Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzami praktyczny Styczeń 2015
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 12:42   Re: dzięki

[quote="malaonciula"]
jablkobrzoskwinia2 napisał/a:
Dzięki za szybką odpowiedź. A mozesz podesłac jakies notatki odnosnie tych szkoleń?
I jeszcze pytanie odnosnie protokołu powypadkowego- na górze jest miejsce na numer protokołu i rok- zazwyczaj rok jest podany,ale numeru protokolu nie ma w zadaniu- wpisujemy wtedy 001 czy zostawiamy puste?

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2015 14:19 ]
I jeszcze jedno pytanie odnośnie założeń i wymagań na stanowisku pracy. Wypisuje najpierw założenia a później wymagania- i jeżeli do jakiegoś założenia nie mam wymagań w załącznikach to co mam zrobić- zostawić puste miejsce? A jeżeli np w załączniku nie ma wypisanego danego wymagania a ja znam normy, które powinny obowiązywać to wpisywać to?

Z tego,co mnie uczono, nawet jeżeli nie ma wypisanego danego wymagania a np w opisie stanowiska jest jakiś zapis, a je znasz, należy je wpisać, bo w ten sposób wykazujesz się swoją wiedzą

A jeżeli nie znam i nie ma to po prostu puste miejsce? I w wymaganiach i w oceie spełnienia?

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 13:49 ]
i kolejne pytanie - jeżeli nasz pracownik idzie do innego zakładu pracy i tam uległ wypadkowi- odpowiada pracodawca, u którego jest zatrudniony czy u którego wydarzył się wypadek?

malaonciula 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 14:51   Re: dzięki

[quote="jablkobrzoskwinia2"]
malaonciula napisał/a:
Dzięki za szybką odpowiedź. A mozesz podesłac jakies notatki odnosnie tych szkoleń?
I jeszcze pytanie odnosnie protokołu powypadkowego- na górze jest miejsce na numer protokołu i rok- zazwyczaj rok jest podany,ale numeru protokolu nie ma w zadaniu- wpisujemy wtedy 001 czy zostawiamy puste?

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2015 14:19 ]
I jeszcze jedno pytanie odnośnie założeń i wymagań na stanowisku pracy. Wypisuje najpierw założenia a później wymagania- i jeżeli do jakiegoś założenia nie mam wymagań w załącznikach to co mam zrobić- zostawić puste miejsce? A jeżeli np w załączniku nie ma wypisanego danego wymagania a ja znam normy, które powinny obowiązywać to wpisywać to?

Z tego,co mnie uczono, nawet jeżeli nie ma wypisanego danego wymagania a np w opisie stanowiska jest jakiś zapis, a je znasz, należy je wpisać, bo w ten sposób wykazujesz się swoją wiedzą

A jeżeli nie znam i nie ma to po prostu puste miejsce? I w wymaganiach i w oceie spełnienia?

[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 13:49 ]
i kolejne pytanie - jeżeli nasz pracownik idzie do innego zakładu pracy i tam uległ wypadkowi- odpowiada pracodawca, u którego jest zatrudniony czy u którego wydarzył się wypadek?

A co możesz wpisać, jeśli nie wiesz? Należy się skupić na tym, co masz w załącznikach, czy są wszystko co tam masz zawarłeś w swojej pracy, czy wszystko spełnia czy też nie. Bez zbędnego kombinowania bo braknie Ci czasu i po prostu przedobrzysz

Jeżeli chodzi o resztę pytań. Radzę szybko zajrzeć do ustaw, rozporządzeń i starych testów bo czasu masz niewiele a z wiedzą u Ciebie krucho...

Radek1979 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 22:47   Re: dzięki

jeżeli nasz pracownik idzie do innego zakładu pracy i tam uległ wypadkowi- odpowiada pracodawca, u którego jest zatrudniony czy u którego wydarzył się wypadek?

Jeżeli pracownik firmy zewnętrznej ulegnie wypadkowi na terenie Twojego zakładu musisz zgłosić to do jego pracodawcy i to jego pracodawca (BHPowiec) uruchamia całą procedurę powypadkową.
Ty możesz służyć pomocą lub nawet być członkiem zespołu powypadkowego u pracodawcy poszkodowanego.

Abdel Aziz 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 23:05   

Nie ma się co stresować. Zadania trzeba czytać uważnie, a odpowiedzi znajdziecie w załącznikach które będą do zadań. Wystarczy uważnie wszystko czytać, pisać jak najwięcej bo nie wiadomo co zawarte jest w kluczu odpowiedzi i nie pozostawiać wolnych miejsc :mrgreen:

pewupe 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 00:13   

Jak myślicie - co jeszcze warto powtórzyć? Obawiam się trochę tego nowego egzaminu. Na starym można było się zawsze poratować tym projektem.. a tu mam wrażenie, że nawet miejsca jest strasznie mało na tych formularzach.. i chyba nie ma żadnego brudnopisu :(

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 00:27   

Ale jakich formularzach? Przecież teraz tez mamy projekt ?:)

pewupe 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 01:10   

Na tym nowym nie ma założeń itd, za to było raz coś takiego : "Podaj obowiązku pracodawcy pod wypadku" i na to jest wyznaczone miejsce.. osobiście przeraża mnie to trochę.. na starych zasadach pisało się projekt i miało się 7 stron do wykorzystania, więc można było kreślić czy coś.. a tutaj każda pomyłka = mniej miejsca. No chyba, że próbować z długopisem zmywalnym xD

Rafik89 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 12:13   

Hej mnie doszły słuchy że na egzaminie można spodziewać się przeprowadzenia szkolenia na danym stanowisku bo BHP-owcy tego nie potrafią

Gość

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 15:12   

wszyscy maja egzamin o tej samej godzinie ?:D

danielo_92 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 16:58   

wszyscy maja egzamin o tej samej godzinie ?:D

tak cała polska ma na 13 praktykę

malaonciula 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 17:08   

Rafik89 napisał/a:
Hej mnie doszły słuchy że na egzaminie można spodziewać się przeprowadzenia szkolenia na danym stanowisku bo BHP-owcy tego nie potrafią

:!: Obyś nie miał racji, bo większość z nas nie zda ;)
W mojej szkole nigdy nie pisaliśmy żadnych planów szkoleń, tylko jakieś napomnienie że takie szkolenia są...

danielo_92 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 17:19   

malaonciula napisał/a:
Rafik89 napisał/a:

W mojej szkole nigdy nie pisaliśmy żadnych planów szkoleń, tylko jakieś napomnienie że takie szkolenia są...

ja również nie miałem planu szkolenia

malaonciula 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 19:10   

danielo_92 napisał/a:
malaonciula napisał/a:
Rafik89 napisał/a:

ja również nie miałem planu szkolenia

Może komuś mój załącznik się przyda, to rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Chyba warto przeczytać przed praktycznym...

unhuman10 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 20:06   

Jakby miały być szkolenia to na pewno by z nami to w szkole przerobili a u mnie tak samo jak u większości podstawowe wiadomości o szkoleniach żadnego rozpisywania.

danielo_92 

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015 20:37   

unhuman10 napisał/a:
Jakby miały być szkolenia to na pewno by z nami to w szkole przerobili a u mnie tak samo jak u większości podstawowe wiadomości o szkoleniach żadnego rozpisywania.

u mnie cisneli ocenę ryzyka i stawili że to będzie

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu