Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Unquator
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 18:06   

U nas też wszyscy wzięli po 1,5tab, więc skruszyć 2tabl i 1/2tabl do wyrzucenia. Masła mi wyszło 10,913g. Liczyłam na 12 czopków. Braliście współczynnik wyparcia 0,7 dla encortonu i 0,7 dla diprofiliny? Czy dla diprofiliny 0,6 z tabelki dla teofiliny? Bo że niby teofilina jest pochodną diprofiliny i można wziąć 0,6. Ja wzięłam 0,7 dla tego i dla tego ale nie wiem po co dali tą tabelkę ze współczynnikami wyparcia :/ Może dla zmyłki?

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:20   

Ja brałam do liczenia współczynnika wyparcia 0,7 diprofiliny bo to nie to samo co teofilina tylko jednak pochodna.

[ Dodano: Czw 16 Cze, 2011 20:22 ]
Ciekawa jestem jaki kluczu ułożą do tego i gdzie tu uzbierać 100 punktów
A może ktoś wie czy klucz do praktycznego oni podają czy raczej nie :-(

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 18:17   Unguator

Hej ja mam pytanie, jak napisaliście sposób wykonania za pomocą unguatora??
Czy wogule są takie osoby, bo jak czytam na forum to tylko za pomocą parowniczki.

Gość

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 19:58   

ja brałam za pomoca unguatora i więkzośc osob w mojej grupietez tak zrobila ale to bylo dowolnym sposobem byle by bylo przez wylewanie. ;-)

Gość

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011 10:58   

To jak to zrobiliście?? Najpierw do tuby włożyliscie masło a pózniej zmikronizowany encorton i diprofiline?? Pozniej tube włożyliście do unguatora i ustawiliscie czas i obroty?? Tski sposób może być??

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011 11:49   

kikamika1990 napisał/a:
To jak to zrobiliście?? Najpierw do tuby włożyliscie masło a pózniej zmikronizowany encorton i diprofiline?? Pozniej tube włożyliście do unguatora i ustawiliscie czas i obroty?? Tski sposób może być??

Ja tak właśnie zrobiłam. Do tuby odważyłam masło, potem dodałam diprofilinę (nie mikronizowałam jej), potem zmikronizowany w możdzierzu encorton. Mam nadzieję, że to jest dobrze....

Gość

Wysłany: Czw 17 Maj, 2012 23:32   

Racja, i jeszcze łatwo pomylić się przy obliczeniach. Brać największą dawkę żeby wprowadzać do leku jak najmniej substancji pomocniczych, ewentualne straty i tak pokrywa fundusz, gdy potrzeba do leku np.1,5 tabletki wycenia się 2. Uwaga na Augumentin, tu ze względu na kwas klawulonowy należy brać taka dawkę antybiotyku jaka jest na rp

bajobongo napisał/a:
Nie można wziąć jednej tabl. z jednego opakowania a drugiej z drugiego bo wtedy apteka ma dopiero straty.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu