Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Co będzie na egzaminie?
Autor Wiadomość

Admin 

Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 21:53   

Tutaj można podzielić się swoimi przypuszczeniami, co może być na egzaminie zawodowym.

Gość

Wysłany: Nie 30 Maj, 2010 21:51   

Po styczniowym egzaminie wydaje mi się ze coś z aseptyką, po za tym na stonie cke nie podali klucza odpowiedzi do egzaminu praktycznego.

Gość

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 17:57   

u nas mówią że będą PROSZKI,MNIEJ NA KROPLE STAWIA a ja sądzę że będą krople ale proszków nie wykluc\am tez..ech porażka z tymi kluczami:(:(

[ Dodano: Sro 09 Cze, 2010 17:58 ]
u nas mówią że będą PROSZKI,MNIEJ NA KROPLE STAWIA a ja sądzę że będą krople ale proszków nie wykluczam tez..ech porażka z tymi kluczami:(:(

Gość

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 18:16   

ma ktoś projekty z kropli,proszkow???

Gość

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 18:21   

U nas tez stawiają na proszki z pabialginą.Ale wg mnie krople też mogą byc, lub cosik z antybiotykiem.A jest ktoś może z TRÓJMIASTA?????

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Czw 10 Cze, 2010 13:41   

ja jestem z Wielkopolski..więc ostro tu mamy bo komisja z Poznania się stara bardzo>..:(

[ Dodano: Czw 10 Cze, 2010 13:43 ]
dzisiaj piszemy próbny z recepty..za godzine zaczynamy i tak przez 4h będziemy jechać z projektem...ale mam nadzieje spox,sprawdzimy sobie dzisiaj od razu wyniki :):))

Gość

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010 10:10   

amfa24 napisał/a:
ja jestem z Wielkopolski..więc ostro tu mamy bo komisja z Poznania się stara bardzo>..:(

dzisiaj piszemy próbny z recepty..za godzine zaczynamy i tak przez 4h będziemy jechać z projektem...ale mam nadzieje spox,sprawdzimy sobie dzisiaj od razu wyniki :):))

Napisz koniecznie Bardzo prosze jaka to była recepta?

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 10:11 ]
amfa24 napisał/a:

A moze łaskawie komisja coś sugeruje co moze byc na egzaminie probnym?!

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 10:12 ]
izabelawaga napisał/a:
Po styczniowym egzaminie wydaje mi się ze coś z aseptyką, po za tym na stonie cke nie podali klucza odpowiedzi do egzaminu praktycznego.

Tez mi sie tak wydaje ze cos z aseptyka tzn. antybiotykiem?!

Gość

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010 10:38   

więc tak nasz próbny egzamin był wewnętrzny więc komisja nic nie ustalała sami sobie zrobiliśmy ten egzamin..były Proszki chyba coś w podobie do 2008 egzaminy ze stycznia.
pyralgina,fenobrabital,asprocol,fosforan kodeiny..po 10 proszków 2 razy dziennie....

Gość

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010 23:41   

amfa24 napisał/a:
więc tak nasz próbny egzamin był wewnętrzny więc komisja nic nie ustalała sami sobie zrobiliśmy ten egzamin..były Proszki chyba coś w podobie do 2008 egzaminy ze stycznia.
pyralgina,fenobrabital,asprocol,fosforan kodeiny..po 10 proszków 2 razy dziennie....

A mógbyś dokadnie podać ta receptę?!

Gość

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 13:54   

ja mialam na probnym czopki z tabletkami w warunkach aseptycznych, i mieszanke z maceratem

Gość

Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 19:13   

ja mialem proszki i to bez niezgodnosci !!!

Gość

Wysłany: Sro 15 Gru, 2010 21:21   

My na próbnym mieliśmy taką receptę:

Rp.
Ipecacuanhae rad. infusum 0,6/180,0
Ephedrini hydrochloridi 1,0
Natrii benzoatis 2,0
Valerianae tinct. 4,0
Simplicis sirupi 30,0
M.f.mixt.
D.S.3 x dziennie łyżeczkę

Można było zribić ją 2 sposobami- 1) zrobić odwar (nie napar), 2) zamienić odwar na suchy ekstrakt.
Ja zrobiłam 2 sposobem bo tylko utarłam ekstrakt w moździerzu i zawiesiłam go w wodzie i gotowe, nie musiałam robić odwaru, zakwaszać, zobojętniać itd.

Gość

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 13:56   Jak wykonac recepte

Hej mam pytanie jak wykonać tą receptę?

Rp.

Fenobarbital natrici 0,4
Codeini phosphatis 0,3
Natrium benzoicum 2,0
Tussipect
Pini sir. aa 10,0
Aq. dest ad 120,0

M.f. ...
D.S 2x dziennie łyżkę stołową

Gość

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 18:15   Re: Jak wykonac recepte

adrianka88 napisał/a:

Rp.

Fenobarbital natrici 0,4
Codeini phosphatis 0,3
Natrium benzoicum 2,0
Tussipect
Pini sir. aa 10,0
Aq. dest ad 120,0

M.f. ...

Tak na moje oko ale podkreslam ze sie nie zastanawialam nad ta rp glebiej to tak:
tzreba najpierw obliczyc czy dawka codeini phosph. nie jest przekroczona (wez pod uwage ze w Tussipeccie tez jest kodeina), tzrzeba tez sprawdzic fenobarbital jesli nie sa przekroczone odwazasz suche subst odpowiednio o,4, 0,3 2,0. Nastepnie odwazasz syropy i wode rozpuszczasz kazda subst osobno w wodzie , potem mieszasz i tu nie wiem w jakiej kolejnosci, ja bym zmieszala tak: r-r codeiny z tussipectem, natr benzoic. z sir. pini i na koncu fenobarbital i reszte wody. ale nie wiem czy to dobrze tak na szybko spojrzalam i jeszcze raz podkreslam ze sie dopiero ucze i niezgodnosci jeszcze dokladnie nie umiem :) :)

Gość

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 19:16   Re: Jak wykonac recepte

anetka90 napisał/a:
adrianka88 napisał/a:

Rp.

Fenobarbital natrici 0,4
Codeini phosphatis 0,3
Natrium benzoicum 2,0
Tussipect
Pini sir. aa 10,0
Aq. dest ad 120,0

M.f. ...

Tak na moje oko ale podkreslam ze sie nie zastanawialam nad ta rp glebiej to tak:
tzreba najpierw obliczyc czy dawka codeini phosph. nie jest przekroczona (wez pod uwage ze w Tussipeccie tez jest kodeina), tzrzeba tez sprawdzic fenobarbital jesli nie sa przekroczone odwazasz suche subst odpowiednio o,4, 0,3 2,0. Nastepnie odwazasz syropy i wode rozpuszczasz kazda subst osobno w wodzie , potem mieszasz i tu nie wiem w jakiej kolejnosci, ja bym zmieszala tak: r-r codeiny z tussipectem, natr benzoic. z sir. pini i na koncu fenobarbital i reszte wody. ale nie wiem czy to dobrze tak na szybko spojrzalam i jeszcze raz podkreslam ze sie dopiero ucze i niezgodnosci jeszcze dokladnie nie umiem :) :)

kodeina jest w Pini, a efedryna w Tussipeccie :)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu