Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Wrażenia z egzaminu
Autor Wiadomość

Admin 

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 17:24   

Tutaj można podzielić się swoimi wrażeniami z egzaminu zawodowego

Gość

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 15:39   

i po egzaminie....

Podaje moje wyniki:

Suma bilansowa: 292360 zł

Zysk Brutto: 17310, 03 zł

Wskaźnik rentowności sprzedaży brutto: 14,57 %

mam nadzieje że komuś podobnie wyszło :P

Gość

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 15:54   

Agusia799 napisał/a:
i po egzaminie....

Podaje moje wyniki:

Suma bilansowa: 292360 zł

Zysk Brutto: 17310, 03 zł

Wskaźnik rentowności sprzedaży brutto: 14,57 %

mam nadzieje że komuś podobnie wyszło :P

ma tak samo. tylko wskaznik rentowności brutto 14,51. a ile Ci wyszedl zysk ze sprzedazy i vat jak pamietasz?

Gość

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 17:26   

No u mnie również po tyle samo powychodziło jak koledze powyżej, ale ciekawe czy dobrze myśleliśmy ??
A właśnie Wy tez mieliście problemy z tym 6% VAT'em?? Wskaznik rentowności ze sprzedaży wyszedł mi 14.5 wiec przychody mieliśmy te same, ale na egzaminie miałem duży problem co zrobić z VATem, zmyliło mnie to ze w zadaniu było napisane ze dotyczy on ceny netto a w treści była podana cena 4.98, ale nie było na pisane czy netto czy brutto?

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:19   

chyba oblalam w rachunku wynikow nie zorientowalam sie ze cykl produkcyjny trwa 4 mc i zrobilam rachunek w wymiarze miesiecznym ;/, na poczatku odjelam vat ale pozniej dodalam, w ogole bilan mam okey, amortycje tez, swot,czynnosci,zalozenia ale nie zrobilam 7 ,pewnie bedzie duzo pkt za rachunek i obleje

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

jackkk 

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:02   

Zadanie ogólnie uważam za trudne. Z 5-ciu lat na pewno najtrudniejsze. Podobny styl zadania był w 2007r, ale było łatwiej. Wydaje mi się, że wskaźnik powinien wyjść 15,44%. Obliczając przychód ze sprzedaży należało wliczyć wg mnie sprzedaż + transport ale bez VAT. Najbardziej interesuje mnie jak traktować brakowanie (padłe zwierzęta) 3%. Zapewne każdy z was odliczył je od przychodu, ale być może należało odliczyć także od kosztu. Gdyby tak było to obliczając ilość paszy należało liczyć dla 194szt a nie 200. Zmieniłoby to sumę bilansową. Nie chce was martwić, ale tak jak wspomniałem w 2007r było podobne zadanie i tam brakowanie należało odjąć od przychodu i od kosztu!!!
Ciekawi mnie jeszcze jak potraktowaliście dotacje w bilansie - kapitał własny czy obcy? Jeżeli obcy to rozliczenia międzyokresowe bierne?

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:21   

jackkk na pewno chodzi Ci o te brojlery z 2007. Mi sie wydaje ze jednak trzeba bylo obpiczyc ta pasze dla 200 sztuk po gdzie masz powiedziane w ktorym okresie chowu padly. co do vatu to musi sie wliczac w przychody bo wynikalo tak z tresci zadania a poza tym jak ktos jest rolnikiem ryczaltowym to dostaje 6% vatu od sprzedazy netto wiec rowniez jest to przychod. poza tym po jakiego czorta vat by byl w rachunku jak do niczego by nie byl potrzebny. Co do zadania to w porównaniu z lat porzednich to nie ma zadnego porównania. bardzo bardzo trudne biorąc pod uwage te z lat porzednich.

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:23   

napisalam ze to kapital obcy- subwencje z budzetu panstwa, mimo ze rachunek mam zle,ale brakowanie odjelam od przychpdu i kosztu, a w bilansie od warchlakow nie odjelam i lipa juz teraz wiem,ze poplynelam, wtedy to zmienia sume bilansowa, a na lekcjach facetka mowila i robilismy to z 2007 i brakowanie sie odjelo od kosztu i od przychodu i dlatego tak zrobilam. Byl najtrudniejszy i mega zagmatwny, i duzo pkt pojdzie sie je...ac, bo nie bylo dokumentacji i procedury.
Taa i bilans w takim razie tez zle ;/

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:28 ]
Dasiek oby bylo jak piszesz z tym bilansem, dali prosta czesc pisemna ale dowalili z praktycznym podobnie mialam z tym Vatem problem, dobrze ze suma sumarow go dodalam, ale to i tak nic nie zmieni, a wyszedl on Wam 6 666zL?pewnie nie;(, u mnie duzo osob polegnie-wiele tej pszy nie umialo policzyc, ja tez najpierw nie pomnożywlam razy 200 i wyszo jakies 130 ale mysle kto bierze taki kredyt? i jarnelam sie ze trzeba. Pluje sobie w brode za rachunek,ze nie doczytalam tego cyklu prod, wystarczylo przeczytac kilka razy ;/

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:29   

zastanawia mnie punktacja. gdzie podziela ta 20 pkt za te dokumenty i procedure rejestracji. to ile wam powychodzila suma bilansowa i ten wskaznik?
wat 6666 i jeszcze cos po przecinku mi wyszedl.

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:31   

te punkty za punktacje i procedure pojda w bilans ina pewno w rachunek-on byl skomplikowany i tego sie obawiam, mi bilans wyszedl tak jak powyzej osobom.

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:35 ]
i jeszcze pewnie nikt nie jest tak madry jak ja, zobaczylam ten wzkaznik brutto i mysle na egz od ilu jest pozadana mini wartosc, jest od 10 , i ja oczywiscie nie wpadlam na to..., mam dwa zadania zle cale 6 i 7

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:35   

u mnie duzo osob po godzine wychodzilo. wielu bilans na lekcji zajmowal 2 minuty a na egzaminie nie doszli nawet do rachunku. z tego co sie uczylismy amortyzacja tylko poszla.

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:38 ]
z tymi wskaznikami to tez pojechali bo zawsze byly podane. ja tez nie wiedzialem czy 10 czy 6 ale strzelilem w 10 i chyba trafilem

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:39   

ja tylko mam nadzieje ze strace te 25 pkt.ale ...a warunki rozpoczecia na podstawie analizy swot, jak napisaliscie? ja zrobila analize i wyszlo po 3 wszedzie i napisalam tak: warunkiem jest przewazajaca ilsc szans i mocnych stron nad stronami slabym i zagrozeniami, w tym wypadku ilosc jest taka samo(po 6 )...
Miales dobra klase u mnie to niektorzy nie radzili sobie z bilansem i reszta, a jak patrze z perspektywy zcasu to na lekcjach byly banalne zadania.

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:42   

u mnie tez po 3 wyszlo. ale zapomnialem zinterpretowac. nie masz sie co przejmowac bo u mnie na 35 osob ktore pisaly jak nie bedzie cudu to nikt nie zda i nie jest to wina naszego zlego przygotowania.

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:45   

jaa i tak baaardzo zaluje ze szlam na agrobizes, nie wiaze z tym daleszej kariery czy cos tam, chcialam zdac tego technika zeby po prostu to bylo zwienczeniem tych czterech lat, no coz nie zdam to nie bede plakac;), zastanowie sie tylko czy za rok podejde;)

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:46 ]
hehe jak szlam do tech bylo wlasnie 34 osob,ale byl przesiew z matmy i biol i zostalo nas 22 i tylo pisalo tego technika

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 20:47   

ten egzamin powinien byc w ogole w innej formie. bo taki to malo kto zdaje a szczerze to nie sprawdza on wiedzy zdobytej w szkole tylko umiejetnosc liczenia i myslenia.

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 20:48 ]
nas tez przesieli ale z poprzedniego roku duzo pisalo

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu