Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Wrażenia z egzaminu
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 22:11   

a z tych dostaw to dalas 12 czy 13?

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 22:20   

wiesz dalam 13:)

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 09:29 ]
Napisze jak zrobilam analize SWOT, bo tez mam co do niej wątpliwości:
-choroby warchlakow- zagrozenie
-duża liczba producentow wieprzowiny w okolicy-zagrozenie
-wykształcenie w kierunku rolniczym-mocna
-duże przyzwyczajenie do miesa wieprzowego- szansa
-negatywana kampania reklamowa dot.spozywania wieprz.-zagroszenie
-konieczność zakupu pasz i warchlaków-słaba
-możliwość eksportu miesa do Hiszpania-szansa
-duza odległość od Zakładu Przetworstwa Miesnego-slaba
-dobre wyniki tuczu na glebokiej sciolce-mocna
-male doswiadczenie w chowie-slaba
-mozliwosc skupu zywca przez ARR-szansa
-zapewniony zbyt po gwarantowanej cenie-mocna
Warunkiem rozpoczecia chowu chowu tuczników na podstawie analizy SWOT jest przewazajaca ilosc szans i mocnych stron nad zagrozeniami i slabymi stronami, w tym wypadku ilosc jest taka sama-po 6.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 10:16   

analize mam tez tak jak Ty:)

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 11:23   

To moze mamy dobrze ;-) .

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 11:44   

raczej napewno to 1 chociaz:) ale tych dostaw 12 dalem bo 1 swinki zabraklo do 13 pelnej dostawy:)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 14:57   

no chociaz jedno-dobrze napisales:) A z tymi dostwami to powinno byc 12, dobrze masz. A odpowiedzi z czesci pisemnej dalej nie ma... :-| . Pewnie dadza w sierpniu.

jackkk 

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 15:17   

A ja uparcie twierdze, że obliczając wskaźnik należało wziąć przychód ze sprzedaży i wynagrodzenie za transport. We wzorze na wskaźnik rentowności sprzedaży brutto stosuje się przychody ze sprzedaży netto. Tak podaje wiele różnych źródeł i uważem że sprzedaż netto jest poprawna. Wogóle to chyba będę żądał wglądu do pracy.
A punkty na pewno dadzą za bilans - myślę że z 25 i rachunek ok 20pkt. Co do brakowania (padłych zwierząt) to mogą poprawnie oceniać obydwie wersje czyli minus 3% od przychodów i kosztów ale też i od samych przychodów. Gdyby uparcie oceniali za poprawne odjęcie od przychodów i kosztów też, to zdawalność w skali kraju na poziomie góra 10%.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 15:40   

moze i masz racje ale po co wtedy ten vat by dali? nie byl on platnikiem podatku vat. a jak nawet ja czasem otrzymuje fakture to to 6% mam wliczone do sumy przelanej na konto czyli jest to również mój przychod. co do tego brakowania to masz racje ze obie odp na pewno beda poprawne bo 3% to stosunkowo nieduzo a w zadaniu nie bylo okreslone kiedy te warchlaki padaja. w tamtym roku tez w rachunku jakies niescislosci byly i 2 odp byly poprawne. wedlug mnie zdawalnosc bedzie najnizsza z tych wszystkich lat.

jackkk 

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 17:07   

Zadanie układali prawdziwi fachowcy. Ciekawe dlaczego dotacja z PROW była do bilansu a nie było jej w pozostałych przychodach operacyjnych w rachunku zysków i strat. Dla mnie układająca zadanie to kobitka z 55 lat, teoretyk i do tego słaby. Wiem, że niby zadanie układa zespół fachowców, itd. ale to chyba nie możliwe.Jak można puścić w Polscke tak skonstruowane zadanie. Gdyby układały je nawet dwie osoby to już powinny pojawić się wątpliwości. CKE = WSTYD

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 17:35 ]
Pojawiły się klucze do testu na CKE. Interesuje mnie pytanie nr 31. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego odpowiedź C, czyli 300zł? Chodziło o pokrycie niedoborów nadwyżką, a resztę miał pokryć magazynier. Z mojego obliczenia wychodzi 200zł, ale może nie potrafię poprawnie obliczyć.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 19:30   

ee tam dla mnie nie wazne jak w tym 31 jest bo i tak mam piekny wynik 46\50- w szkole na probnych nigdy nie mialam takiego wyniku. Ktos wyzej napisal ze za bilans 25 i rachunek 20 pkt, oby tak bylo. Wtedy mooze zdam:D.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 21:41   

akurat z dotacjami bylo dobrze bo prow powieksza kapital wlasny. w to tak samo jak z darowizną. ale z tym 31 masz racje. powinno byc 200. errata na pewno wyjdzie. tez zaznaczylem ze 200 bo tak wynikalo z obliczen. co do rachunku i bilansu to mysle ze nie nawet 20 i 25 pkt, ale nawet 25 i 30 bo nie mieli by ich mieli gdzie rozlozyc.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 21:49   

wierze ze dadza wiecej pkt za bilans, a mniej za rachunek. Tylko,ze rachunek byl bardziej skomplikowany.

Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 21:57   

bilans tez do najlatwiejszych nie nalezal

Gość

Wysłany: Sob 26 Cze, 2010 15:45   

jest może gdzieś ten test w internecie? Szczególnie chodzi mi o część teoretyczną

Gość

Wysłany: Nie 27 Cze, 2010 22:55   

Damian wiem ze bilans nie byl latwy i dlatego pisze ze mam nadzieje ze bedzie duzo pukntowany;]
A co do testow to raczej nie znajdziesz tego w necie chyba ze na tym portalu,bo po prostu arkusze mozna byla wziasc ze soba, w najgorszym wypadku przejdz sie do szkoly:D

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu