Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu ODWOŁANIE
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011 13:10   ODWOŁANIE

MAM pytanie jak można się odwołać od wyniku egzaminu.Wiem, że najpierw należy złożyć wniosek o wgląd do pracy i co dalej?

poola_ 

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 11:06   Re: ODWOŁANIE

sylvii85 napisał/a:
MAM pytanie jak można się odwołać od wyniku egzaminu.Wiem, że najpierw należy złożyć wniosek o wgląd do pracy i co dalej?

Nam nauczycielka powiedziała, że decyzja egzaminatorów jest NIEPODWAŻALNA.
Później potwierdziła to koleżanka, która faktycznie złożyła wniosek o wgląd do pracy, pojechała, przeglądnęła pracę, zobaczyła błędy i to wszystko.

Gość

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 12:16   

ja nie mam zamiaru byc ofiarą polityki oke.Chodzi o to, skoro dziewczyna znalazła punkty ktore jej odjęli to chyba coś tu jest nie tak.Na jakiej podstawie i jakim prawem oke nie poprawia swoich błędów?!chyba my mamy prawo się tego domagać.ja mam zamiar pisac o wglad do pracy i jesli znajdę punkty , ktorych mi nie doliczyli będe się odwoływać.Jesli bedzie trzeba znajde jakis kruczek prawny na to.

poola_ 

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011 17:01   

Nie tak agresywnie :)
Ja też byłam wzburzona, ale cóż.. Powiedzieli, że prace, którym brakowało mało punktów sprawdzali kilkakrotnie, by się upewnić, ew. doliczyć punkty.
A ze strony cke 'Wynik egzaminu zawodowego ustala okręgowa komisja egzaminacyjna. Wynik ten jest ostateczny.', więc..

Gość

Wysłany: Sro 04 Wrz, 2013 10:44   

poola_ napisał/a:
Nie tak agresywnie :)
Ja też byłam wzburzona, ale cóż.. Powiedzieli, że prace, którym brakowało mało punktów sprawdzali kilkakrotnie, by się upewnić, ew. doliczyć punkty.
A ze strony cke 'Wynik egzaminu zawodowego ustala okręgowa komisja egzaminacyjna. Wynik ten jest ostateczny.', więc..

słyszałm kiedyś o chlopaku który nie zdał egzaminu i zakwestionował wyniki OKE, 2 lata ciagał się z nimi po sądach, wygrał ale dwa lata stracił w tym czasie mógł się przygotowac, napisac poprawke i zdać na spokojnie, ja tez niestety nie zdałam zabrakło mi 7 pkt ale nie szaleje z odwoływaniem się jako człowiek racjonalnie myslący wole jeszcze raz sie przygotowac i napisać na spokojnie część praktyczną bo jak pomysle o jezdżeniu do OKE w Łodzi , naklady finansowe, zakładanie sprwy i ciaganie się z nimi miesiącami to te 12 miesiecy wolę przeznaczyć na naukę i poprawkę. naprawdę nie ma sensu wiem że pokrzyżowalo to plany wielu z was moje też bo czekala na mnie praca już warunkiem był dyplom ale stało się jak sie stało. koledzy moim którzy nie zdali zdecydowali się walczyć z OKE ale obawiam się że ani nic nie uzyskają, ani nie zdąrzą w terminie złozyć deklaracji na prprawkę, ja mam juz spokój i czas na naukę

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 02 Paź, 2013 15:51   

warto sie odwolywac

31.08 dostałam wyniki egzaminu praktycznego i byłam zszokowana ilością procent- 66%( jak wiadomo jest to egzamin nie zdany). 3.08 napisałam podanie o wgląd do pracy, którego termin dostałam na 17.09. Po porównaniu mojej pracy z kluczem stało sie dla mnie jasne, że praca na pewno nie była powtórnie sprawdzana. Znalazłam w kluczu odpowiedzi, które ewidentne zgadzaly sie z tym co napisałam w pracy. Wiele osób tego nie wie ale po wgladzie do pracy jeżeli zauwazyliscie jakieś nieścisłości można sie jeszcze odwołać i dopiero wtedy wasza praca jest sprawdzana po raz drugi. 1.10 dostałam telefon z oke, ze moge przyjechać odebrać dyplom. Dzisiaj pojechałam go odebrać i znowu zostałam w szoku bo z 66% nagle zrobiło sie 86% tzn. ze egzaminator sprawdzając prace po raz pierwszy zgubił gdzieś 20%.
Z tego morał taki iż nie należy sie poddawać i trzeba walczyć o swoje, z oke tez mozna wygrać.

Olusia24 

Wysłany: Pią 29 Sie, 2014 13:19   

mary22 napisał/a:
warto sie odwolywac

31.08 dostałam wyniki egzaminu praktycznego i byłam zszokowana ilością procent- 66%( jak wiadomo jest to egzamin nie zdany). 3.08 napisałam podanie o wgląd do pracy, którego termin dostałam na 17.09. Po porównaniu mojej pracy z kluczem stało sie dla mnie jasne, że praca na pewno nie była powtórnie sprawdzana. Znalazłam w kluczu odpowiedzi, które ewidentne zgadzaly sie z tym co napisałam w pracy. Wiele osób tego nie wie ale po wgladzie do pracy jeżeli zauwazyliscie jakieś nieścisłości można sie jeszcze odwołać i dopiero wtedy wasza praca jest sprawdzana po raz drugi. 1.10 dostałam telefon z oke, ze moge przyjechać odebrać dyplom. Dzisiaj pojechałam go odebrać i znowu zostałam w szoku bo z 66% nagle zrobiło sie 86% tzn. ze egzaminator sprawdzając prace po raz pierwszy zgubił gdzieś 20%.
Z tego morał taki iż nie należy sie poddawać i trzeba walczyć o swoje, z oke tez mozna wygrać.

pocieszajace jest to co napisałaś, ja dziś sprawdziałam wyniki w internecie i brakło mi 4% z części praktycznej i też chce się odwołać, mam nadzieje że to coś pomoże

Gość

Wysłany: Pią 29 Sie, 2014 14:20   

Odwolaj sie koniecznie :) nie masz nic do stracenia, a nie można sie dawać oszukiwać.

meg9339 

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014 21:12   

pisałam w czerwcu egzamin zawodowy z kosmetyki , teorie zdałam , z praktycznego zabrakło mi 1 % czyli O.5 pkt żeby zdać , to się k... nazywa szczęście , wysłałam wniosek o wgląd do pracy ,ale nie wiem czy cokolwiek zdziałam

tygryskidwa 

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014 21:30   J

Ja dzisiaj odebrałam wyniki z egzaminu z czerwca- technik ekonomista(A.35). również zabrakło mi 1 %, chcę zrobić odwołanie do OKE we Wrocławiu. Chciałam się dowiedzieć czy miał już ktoś styczność z komisją w wyżej wymienionym mieście?

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2014 21:31 ]
meg9339 napisał/a:
pisałam w czerwcu egzamin zawodowy z kosmetyki , teorie zdałam , z praktycznego zabrakło mi 1 % czyli O.5 pkt żeby zdać , to się k... nazywa szczęście , wysłałam wniosek o wgląd do pracy ,ale nie wiem czy cokolwiek zdziałam

W jakim mieście miałaś sprawdzany egz?

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2014 21:37 ]
sanzy, Zaliczyli ci ?

meg9339 

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014 09:00   

w Warszawie

tygryskidwa 

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014 16:38   

I jak to wyglądało ?

meg9339 

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014 18:19   

jeszcze czekam na rozpatrzenie tego wniosku . Z tego co wyczytałam w internecie oke zbiera grupke ostrzeba złożyć deklaracje na poprawkowy.ób i o wyznaczonej godzinie w sali dostaje sie swoją prace i można ją przejrzeć , policzyć punkty , sprawdzić z kluczem odpowiedzi itd.

tygryskidwa 

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014 17:00   

Dostałaś już termin ?

meg9339 

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014 20:27   

Dzwoniłam do OKE i powiedzieli mi ,że nie tak szybko bo muszą ściągnąc prace z magazynów, powtórnie zweryfikować i najwcześniej pod koniec tego tygodnia dostane informacje z wyznaczonym terminem

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu