Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Kiedy odpowiedzi
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 18:34   

Mam niewiele ponad 20 i tyle musi być, to co miałem udokumentować, to udokumentowałem:

-przywrócenie ikony dysku C w Eksploratorze Windows
-zmiana ustawień, aby usuwane pliki nie były przenoszone do kosza
-stworzenie dwóch nowych kont i nadanie im odpowiednich uprawnień
-ustawienie dostępu dla jednego konta, aby miało podgląd dla folderu domowego drugiego konta
-"zwiększenie" przestrzeni dyskowej dla konta sekretarka, która nie mogła zapisywać żadnych większych plików
-kopia zapasowa ważnych danych
-antywirus, skanowanie, baza wirusów itp.

Mamy 7 podpunktów koniecznych do zrobienia, dajemy średnio 2 screeny na podpunkt, czyli 14 screenów. Reszta to opcje dodatkowe jak defragmentacja, oczyszczanie, wejście w tryb awaryjny itp. To tylko tak orientacyjnie, po tym wyszło mi ponad 20 screenów. Chcąc mieć więcej, to na prawdę musiałbym robić screen przy każdym moim możliwym ruchu, wejściu w każdą opcję. Czytając na necie wypowiedzi różnych osób, tych co już mają to za sobą, jak wszystko jest udokumentowane i screeny to potwierdzą, dobrze i z sensem rozpisane są założenia do projektu, nie ma szans żeby nie zdać i tym się pocieszam :-)

Gość

Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 19:04   

dominicus15 napisał/a:
Mam niewiele ponad 20 i tyle musi być, to co miałem udokumentować, to udokumentowałem:

-przywrócenie ikony dysku C w Eksploratorze Windows
-zmiana ustawień, aby usuwane pliki nie były przenoszone do kosza
-stworzenie dwóch nowych kont i nadanie im odpowiednich uprawnień
-ustawienie dostępu dla jednego konta, aby miało podgląd dla folderu domowego drugiego konta
-"zwiększenie" przestrzeni dyskowej dla konta sekretarka, która nie mogła zapisywać żadnych większych plików
-kopia zapasowa ważnych danych
-antywirus, skanowanie, baza wirusów itp.

Mamy 7 podpunktów koniecznych do zrobienia, dajemy średnio 2 screeny na podpunkt, czyli 14 screenów. Reszta to opcje dodatkowe jak defragmentacja, oczyszczanie, wejście w tryb awaryjny itp. To tylko tak orientacyjnie, po tym wyszło mi ponad 20 screenów. Chcąc mieć więcej, to na prawdę musiałbym robić screen przy każdym moim możliwym ruchu, wejściu w każdą opcję. Czytając na necie wypowiedzi różnych osób, tych co już mają to za sobą, jak wszystko jest udokumentowane i screeny to potwierdzą, dobrze i z sensem rozpisane są założenia do projektu, nie ma szans żeby nie zdać i tym się pocieszam :-)

nie powiedziałbym że musi być :- ) co nie oznacza ze 20 nie wystarczy zależy kto będzie oceniał.Ja bym się na pewno nie zmieścił w 30screenach,i wcale nie trzeba wchodzić w każdą opcje wystarczy w te najważniejsze .Egzaminator czasami chce widzieć nie tylko wynik jakiegoś działania ale także jak do tego dochodziłeś,jakiego polecenia użyłeś.... Z samego antywirusa ,jego konfiguracji,aktualizacji bazy wirusów i skanowania miałem 8-9 screenów a zajęło mi to może 5min wklejenie tych screenów.Zrobienie tych 40-50 screenów to wcale nie jest jakiś wyczyn,w mojej grupie były osoby które miały ich po 80 :-) a rekord o którym mówił nam egzaminator to ok 100.

Tak jak pisałem zależy na kogo trafisz ,bo jeśli na gościa z mojej szkoły to będzie ciężko
bo on się wk.... jak ktoś nie miał przynajmniej tych 40 slajdów... i dowalał się do wszystkiego.

Gość

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012 12:37   

kurczę, ja zrobiłem w zadaniu z zegarkiem przywrócenie minut w rejestrze, a nie przez panel sterowania, bo całkowicie zapomniałem, że takie coś się tam znajduje. ;x. jak myślicie, zaliczą mi to?

Gość

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012 12:49   

dawidekaa napisał/a:
kurczę, ja zrobiłem w zadaniu z zegarkiem przywrócenie minut w rejestrze, a nie przez panel sterowania, bo całkowicie zapomniałem, że takie coś się tam znajduje. ;x. jak myślicie, zaliczą mi to?

jeśli rejestru nie było w kluczu to pewnie zaliczą częściowo....

Gość

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012 15:42   

pawel666 napisał/a:
dawidekaa napisał/a:

ta, toś mnie pocieszył. myślę, że jak zrobione i udokumentowane jak, to może będzie full.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012 16:30   

dawidekaa napisał/a:
pawel666 napisał/a:
dawidekaa napisał/a:

ta, toś mnie pocieszył. myślę, że jak zrobione i udokumentowane jak, to może będzie full.

W zadaniu o przywrócenie zegarka na 90% w kluczu będzie mowa o zmianie w ustawieniach regionalnych i językowych bo po co grzebać w rejestrze skoro jest to w panelu sterowania na wierzchu ?. Sięganie do rejestru kiedy zmian możemy dokanac w panelu sterowania jest ostatecznością.Jeśli egzaminatorzy oceniają nie tylko wynik ale tez sposób działania który tez musi być zgodny z kluczem to raczej nie dadzą ci pełnych punktów za to zadanie. Nie trzeba mieć full żeby zdać,wystarczy 75%,wiec nie ma się czym przejmować......

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu