Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Kofeina z benzoesanem sodu
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 19:41   Kofeina z benzoesanem sodu

Na ostatnim egz. byl wydruk z FP,ze kofeina z benzoesanem sodu wyst. w postaci tabletek lub w iniekcji.Nie byla za to podana masa i zawartosc subst. czynnych 1 tabletki.Nalezy ziignorowac te informacje i uznac,ze jest to proszek??

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 19:48   

nie, tam była podana ilość % zawartości tabletek i z tego trzeba było wyjść - obliczyć ile będzie tej kofeiny w proszku.

tak czy inaczej to musi być proszek zresztą.

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 20:25   

nie za bardzo rozumiem :(

[ Dodano: Nie 12 Cze, 2011 20:29 ]
a nie moge napisac np.,ze rozcieram tabletki kofeiny z benzoesanem sodu i odwazam sobie z tego x gramow masy tabletkowej??

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 20:56   

no ale musisz wiedzieć ile w tabletce jest kofeiny, prawda? dlatego była właśnie procentowa zawartość kofeiny i benzoesanu w tabletce podana.
gdzieś chyba na forum jest ta recepta rozwiązana, poszukaj :)

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 21:02   

czyli mam pisac ,ze biore xg kofeiny i yg benzoesanu?tylko w takiej sytuacji nie moge npisac o wlasciwosciach fiz.-chem. tego drugiego,bo nie mam o nim zamieszczonej informacji z FP

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 21:09   

spójrz sobie w temat o egzaminie ze stycznia, chyba na 2 czy 3 stronie to ktoś wyjaśnia. tam była też pabialgina P więc podobna trudność, tylko już chyba z masą tabletki.

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 21:57   

z pabialgina to wszystko logiczne jest,bo mam i zawartosc substancji czynnych i mase calej tabletki;chyba sie za bardzo z ta kofeina i benzoesanem podkrecilam ;-)

Gość

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 22:36   

kofeina z benzoesanem to jedna substancja i trzeba było ją wziąć w postaci pro receptura, z żadnych tabletek.Poza tym nie była podana masa tabletki, natomiast pabialginy była podana
widziałam klucz i jestem tego pewna

Gość

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011 12:29   

rozumiem,jednak nie moglam podac wlsciwosci fiz.-chem. kofeiny z benzoesanem sodu,bo nie mialam skad wziac :)

Gość

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 08:44   

przy takich monografiach benzoesanu sodu z kofeiną jakie dali nic się nie przelicza, bierze się substancje pro receptura, a z monografii to tylko dawki

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu