Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu test farmacja :-)
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 19:39   test farmacja :-)

podzielcie się opiniami jakie macie przeczucia

tiger75 

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 11:23   

zbieranina testow z poprzednich lat , lekko zmodyfikowana i na bank obliczenia

powodzenia :lol:

Gość

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 11:32   

Test trudniejszy bo praktyka banalna :mrgreen:

tiger75 

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 14:27   

halszka21 napisał/a:
Test trudniejszy bo praktyka banalna :mrgreen:
widze widze, ja w zeszlym roku zdawałam i nie wiem co lepsze.

W tym roku mniej pisania ale za to praktyka i niektórym rece sie mogą trząść ze strachu
:lol:

tak czy inaczej, dobrze mieć już to za sobą

a czy w tym roku na testach ma być analiza ? tak mi się w zeszłym roku obiło o uszy

Gość

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 14:45   

Tak maja byc podobno ok 3 pytania z analizy, no czyli z chemii :cry: mam nadzieje ,ze to sciema.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 18:11   

Co do testu to mam (nadzieje), że pytań obliczeniowych będzie mało, ze względu na hmm.. dosyć małą ilość czasu 60min.

Gość

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 21:19   

Ile % potrzeba, aby zdać?

Mariolka81 

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 22:28   

samant_a napisał/a:
Ile % potrzeba, aby zdać?

50% jak zawsze czyli 20 pytan po nowemu

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2014 06:35 ]
squash630 napisał/a:
Co do testu to mam (nadzieje), że pytań obliczeniowych będzie mało, ze względu na hmm.. dosyć małą ilość czasu 60min.

obliczenia nigdy nie byly trudne takze jak dla mnie moze byc duzo - zawsze to darmowe punkty :)

ja wymyslilam ze darmowe punkty (czyli to co na bank powinnismy wiedziec - powtarza sie prawie zawsze i nie jest trudne ) - obliczenia czyli - dawka dla dziecka, etanol, moze jakas dawka max , potem pierwsza pomoc , bhp, uprawnienia pacjenta, ryczalt, niezgodnosc, co powstanie z danej postaci leku czyli m.f. ..........., odwary-napary-maceracje, mieszanka ziolowa na co, probki archiwalne, moze cos z jakiegos rozporzadzenia zeby cos wylapac z opisu, --> to juz zobaczcie ze jest okolo 10 punktow czyli jeszcze 10 z pozostalych 30 i zdane ----> glowa do gory napewno bedzie OK :) testy na ogol nie sa trudne, jezlei ktos przerobil testy z lat poprzednich to napewno sobie poradzi :))

P O W O D Z E N I A !!!!!!!!!!!

Gość

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 17:21   

Ja pisałam dziś teorię... Masakra. 2 pytań w ogóle nie zrozumiałam, pojawiła się nazwa praeparationes buccales ( pierwsze słyszę) , była analiza leków. Pytanie dotyczyło błędów pomiarowych ( należało określić rodzaj na podstawie podanego przykładu), do czego służy polarymetr, pytanie o jakieś badanie wilgotności surowca, liczba jodowa - no takie nietypowe pytania. Test był dość trudny. Nie aż tak, aby nie zdać, ale ok 10 pytań było kłopotliwych :->

Gość

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 17:24   

czy wie ktoś może co może napisać farmaceuta na odwrocie rp...bo u nas to straszne rozbieżności były co do tego pytania...;/

Gość

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 17:43   

paulinka28 napisał/a:
czy wie ktoś może co może napisać farmaceuta na odwrocie rp...bo u nas to straszne rozbieżności były co do tego pytania...;/

To nie dziwota że są rozbieżności gdyż zgodnie z rozporządzeniem MZ możliwe są 2 prawidłowe odpowiedzi. Różnica jest subtelna :-) .

Kod uprawnień wpisuje się gdy na recepcie go nie zamieszczono lub jest nieczytelny, błędny lub niezgodny z rozporządzeniem.

Nazwisko wpisuje się gdy: jest wpisane nieczytelnie lub błędnie

Pytanie w teście jest źle sformułowane.

Gość

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 17:46   

znalazłam takową oto informację ;)
Poprawki na rewersie

Paragraf 16 rozporządzenia ściśle określa więc, co zrobić, gdy na recepcie nie wpisano danych, wpisano je w sposób nieczytelny, błędny lub niezgodny z rozporządzeniem.

Jeśli jakaś z wymienionych nieprawidłowości dotyczy kodu uprawnień dodatkowych pacjenta – osoba wydająca lek określa go na podstawie odpowiednich dokumentów dotyczących pacjenta przedstawionych przez osobę okazującą receptę; osoba wydająca zamieszcza właściwy kod na rewersie recepty oraz w komunikacie elektronicznym przekazywanym do właściwego wojewódzkiego oddziału NFZ. Na rewersie recepty składa też swój podpis.

W przypadku, gdy błąd dotyczy postaci zapisanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobu medycznego – farmaceuta określa tę postać na podstawie własnej wiedzy.

więc ja obstawiałabym na kod ;)

Mariolka81 

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 18:08   

paulinka28 napisał/a:
znalazłam takową oto informację ;)
Poprawki na rewersie

Paragraf 16 rozporządzenia ściśle określa więc, co zrobić, gdy na recepcie nie wpisano danych, wpisano je w sposób nieczytelny, błędny lub niezgodny z rozporządzeniem.

Jeśli jakaś z wymienionych nieprawidłowości dotyczy kodu uprawnień dodatkowych pacjenta – osoba wydająca lek określa go na podstawie odpowiednich dokumentów dotyczących pacjenta przedstawionych przez osobę okazującą receptę; osoba wydająca zamieszcza właściwy kod na rewersie recepty oraz w komunikacie elektronicznym przekazywanym do właściwego wojewódzkiego oddziału NFZ. Na rewersie recepty składa też swój podpis.

W przypadku, gdy błąd dotyczy postaci zapisanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobu medycznego – farmaceuta określa tę postać na podstawie własnej wiedzy.

więc ja obstawiałabym na kod ;)

tak kod sprawdzilam

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2014 18:09 ]
ewakacprzyk napisał/a:
Ja pisałam dziś teorię... Masakra. 2 pytań w ogóle nie zrozumiałam, pojawiła się nazwa praeparationes buccales ( pierwsze słyszę) , była analiza leków. Pytanie dotyczyło błędów pomiarowych ( należało określić rodzaj na podstawie podanego przykładu), do czego służy polarymetr, pytanie o jakieś badanie wilgotności surowca, liczba jodowa - no takie nietypowe pytania. Test był dość trudny. Nie aż tak, aby nie zdać, ale ok 10 pytań było kłopotliwych :->

wszyscy pisali dzis ojednej godzinie

Glistka 

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 18:47   

test masakra :-| czy ktos wie kiedy arkusz z kluczem będzie na stronie egzamin zawodowy?

Gość

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014 08:06   

A posiada ktoś arkusz??

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu