Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin w styczniu 2013 - czy nic sie nie zmieni?
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sob 16 Cze, 2012 14:22   Egzamin w styczniu 2013 - czy nic sie nie zmieni?

Nie wiem czy będę miał możliwość być teraz na egzaminie. Czy za pół roku forma egzaminu sie nie zmieni? Któryś z nauczycieli mówił że za jakiś czas ma sie coś zmienić, a teraz ten jeszcze będzie po staremu. Nie wiem skąd wziął takie informacje, a nie mam sie jak z nim skontaktować. Wiecie coś na ten temat?

Gość

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 13:04   

Jezeli zdawales teraz na starych zasadach, to egzamin w styczniu lub za rok tez tak napiszesz.Ma byc zmiana egzaminu zawodowego, ale nie wiadomo od kiedy, bedzie sie on skladał z trzech czesci Grafika, UTK i systemy i sieci.Podrawiam.

dawid11204 

Wysłany: Sob 23 Cze, 2012 10:19   

Na stronie CKE można znaleźć coś takiego:

Cytat:
W trakcie nauki w technikum, tak jak i w ZSZ, będziesz zdawać egzaminy zawodowe. Jeden, dwa lub trzy – w zależności od liczby kwalifikacji. Pierwszy egzamin może zostać przeprowadzony np. pod koniec drugiej klasy, zaś ostatni w lutym – marcu w czwartej klasie. Po każdym zdanym egzaminie otrzymasz świadectwo kwalifikacyjne. Gdy zdasz wszystkie egzaminy i ukończysz technikum otrzymasz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Posiadane przez Ciebie świadectwa kwalifikacyjne i dyplom powiedzą pracodawcy co umiesz. Będą Twoją „furtką” do zatrudnienia. Ucząc się w technikum będziesz musiał wybrać dwa przedmioty rozszerzone. Będą one powiązane z Twoim przyszłym zawodem (np. w zawodzie technik informatyk przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym powinny być matematyka i informatyka). To te przedmioty, po zakończeniu szkoły, będziesz mógł zdawać na maturze w zakresie rozszerzonym.

Można z tego wywnioskować, że egzamin zawodowy zmieni się gdy zostanie wprowadzona nowa podstawa programowa. Nowa podstawa, z tego co wiem, wchodzi w roku szkolnym 2012/2013.

Gość

Wysłany: Sob 30 Cze, 2012 02:21   

Miałem teraz pierwszy raz podchodzić do zdawania ale nie przystąpiłem.

A czy to może jest tak że jak nowy program wchodzi to obowiązuje on tylko tych którzy naukę rozpoczynają dopiero po jego wprowadzeniu, a ci co są w trakcie zdają na starych zasadach?

Gość

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 13:02   

W której szkole w województwie łódzkim mogę przystąpić w styczniu 2013 roku do egzaminu zawodowego technik masażysta?

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu