszku max.ja napisalam ze nie mozna podac polowy proszku wiec max dawka to 3 proszki gotowego leku.................ale wiem że niektórzy pisali ze 2 proszki zgodnie z recepta.kurcze nie wiem juz co myslec czy te obliczenie byly potrzebne??

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:08 ]
pisaliscie w zalozeniach jaki jest ryczalt??ja nie pisalam..............

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:32   

O ryczałcie nie pisałam. Ale chyba nie ma takiej potrzeby umieszczania tego w założeniach.

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 21:28   

tysia1989m napisał/a:
O ryczałcie nie pisałam. Ale chyba nie ma takiej potrzeby umieszczania tego w założeniach.
tylko cenę na torebce trzeba było napisać

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu