Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin zawodowy czerwiec 2011
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:17   

co do odejmowania, w poleceniu jest wyraznie napisane.. "na podstawie opisu sytuacji na rynku", a nie "na podstawie opisu sytuacji na rynku oraz kartotek magazynowych"..

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:24   

no to jak Wz też będzie źle to po egzaminie :|

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:26   

Na Pz były ceny takie jak w kartotekach, tak mi się wydaje:), więc w Wz też takie powinny być. Choć nic nie wiadomo zrobili nas w h... niestety z tą marżą.

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:35   

no bo tak zawsze było ale dali tą pieprzoną cenę hurtową netto i teraz nie wiadomo :/

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:47   

blanco31 i tu masz racje, faktycznie na Pz byla cena taka jak w kartotekach, no wiec na Wz tez powinna byc wzieta ta z kartotek:)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 12:10   

własnie skoro na PZ widnieje kwota zakupu netto to na WZ tez taka trzeba pisac. Najdziwniejsze w tym jest to, ze skoro cene zakupu netto na WZ i PZ bierzemy z kartotek, PZ byla wypelniona i kwota taka sama jak na kartotekach, w zwiazku z tym na kartotece jest jednak cena zakupu netto.. a nie hurtowa netto <?>.. na to wychodzi.. może komisja sie sama pogubiła?

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 13:48   

jeszcze jedno mnie ciekawi..byl pkt zeby porownac fakture i PZ zeby wystawic polecenie przelewu..i na fakturze byla cena 100zl a na Pz 120zl..przeciez cena na PZ nie powinna byc wieksza niz na fakturze..chyba ze sie myle..

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 20:05   

Ale skoro ewidencja byla prowadzona w cenach hurtowych netto, to znaczy, że Pz bedzie większa bo jest do ceny zakupu dodana marża.

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 22:44   

biorąc pod uwagę wcześniejsze egzaminy to rzeczywiście we wszystkich kartoteki i dokumenty magazynowe były wypełniane w cenach zakupu netto ale NIE jest to regułą. wyraźnie było napisane, że ewidencja w dokumentach magazynowych prowadzona jest w CENIE HURTOWEJ NETTO czyli z marżą. Jeśli chodzi o zamówienie, podejrzewam, że należało odjąć podane towary, które już mieliśmy w magazynie ponieważ w opisie sytuacji rynku wykazane były potrzebne ilości płytek podłogowych i płytek ściennych bez nazw wiec chodziło o ogół tych płytek. W związku z tym że coś już na stanie posiadaliśmy nie było potrzeby zamawiania całej potrzebnej ilości.

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 22:52   

tyle ze zamowienie bylo na date bodajze 12 czerwiec i bylo to zamawiane na lipiec. "sprzedaz w lipcu".. Wiec rozsądnie myśląc można bylo wnioskować, że to co mielismy na stanie może do lipca być sprzedane w ciągu reszty czerwca.

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 22:57   

logicznie rzecz biorąc mozesz mieć racje ale sugeruję się poprzednimi egzaminami. nie pamiętam z którego roku ale było bardzo podobne zadanie w którym właśnie zamawiając należało odjąć stan magazynowy.

[ Dodano: Pią 17 Cze, 2011 23:05 ]
przykładowo w egz z 2009 roku jest podobne zadanie, należy wykazać ilość towaru do uzupełnienia na podstawie badań marketingowych, gdzie należy brać pod uwagę stan zapasow w magazynie. Gdybyśmy zamówili wszystko nie uwzględniając stanu magazynowego moglibyśmy tego nie sprzedać bo zapotrzebowanie jest ściśle określone.

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 23:24   

tak, cos przypomina mi sie arkusz z 2009 roku i jesli dobrze pamietam tam bylo napisane w poleceniu, ze na podstawie kartotek magazynowych.

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 23:37   

kurcze teraz to sama nie wiem.. z jednej strony przepisanie ilości z tabelki wydaje się zbyt proste ale właśnie przeczytałam dokładnie cały arkusz i jest tam napisane, że chodzi o zapotrzebowanie na sprzedaz płytek zagranicznych producentów a te które mamy w magazynie nie są zagraniczne :roll:

Gość

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011 10:02   

z opisu wywnioskowac mozna ze byly zagraniczne bo jest napisane sprzedaz zagranicznych plytek w lipcu 2010 roku w tej hurtowni wynosila a mamy jedna nazwa sciennych i podlogowych wiec mozna bylo pomyslec przynajmniej ja tak zrobila ze te co mielismy na stanie to juz sa zagraniczne wiec odjelam

Gość

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011 11:15   

Faktycznie :-> skoro tak było napisane to należalo odjąć stan magazynowy. We wcześniejszych wypowiedziach zauważyłam, że niektórzy pisali wykaz działań związany z zakupem.. Wydaje mi się że nie było takiego polecenia?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu