Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu EGZAMIN 2011
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 10:34   

glizda napisał/a:
a myślicie, że moga byc przekroczone dawki? do tej pory chyba trak sie nie zdarzylo?

jak rzekła magisterka nie moga dać czopków ani dawek przekroczonych

Gość

Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 12:04   

a niby czemu ma ja nie dać czopków?
postać leku jak kazda inna

Gość

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 12:40   

Nie wiem jak wy, ale ja od początku roku mam przeczucie że na egzaminie w poniedziałek beda krople :(

[ Dodano: Sro 08 Cze, 2011 12:40 ]
Poprawka ;) nie w poniedziałek, ale w środę:)

Gość

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 12:59   

ja też zaczynam zmieniać powoli przeczucie, najpierw spodziewałam się czopków, a teraz myślę że będą krople, ewentualnie mieszanka

Gość

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 13:09   

ja też myślę, że będzie mieszanka z niezgodnością

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

anulfka 

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 18:34   

a mi się wydaję, że może być mieszanka z solą erlenmajera:/

Eve
Gość

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 21:11   

A ja juz sama nic nie wiem. Tez stawiam, ze bedzie albo proszek, mieszanka albo krople, chodz sklaniam sie bardziej do mieszanki i kropli. Ale i tak zawsze gdzies tkwi problem. Nie umiem zamieniac bromku amonu na sodowy. Czy ktos moze mi podac jakis przyklad jak to sie robi?bo wszystko inne umiem zamieniac ale tego w szkole nie mielismy.

Gość

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 21:17   

to się przelicza analogicznie jak z luminalem czystym i luminalem sodu, musisz mieć podane masy molowe tych związków i podstawiasz do proporcji:
masa molowa bromku amonu - masa bromku amonu
masa molowa bromku sodowego - x
o ile dobrze pamiętam to gdzieś na forum ktoś robił takie przykładowe zadanie

anulfka 

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 23:17   

Ale w soli erlenamjera nie możemy zamieniać bromku amonu na bromek sodu!! Bo jeśli zmienimy to już będzie inny skład i nit będzie to już sól erlenmajera. Nas uczono ze bromek amonu należy podac na końcu mieszanki.

Gość

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 12:16   

hmm teraz mi zadałaś ćwieka, nie pamiętam co o niezgodności sol. erlenmeyera miałam na zajęciach, ja bym jednak zmieniła bromek

Gość

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 12:49   

trzeba wtedy zamienić, bo przeciez po to liczymy stężenie NH4Br w soli Erlenm..Taka sytuacja wystąpi jak jest luminal Na(a są przekroczone graniczne stężenia)

wtedy to nie będzie sól Erlenmayera, ale poprostu sama NaBr(w większej ilości) i KBr,
przed zamiana trzeba koniecznie sprawdzić dawki bromków i jak trzeba to je obnizyć, dopiero wtedy zamieniamy bromek amonu na bromek sodu

Jak źle piszę to niech ktoś skoryguje;)

Gość

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 13:04   

my pytalismy naszej Mgr o to czy powinno sie zamieniac br amonu jak jest sól E. i powiedziałą ze tak, i wtedy to nie bedzie juz sól ale bromków bedzie taka sama ilosc - a o bromki tu przeciez chodzi :)

[ Dodano: Czw 09 Cze, 2011 13:06 ]
a myslicie ze mogą byc jakies przecieki co do recepty? ;)

Gość

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 15:20   

w takim razie, skoro zamieniamy bromki to jak zapisujemy korektę? zamiast sol. Erlenmayeri piszemy na sygnaturze natrii bromidi i kalii bromidi ?

a co obliczania dawek bromków to wydaje mi się to nie konieczne jeśli nie ma tego w poleceniu, przecież bromki nie należą już do wykazu B, liczy się już tylko czasem zwyczajowo ale nie ma takiej konieczności

Gość

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 16:11   

tak, jeśli zamienimy bromek amonu na bromek sodu to póżniej zapisujemy już Kalii bromidi i Natrii bromidi, jesli bedzie mieszanka to wydaje mi się, ze własnie bedzie luminal sodu i bromki, bo ludzią mają z tym najwięcej problemów, a o to im własnie chodzi.

Adi_PT 

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011 17:49   

Moim zdaniem będzie mieszanka albo krople - chociaż po nocach śnią mi się maści ;p :) Natomiast mieszanka będzie z bromkami bo tego dawno nie było i chyba tak będzie - mikstura z bromkami w tym roku ;p

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu