Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Farmakologia
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Wto 02 Lut, 2010 14:10   Farmakologia

W mojej szkole jest strasznie dużo materiału z tego przedmiotu. To jest bardzo trudny, wg mnie najtrudniejszy przedmiot bo wymagają nazw wielu leków i ich zamienników. A łacina trudna jest, nie powiem... A z farmakologii podobno jest 10 pytań na teście. Zgadza się?

Gość

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010 02:11   

z jakich książek korzystacie u siebie na farmakologii?? może jest jakiś skrót skrótów? bo jakoś nie uśmiecha mi się przerabiać 600 stron. w końcu nie tylko farmakologia obowiązuje...

Gość

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010 10:52   

Też bym chciała się dowiedzieć z jakich książek się uczycie bo bym może sobie jakiś zakupiła tylko żeby był w przystępnej cenie :)

Gość

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010 03:49   

my uczymy się z Farmakologii prof. Rajtar-Cynke. Chociaż w zasadzie jak ktoś ma notatki z wykładów to przez 2 lata nazbiera się taka mała książka...

Gość

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010 11:09   

My korzystamy z:
"Farmacja stosowana" St. Janicki, Fiebieg, Sznitowska
"Ćwiczenia z receptury" L. Krówczyński, R. Jachowicz
"Receptura apteczna" R. Jachowicz
Są jeszcze do kupienia takie testy:
"Farmakologia" Jacob
"Farmakologia - zbiór pytań testowych" Petrusewicz

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 17 Lut, 2010 11:50   

Dzięki wielkie za przykłady tych podręczników teraz mam jakieś konkrety i wiem co szukać :)

Gość

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010 12:45   

Osobiście polecam książkę "Farmakologia po prostu" R.Korbuta
Super skrypt! napisany zwięźle i na temat ;-)

Gość

Wysłany: Pon 22 Lut, 2010 13:50   

fakt przydałoby się jakieś streszczenie, bo jest strasznie tego dużo do nauki a zauważyłam tendencję do zwiększania liczby pytań z farmakologii na egzaminie

Gość

Wysłany: Czw 18 Mar, 2010 11:07   

Mam pytanie czy ktoś z was korzysta z ksiazki Farmakologia po prostu?? jestescie z niej zadowoleni...

[ Dodano: Sob 20 Mar, 2010 09:10 ]
?????

poola_ 

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 14:30   

Hmm.. Na początku każdy miał jakieś swoje notatki z własnych źródeł, ale nauczycielka zaginała nas takimi pytaniami.. aż strach..
Więc musieliśmy dostosować się do Niej, a że Ona zadawała nam pytania wprost z "Farmakodynamiki" to też prawie każdy zaopatrzyła się w tą książkę, a raczej księgę, która wcale tania nie była.. Język przystępny, ale objętościowo jest tego ogrom, nie są uściślone najważniejsze rzeczy, lecz wszystkie szczegóły.
Książka dobra, lecz nie do powtórki przed egzamem..

Gość

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010 05:09   

Witam ;-)
Mam takie pytanie. Czy zna ktoś może jakiś podręcznik zawierający testy z farmakologii?? Szukałam ale znalazłam tylko z zakresu studiów medycznych.

[ Dodano: Sob 17 Kwi, 2010 05:20 ]
Słyszałam, że najnowsze wydanie podręcznika napisanego przez Andrzeja Danysza jest dobrze opracowane. Niestety nie jest to mała książka.

Gość

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010 18:56   

U nas babka daje pytania z ksiazki z testami dla studentow medycyny i z drugiej dla studentow medycyny i stomatlogii

Gość

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 00:18   

Dziękuję bardzo za odpowiedź:)
Wydaje mi się, że mówisz właśnie o tej książce, którą widziałam. Nie byłam tylko pewna czy się nadaje ;-)
Pozdrawiam

Gość

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 16:10   

U nas właśnie wczoraj na zajęciach pytaliśmy o jakieś streszczenie, ale nasz magister nie poleca żadnego, bo stwierdził, że trzeba po prostu poczytać i się pouczyć.

Pracował kiedyś w oke przy układaniu pytań i są one różnego typu i trzeba wiedzieć po prostu wszystko ;-)

U nas nauczyciele maja właśnie opracowane własne wykłady i podają tylko wg nich najważniejsze rzeczy, ale jest tego baaaaaardzo dużo... Ale taki kierunek wymaga wiedzy.

Pozdr

Gość

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 10:20   

:-) u nas korzysta się z Kompendium Farmaklogii pod redakcja Waldemara Jańca i jest to podręcznik dla studentów z wydziałów lekarskich i farmaceutycznych...nie jest może prosta w użyciu ale zawiera podstawy i streszczenie najważniejszych zagadnień z nazwami handlowymi leków i najważniejszymi lekami dla danych jednostek chorobowych...:) ale i tak podstawą jet nasz zeszyt,mało co korzystamy z książki bo zeszyt wystarcza :)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu