Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Staż w aptece.
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014 22:58   Staż w aptece.

Dawno mnie tu nie było. Witajcie :)
Mam do Was pytanie. Czy wiecie może jakie obowiązki powinien wykonywać stażysta, zatrudniony z urzędu pracy, czy też zatrudniony normalnie przez pracodawcę?
Czy stażysta może stawać za pierwszym stołem i realizować recepty? Czy może np samemu robić leki recepturowe? Czy może wydawać psychotropy? Musi sprzątać w aptece? Jak to jest? Czy jest gdzieś sztywno napisane co stażysta może robić, a co nie i trzeba się tego absolutnie trzymać? Czy to może zależy od apteki, od kierownika, od pracodawcy?
Takich pytań jest pewnie wiele, ale byłabym wdzięczna jeśli ktoś jednak włączy się do rozmowy :)

Dziękuję bardzo :)
Pozdrawiam.

Gość

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014 23:16   

No wlaśnie jak to u was wyglada na stazu?

Gość

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014 17:27   

Czy ktoś z was jest na stażu i mógłby coś podpowiedzieć?

aniaslanda 

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014 19:50   

Dziewczyny na stazach jest roznie i za bardzo nic nie mamy do powiedzenia , wszystko zalezy na kogo trafimy .Doskonale wiemy , ze w stazach nie mozemy przebierac wiec nalezy robic co ci kaza . Recepta jest prosta zacisnac zeby i wytrzymac jakos te dwa lata , bo innego wyjscia nie ma .
Doskonale chyba wiecie co moze a co nie moze wykonywac technik farmaceutyczny , a co robicie na stazu to tylko zalezy od kierownika apteki .

Gość

Wysłany: Pon 12 Maj, 2014 10:36   

a jak u was w szkole bylo z farmakologia? czy idac na staz mieliscie ja w malym paluszku?:P

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Emilia_93 

Wysłany: Sob 24 Maj, 2014 18:31   

Z farmakologią to trzeba ją mieć w małym paluszku do egzaminu, bo będzie u nas z tego zaliczenie, więc można założyć, że tak. Poza tym można być przepytanym przez kierownika apteki z leków i interakcji.

MagdaSz8993 

Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 20:11   

hej, jak wyglądają u was perspektywy na staż? macie już upatrzoną aptekę?

Gość

Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 23:23   

Ja juz egzamin mam zdany ale pytam o farmakologie bo niedlugo zaczynam staz i sobie teraz to wszyst
Przypominam:)

karolina627 

Wysłany: Sro 04 Cze, 2014 17:29   

żaden technik nie może wydawać psychotropów z gr 2p4p i jeszcze jakiejść, ale już zapomniałam, co do sprzątania to w aptece powinna być osoba od tego - pomoc apteczna, czy sprzątaczka, no ale bywa to różnie. Dużo zależy od kierownika apteki. jeden pozwoli Ci iśc samemu do receptury, inny nie, na pewno na początku nie chodzi się samemu do receptury, bo nie znają Cię, nie wiedzą co umiesz, a potem to bywa różnie, zależy od Twoich umiejętności ; )

domciuk 

Wysłany: Sro 11 Cze, 2014 21:40   

staż załatwia się bezpośrednio u pracodawcy ? pytając się ? a potem reszte formalności załatwia się u urzędzie ? dobrze myśle ?

Mariolka81 

Wysłany: Czw 19 Cze, 2014 12:54   

MagdaSz8993 napisał/a:

ja tak czekam tyko na dokumenty :)

MagdaSz8993 

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014 12:41   

Mariolka81 napisał/a:
MagdaSz8993 napisał/a:

ja tak czekam tyko na dokumenty :)

a to fajnie :)

ja w aptece, w której miałam praktyki w czasie szkoły na lato będę pomagać czasem przy towarze, a w między czasie będę szukać stażu, bo w mojej aptece już jest stażystka i nie chcą dwóch na raz

Gość

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014 14:08   

staż w aptece z biura pracy też się wlicza?

Gość

Wysłany: Pią 04 Lip, 2014 11:55   

Mam bardzo istotne dla mnie i mysle, ze dla innych pytanie,
Otóż - pytanie do osob które już miały z tym do czynienia - o co pytają pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej jeśli chodzi o staż ??? sa to łatwe, standardowe pytania czy moze pytają o cos z zakresu wiedzy ??

Adi_PT 

Wysłany: Sob 19 Lip, 2014 14:10   

karolina627 napisał/a:
żaden technik nie może wydawać psychotropów z gr 2p4p i jeszcze jakiejść, ale już zapomniałam, co do sprzątania to w aptece powinna być osoba od tego - pomoc apteczna, czy sprzątaczka, no ale bywa to różnie. Dużo zależy od kierownika apteki. jeden pozwoli Ci iśc samemu do receptury, inny nie, na pewno na początku nie chodzi się samemu do receptury, bo nie znają Cię, nie wiedzą co umiesz, a potem to bywa różnie, zależy od Twoich umiejętności ; )

Akurat ta informacja jest błędna co Napisałaś, dotycząca grupy IV-P.
Zgodnie z uprawnieniami zawodowymi, technik farmaceutyczny ma prawo wydawać wszystkie leki z wyłączeniem preparatów zawierających w swoim składzie substancje bardzo silnie działające, odurzające oraz psychotropowe grup P-I i P-II. Preparaty grup P-III, P-IV oraz inne leki psychotropowe, technik farmaceutyczny wydaje zgodnie ze swoimi uprawnieniami.

Co do stażu - wszystko zależy od apteki. Niby na stażu nic nie wolno, a bywa że wolno wszystko ;p Rozmowa kwalifikacyjna u mnie przebiegła bezstresowo, nie było żadnych dziwnych pytań tylko konkrety. Większości i tak dopiero nauczyłem się na stażu - myślę tutaj już o typowej pracy. Szkoła jedynie mnie nauczyła wiedzy i troszkę pracy, ale to było jak się okazało tylko liźnięcie. Wszystkim życzę powodzenia w znalezieniu stażu. Te 2 lata wbrew pozorom szybko Wam zlecą. :-)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu