Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Pytania
Autor Wiadomość

Admin 

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 17:24   

Tutaj można zadawać pytania dotyczące tego przedmiotu

Gość

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 21:33   

W jakich przedsiębiorstwach mieliście praktyki?

Gość

Wysłany: Sob 30 Paź, 2010 22:39   dziennik praktyk

mam pytanie czy ma ktoś przykładowy dziennik praktyk?

Gość

Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 21:11   

Zaczynam w Maju praktyki w banku żywności w Łodzi. Generalnie uczniów wysyłają do firm typu b/s/h, dhl, bre bank, urząd miasta, MPK, MPO itp. Dziennik praktyk zeskanuje i wrzucę na forum jutro jeżeli chcecie zobaczyć:)

Gość

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 11:46   

Czesc :) mam pytanie odbywam praktyki w firmie Produkcyjno-Handlowo-Usługowej i nie wiem co napisac w dzienniku czy ma ktoś wzór ?? Pomóżcie mi proszę. z góry dziękuje :) :*

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Nie 05 Cze, 2011 21:08   

Najlepiej gdybyś poprosiła o wymagania które są na umowie praktyk. Tam będzie napisane co musisz wykonać na praktykach. Ja pisałam czysto z tej umowy np:

02.05.2011 dział biuro 6h pracy
1.wykonywanie czynności logistycznych
-wydawanie, kompletacja i przyjęcie zamówienia.
ITP

Auril 

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 22:19   

Materiał nauczania

1. Organizacja przedsiębiorstwa logistycznego:
organizacja przedsiębiorstwa – zakres działania, składniki majątkowe, przedmioty współpracujące z przedsiębiorstwem logistycznym.

2. Kierowanie i zarządzanie przedsiębiorstwem logistycznym:
metody kierowania i zarządzania stosowane w firmie, warunki podejmowania decyzji i ich skuteczność, uwzględnianie czynników społecznych, prawnych, natury etycznej, psychologicznej i fizycznej w procesie zarządzania.

3. System rozliczeń:
obieg dokumentów w przedsiębiorstwie, dowody własne i obce, kontrola i sporządzanie dokumentów, formy i metody ewidencji księgowej, rozliczenia z kontrahentami, budżetem i instytucjami ubezpieczeniowymi, rozrachunki z pracownikami, ustalanie wyniku finansowego firmy i sporządzani dokumentacji z tym związanej, korzystanie z technologii informatycznej, możliwości przetwarzania
danych.

4. Działalność logistyczna – czynności:
Obsługa zamówień, miernik oceny w gospodarce zapasami, procesy magazynowe – przyjmowanie, wydawanie, składanie, kompletacja, obsługa klienta, obliczanie, analizowanie i ocenianie kosztów funkcjonowania logistyki, spedycja właściwa, przyjmowanie zleceń, dobór transportu, zawieranie umów o przewóz, ubezpieczanie przesyłki, sporządzanie dokumentacji transportowej, odbiór przesyłki od nadawcy, przygotowanie przesyłki do przewozu, nadanie przesyłki do przewozu wraz z dokumentacją transportową, odprawa celna, przekazanie przesyłki odbiorcy, przemieszczanie przesyłek i organizacja czynności dodatkowych, tzw. spedycja mieszana, czynności przemieszczania, czynności dodatkowe.

5. Usługi logistyczne:
kompleksowa obsługa logistyczna, organizacja obsługi ładunku w magazynie, organizacja przewozów samochodowych z wykonanie czynności portowych i załadunkowych, organizacja przewozów przesyłek drobnych w trybie zwykłym i ekspresowym, organizacja wykonawstwa usług ładunkowych i składowania, obsługa przewozów kontenerowych, obsługa i organizacja przewozów scentralizowanych, obsługa torów ogólnego użytku, organizacja przewozów ładunków niebezpiecznych, organizacja wykorzystania powrotnych przebiegów taboru samochodowego, organizacja i prowadzenie regularnej samochodowej komunikacji towarowej, organizacja obsługi portów morskich, organizacja przewozów wagonowych, podzlecanie funkcji logistycznych.

6. Oferowanie usług:
podaż usług, przegląd strategii firm transportowych, spedycyjnych i logistycznych w zakresie rozwoju usług logistycznych, przygotowanie oferty usługi logistycznej.

7. Przygotowanie harmonogramu czynności:
czynności związane z przygotowanie procesu logistycznego
8. Opracowanie planu zadania logistycznego:
charakterystyka elementów planu zadania logistycznego, kolejność (kroki) postępowania przy opracowywaniu planu zdania logistycznego.

9. Przebieg procesu logistycznego:
proces logistyczny, dokumentacja logistyczna, obowiązki logistyka.

10. Zasady opracowywania dokumentów logistycznych:
ogólne zasady opracowywania dokumentów logistycznych, praktyczne wykonanie dokumentów w sferze logistyki.

11. Efektywność funkcjonowania firmy:
koszty i ceny, istota kosztów logistyce, koszty księgowe a alternatywne, koszty producenta, koszty własne, koszty użytkownika usług.

Gość

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 17:30   

ja miałam praktyki w firmie Gruau Polska a tam pomagałam jako magazynier wydawanie kompletowanie towarów itp

Gość

Wysłany: Sro 31 Paź, 2012 14:40   

Miałam praktyki w Austriackiej firmie spedycyjnej :)

Gość

Wysłany: Pon 24 Lut, 2014 15:32   

Ja mam pytanko :)
Jak wyglądały/wyglądają wasze praktyki ? :D

Michail36

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2022 12:44   logistyk

Witam, polecam tę firmę logistyczną https://logit.com.pl/ . Dobre warunki i dużo doświadczonych logistyków.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu