Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu egzamin próbny przed czerwcem 2013
Autor Wiadomość

papaveryna
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 18:10   

anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:
anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:
Właśnie, więc co? Pisać projekt, że stoisz obok i się przyglądasz jak krople oczne wykonuje mgr?... coś nie bardzo..

Ja Ci chciałam tylko udowodnić, że argument z atropiną jest niezbyt trafiony.
U mnie w szkole też mowili że mogą być oczne.

To tylko potwierdzasz, że mam rację. Bo skoro mając wykaz A i nie możesz sama tego odważyc, to jak chcesz zrobić postać leku, której de facto technik robić nie moze :roll:

Nic nie rozumiesz, ale ja Ci tłumaczyć nie będę. Po prostu skoro uważasz, że ocznych nie będzie to się ich nie ucz..
a tu na egz krople oczne :mrgreen:

I Ty napiszesz, że ubierasz fartuch, czepek, siadasz do przygotowanej loży laminarnej i ups - egzamin za rok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 18:13   

papaveryna napisał/a:
anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:
anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:
Właśnie, więc co? Pisać projekt, że stoisz obok i się przyglądasz jak krople oczne wykonuje mgr?... coś nie bardzo..

To tylko potwierdzasz, że mam rację. Bo skoro mając wykaz A i nie możesz sama tego odważyc, to jak chcesz zrobić postać leku, której de facto technik robić nie moze :roll:

Nic nie rozumiesz, ale ja Ci tłumaczyć nie będę. Po prostu skoro uważasz, że ocznych nie będzie to się ich nie ucz..

I Ty napiszesz, że ubierasz fartuch, czepek, siadasz do przygotowanej loży laminarnej i ups - egzamin za rok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie bój się o to co ja napiszę, bo ja wiem co mam napisać.
Martw się o siebie skoro uważasz, że nie musisz umieć wykonywać obliczeń do tych kropli i znać metod ich sporządzania.

Jak dla mnie ten temat jest zamknięty.

papaveryna
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 18:15   

A gdzie napisałam, że nie muszę umieć??? Albo, co lepiej, że nie umiem :mrgreen: Boże ty naprawdę ze zrozumieniem nie umiesz czytać. Krople i oczne i nieaseptyczne są łatwe. Baaardzo bym chciała to na egzaminie.

Kazi
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 18:19   

U mnie też w szkole mówili że kropli do oczu nie będzie. Nawet takie pytanie kiedyś na testowym było czy technik może robić leki do oczu. Wsumie szkoda bo do oczu proste jak ktoś chce to mam projekt ocznych

nautical_star
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 18:26   

To ja prosze :) [email protected]

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 18:30   

ja tez poprosze [email protected]

Nikola22
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 19:06   

Ja też [email protected]

konrad2
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 19:49   

anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:
anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:
anuuu napisał/a:
papaveryna napisał/a:

anuu mam ogromna prosbe! Moglabys napisac jaki komentarz usmiescisz np. przy wykonywaniu kropli ocznych? albo jak beda z wyk a? co napisac w zalozeniach... widze,ze jestes bardzo ogranieta w temacie wiec prosze o pomoc!! :)))) z gory wielkie dzieki :)

Nie bój się o to co ja napiszę, bo ja wiem co mam napisać.
Martw się o siebie skoro uważasz, że nie musisz umieć wykonywać obliczeń do tych kropli i znać metod ich sporządzania.

Jak dla mnie ten temat jest zamknięty.

konrad2
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 19:49   

anuu mam ogromna prosbe! Moglabys napisac jaki komentarz usmiescisz np. przy wykonywaniu kropli ocznych? albo jak beda z wyk a? co napisac w zalozeniach... widze,ze jestes bardzo ogranieta w temacie wiec prosze o pomoc!! :)))) z gory wielkie dzieki :)

Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 20:31   

konrad2 napisał/a:

Co do substancji z wykazu A to (widziałam klucz ze stycznia 2012, więc jestem pewna) w założeniach piszesz, że jest to substancja z wyk A - technik nie może pracować z tą substancją, potem jak dokonujesz jakichś obliczeń w związku z tą subst to też piszesz komentarz, że wykona to inny pracownik apteki (mgr) i w końcu przy wykonaniu leku również piszesz, że tą subst odważa mgr. Na 100%!

Co do kropli ocznych... nie wypowiadam się, bo zaraz rozpocznie się nowa kłótnia o to czemu, jak i po co :P
U mnie w szkole mówiono, żeby pisać coś w stylu, że jest to tylko teoretyczny projekt (już w tytule), ale dla mnie to trochę bez sensu.
Tyle, co ja napiszę - to wiem.

sasanka261
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 20:49   

anuuu napisał/a:
(widziałam klucz ze stycznia 2012, więc jestem pewna)

A masz może gdzies ten klucz jak tak to czy mogłabyś mi przesłać: [email protected]

konrad2
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 21:00   

anuu wielkie dzieki !! :))

gość
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 21:32   

Mam taką receptę:

Mentholi 0,05
Phenobarbitali Natrici 1,8
10% Sol. Codeini phosphatis 10,0
Ethanoli 70% ad 40
M.f.guttae ad usum internum
D.S 3xdziennie po 40 kropli

jak uśrednić masę kropli?

Magdalena2828
Gość

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013 22:10   

witam mam pytanko do tych kropli bo w tej recepcie jest napisane ze ona ma byc wykonana na 50,0 a to nie jest na 1 ryczalt i co robimy na 100% czy obnizamy ilosci do 40,0?

alchornea
Gość

Wysłany: Pią 14 Cze, 2013 10:37   

Magdalena2828 napisał/a:
witam mam pytanko do tych kropli bo w tej recepcie jest napisane ze ona ma byc wykonana na 50,0 a to nie jest na 1 ryczalt i co robimy na 100% czy obnizamy ilosci do 40,0?

zawsze obniżasz do takiej ilosci, aby było na ryczałt

Ej a ma ktoś fajnie napisane i wytłumaczone te krople oczne? Bo widzę że koleżanka powyżej niebardzo napisała ;/

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu