Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu kto był dziś na praktycznym?
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 06:53   

Witam, mam pytanie bo nie daje mi spokoju. Robiłem praktyczny wczoraj nr zadania 2 (2 tura) i screeny miały być wykonane na a4 pionowa orientacja i miały mieć co najmniej 14cm (długości bodajże). Chodzi mi o to, że robiłem je tak, że wstawiałem do tabeli jeden obok 2, to musiałem je zmniejszać, żeby się pomieściły obok siebie (2 na jedną strone) to wątpię, żeby miały tam po 14cm. Pewnie trzeba było dać jeden pod drugim. Dałem na każdej stronie podpis z nr PESEL, screeny były czytelne po wydruku, tylko nie wiem co z tymi 14cm. Co może być w takim przypadku? Nie zostaną mi te screeny uznane? Dzięki z góry za odpowiedź ;-)

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 07:03   

Miało byc 14cm szerokości. Bynajmniej u mnie tak było i po 2 zdjęcia wraz z opisem na pionowej stronie a4.Kilka pkt stracisz, jeszcze zależy na jakiego sprawdzającego trafisz;p

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 07:30   

Mam nadzieje, że mi to uznają jakoś, miałem dobrą orientacje strony w Wordzie, podpisany każdy screen i na każdej stronie nr PESEL tylko te 14cm :-/

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 12:28   

Co najmniej 14cm ,jak się da 15cm to screeny już się nie mieszczą na jednej stronie..........chyba ze damy mniejsza długość ale wtedy będzie nam ucinać screen..Dla bezpieczeństwa i tak dam 13cm żeby screeny mi sie nie rozjechały...

A jednak na spokojnie można dać 14cm,można przecież zmniejszyć margines dolny i górny....

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 13:01   

Zmieszczą się, ja sam miałem 15 cm tylko wtedy trzeba marginesy zmniejszyć z 2,5 cm na 1,5 cm na stronie :) i wszystko ładnie wygląda.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 14:15   

nixson napisał/a:
Nawanie odpowiednich praw określonym użytkownikom, dodawanie lub usuwanie danych użytkowników do grup administratorzy uzytkownicy itp.. zmiana rozszerzenia danych plików tak jak było na egzaminie z pfd na pdf :shock: konfiguracja zegarka:D ustawienie przy pierwszym zalogowaniu się wprowadzenie hasła, okres ważnosci hasła, długość, wymogi co do cyfr liter duze-małe. wszyscy mieli takie same hasla jak nazwy kont
zmiana rozszerzenia?! ziom tam trzeba bylo zainstalowac Adobe Readera hahhaha

viamarimar 

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 14:35   

co to kur,, dzis bylo.. w jakim kluczy reje trzeba bylo wprowadzic zmiane zeby pojawila sie ikona C:/?

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 14:58   

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer

jeśli w policies nie ma folderu explorer jak u mnie na kompie teraz, to stwórz.

W tym folderze stworzyć klucz wartość DWORD o nazwie NoDrives i wartości 0. Działa na wszystkich kontach. Skąd to wiem? Bo wyszukałem słowo drive i to mi znalazło. Tylko że dla każdego usera osobno trzeba by zmieniać tą wartość na 0, i za każdym razem jak się konto stworzy. A jak się przerzuci w dokładnie to samo miejsce tylko że w HKEY_LOCAL_MACHINE to będzie działać dla wszystkich.

Nie wiem czy da się inaczej, nikt tego inaczej nie dał rady zrobić. I chyba tylko 3-4 osoby z mojej klasy to zrobiły :D

Ale po tym egzaminie ludzie narzekali, że skąd to mieli wiedzieć. A skąd ja i mój kumpel który informatykiem nie jest i nigdy nie będzie to wiedzieliśmy. Wystarczy myśleć.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 15:11   

Istnieje coś takiego jak Ukryj Dysk Systemowy a nie żaden rejestr moim zdaniem ;)
W zasadach grup itp.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 15:13   

czyli im dalej w las tym trudniejsze pytania......... tak jest co roku

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2012 15:18 ]
Iwans napisał/a:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer

jeśli w policies nie ma folderu explorer jak u mnie na kompie teraz, to stwórz.

W tym folderze stworzyć klucz wartość DWORD o nazwie NoDrives i wartości 0. Działa na wszystkich kontach. Skąd to wiem? Bo wyszukałem słowo drive i to mi znalazło. Tylko że dla każdego usera osobno trzeba by zmieniać tą wartość na 0, i za każdym razem jak się konto stworzy. A jak się przerzuci w dokładnie to samo miejsce tylko że w HKEY_LOCAL_MACHINE to będzie działać dla wszystkich.

Nie wiem czy da się inaczej, nikt tego inaczej nie dał rady zrobić. I chyba tylko 3-4 osoby z mojej klasy to zrobiły :D

Ale po tym egzaminie ludzie narzekali, że skąd to mieli wiedzieć. A skąd ja i mój kumpel który informatykiem nie jest i nigdy nie będzie to wiedzieliśmy. Wystarczy myśleć.

jesli dyski C nie był widoczny to mozna go przywrocic w gpedit.msc-szablony administracyjne mozna to zrobić w 5 sekund zamiast bawic sie rejestrem,chyba ze chodziło o to ze dysk jest widoczny tylko nie jest popdpisany...

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 15:26   

Czy trudniejsze nie potrafię określić trudno jest się skupić na pisaniu różnych przyczyń , powodów.Opisywać co robisz bo w celu zabezpieczenia Komputera można wykorzystać dużo możliwości .
Mi akurat zabrakło miejsca na arkuszu do pisania co przez to nie napisałem 2 zadań prostych.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 15:39   

Netiuner napisał/a:
Czy trudniejsze nie potrafię określić trudno jest się skupić na pisaniu różnych przyczyń , powodów.Opisywać co robisz bo w celu zabezpieczenia Komputera można wykorzystać dużo możliwości .
Mi akurat zabrakło miejsca na arkuszu do pisania co przez to nie napisałem 2 zadań prostych.

no to ładnie się rozpisałeś,ile jest stron do wykorzystania ?

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 15:45   

viamarimar napisał/a:
co to kur,, dzis bylo.. w jakim kluczy reje trzeba bylo wprowadzic zmiane zeby pojawila sie ikona C:/?

Tak jak napisali moi przedmówcy, poprzez gpedit.msc można było bardzo szybko zmienić, aby ikona dysku C pokazywana była w eksploratorze Windows ;-)

Tak w ogóle odniosłem wrażenie, że cały dzisiejszy egzamin opierał się na gpedit :-D Tam można było zmienić ustawienia Kosza jak i zmienić przydziały dyskowe, aby sekretarka mogła większe pliki zapisywać na dysku :-) Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony, teoretyczny zaliczyłem, a w tym rozpisałem się do bólu, pisałem wszystko co mi przyszło na myśl ;-)

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 15:53   

7 stroń do wykorzystania.
Zapominałem zadania o koszu i o folderze domowym ustawić uprawnienia no nic jak sobie przypomniałem to już mi miejsca zabrakło no nic ;) Mam nadzieje że będzie te 75% a tak wykonałem resztę zadań.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 17:43   

Netiuner napisał/a:
7 stroń do wykorzystania.
Zapominałem zadania o koszu i o folderze domowym ustawić uprawnienia no nic jak sobie przypomniałem to już mi miejsca zabrakło no nic ;) Mam nadzieje że będzie te 75% a tak wykonałem resztę zadań.

to jeszcze cie pomęczę,z jakiego antywirusa korzystaliście ?,czy przed drukowaniem zapisywaliście prace do PDF ? ,ile zrzutów udało ci się zrobić i czy robiłeś zrzut z trybu awaryjnego bo nie wiem czy trzeba go robić :-) ?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu