Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin technik handlowiec czerwiec 2012
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 21:19   

Do Fa VAT sprzedaży była wykładzina dywanowa szerokość 4m?
Cena zakupu netto to chyba było 60zł/mb . Marża 20% od ceny zakupu, podstawowa stawka podatku VAT :P

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 21:20   

terefere12 napisał/a:
O co chodziło z ta tabelką analizowanej sprzedaży ? Należało ją przepisać na kartkę czy jakieś analizy samemu wymyślać ?

NIc nie wymyślac, tylko policzyć. W tabelce była prognoza ile się czego ma sprzedać w czerwcu i jaki zapas musi zostać na dzień 30 czerwca. To trzeba było do siebie dodać i odjąc stan jaki podają kartoteki magazynowe. To dało nam ile czego musimy zamówić, aby zachować płynność sprzedaży.
terefere12 napisał/a:
Po tej tabelce był wykres z badań konsumentów. Co z tym było trzeba zrobić ? Nie rozumiałem zadania i po prostu przepisałem każdy punkt czyli np "sprzedaż ratalna" i komentarz do tego dlaczego powinno się to umożliwiać

Moim zdaniem narzędzia marketingu mix trzeba było wymyślić pod wyniki badań. Ludzie chcą czyszczenia dywanów, to proponujemy wypożyczanie odkurzacza piorącego czy cos wtym stylu.
terefere12 napisał/a:
Ile pkt jest za ofertę w języku ang ?

Oby jak najmniej :-/

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2012 21:24 ]
apotacie napisał/a:
pamiętacie może jakie były dane do obliczenia faktury ?

cena ewidencyjna netto to 60zł za mb + 20%marży=72zł*100mb=7200zł+23%VAT=8856zł brutto

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 21:30   

Mam nadzieję, że jak mam te trzy rzeczy źle, to mnie nie uwalą jeśli reszte mam dobrze... Te z marketingiem mix nie było do końca jasne...

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 21:42   

Mnie się wydaje, że poza pismem w j. obcym łatwiejszy był egzamin z zeszłego roku. Chociaż te obliczenia w fakturze też nie były złe. A jaka wyszła Wam cena sprzedaży netto tych dywaników dziecięcych, o których była oferta do napisania?

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:00   

a jak mieliście w tym punkcie IV bodajże ile czego trzeba było zakupić na czerwiec ;>
mieliście takie odpowiedzi jak: 80, 40, 36 i 2 ;>

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:02   

Guska napisał/a:
A jaka wyszła Wam cena sprzedaży netto tych dywaników dziecięcych, o których była oferta do napisania?

no pięknie!!!! Nie policzyłam marży, tylko przepisałam z kartoteki :shock: Ale może ktoś nie zauważy przy ocenianiu? A pisaliście inne dywany w ofercie, bo ja tylko dzieciecy dywan, bo takie było zapytanie w liście handlowym. I zawaliłam, że tej marży nie policzyłam :evil:

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2012 22:05 ]
doretm92 napisał/a:
ile czego trzeba było zakupić na czerwiec ;>
mieliście takie odpowiedzi jak: 80, 40, 36 i 2 ;>

Mnie wyszło: wykładziny 180mb, dywan dziecięcy 40szt, dywan wełniany6, a młodzieżowy 2, Wiem, bo zapisałam na chusteczce higienicznej ;)

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:10   

no własnie, bo ja chyba to zwaliłam własnie, bo ja obliczałam z formuły bilansowej, ale jak był zp to brałam z kartotek które jeszcze nie były uzupełnione przeze mnie, tylko takie jak byly w projekcie...

a te ceny na ofercie, to duzo osob na tym poległo...

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:10   

ponoć naciągają na te 75% i to sporo... Dlatego lepiej pisać wszystko co się wie, żeby mogli sie doszukać.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:24   

doretm92 napisał/a:
no własnie, bo ja chyba to zwaliłam własnie, bo ja obliczałam z formuły bilansowej, ale jak był zp to brałam z kartotek które jeszcze nie były uzupełnione przeze mnie, tylko takie jak byly w projekcie...

a te ceny na ofercie, to duzo osob na tym poległo...

Przejaja z tą ceną w ofercie :-? Wszystko zalezy ile punktów za co.
a ja robiłam po kolei, więc kartoteki miałam uzupełnione.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:26   

kartoteki, kartotekami ;D będą się raczej zgadzać, ale ceny na ofercie duzo osob na bank zwaliło, ja po wyjściu się zorietnowałam. ;p

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 22:37   

Co ma być to będzie, nie ma co płakać. Jak na 36 letnią kobitkę, uczennicę zaocznego technikum, to chyba nienajgorzej mi poszło :-D Mam nadzieję ;) Wyniki matur już za 9 dni i aż ciekawa jestem, na ile punktów nasmarowałam.
Idę odespać źle przespaną nockę ;)

Gość

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 09:27   

Ten egzamin był 100 razy łatwiejszy od poprzednich. Tą cene oferty też zawaliłam ale za późno się zorientowałam. A te narzędzia marketingu mix to promocja, dystrybucja, cena i produkt. Trzeba było posegregować te punkty gdzie siwe słupki były wyższe od czarnych. Oferte ściągnełam z rękawa ale zamiast transport towarów napisałam towar :-(

Gość

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 12:09   

Egzamin był taki łatwy...
Mi ten marketing nie daje spokoju:/
Przedobrzyłem
Napisałem:
Produkt
Cena
Dystrybucja
Promocja:
*Reklama
*Sprzedaż osobista
*Promocja dodatkowa
*Public relations
*Sponsoring

I zamiast po 2 przykłądy zrobiłem po 5

Gość

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 15:01   

dużo zależy od egazminatora, można dać nawet po 5 przykładów. lepiej napisać 5 niż 1 ;)

Gość

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:08   

mroziutko150 napisał/a:
Ten egzamin był 100 razy łatwiejszy od poprzednich. Tą cene oferty też zawaliłam ale za późno się zorientowałam. A te narzędzia marketingu mix to promocja, dystrybucja, cena i produkt. Trzeba było posegregować te punkty gdzie siwe słupki były wyższe od czarnych. Oferte ściągnełam z rękawa ale zamiast transport towarów napisałam towar :-(

Posegregować? Czyli wydaje mi się, że napisać, czego oczekują klienci idywidualni i do najwyższych słupków wymyslić przykłady marketing mix.
wojtaszek91 napisał/a:
zamiast po 2 przykłądy zrobiłem po 5

ale przykłady do
wojtaszek91 napisał/a:
Produkt
Cena
Dystrybucja
Promocja:
?

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2012 18:09 ]
doretm92 napisał/a:
lepiej napisać 5 niż 1 ;)