Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Dwa pytania o egzamin zawodowy
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014 10:45   Dwa pytania o egzamin zawodowy

Pytałem o to w dwóch technikach nauczycieli i... nie wiedzieli. Może tutaj się poszczęści.
1. Czy po niezdaniu jednej części (obojętnie której) egzaminu zawodowego, na poprawie należy poprawiać oba mimo wszystko, czy tylko to niezdane?
2. Co ile czasu można poprawiać egzamin? Pół roku, czy rok?
Nauczyciele nie byli wstanie na to odpowiedzieć bo jedni słyszeli o zmianach zasadach zdawania egzaminu, a drudzy mówili, że to zależy od tego czy na nowy czy stary egzamin. To przy okazji poprosiłbym, żeby ktoś napisał jak jest w obu przypadkach (nowym i starym).

Gość

Wysłany: Pon 24 Lut, 2014 13:18   

gdzies kiedys czytałam, że poprawia się tylko tę część egzaminu której sie nie zdało, ma sie na to maksymalnie trzy lata. w starych zasadach mozna było poprawiać egzamin co rok, w nowych zasadach nie ma już tego ograniczenia i można w najbliższym mozliwym terminie.

HansKlosJ23 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 22:59   

Ja pisałem stary egzamin w sesji letniej. Pierwszą część zdaliśmy wszyscy a drugą praktyczną tylko 2 osoby na całą klasę. Poprawę egzaminu mogę mieć dopiero za rok w sesji letniej.
Jeśli nie zdasz pierwszej częśći egzaminu tj. teorii to na drugą część cię nie wpuszczą. I poprawka za rok całośći lub za pół roku bo szybko się przepisy zmieniają.

Raenata 

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014 14:50   

HansKlosJ23 napisał/a:
Ja pisałem stary egzamin w sesji letniej. Pierwszą część zdaliśmy wszyscy a drugą praktyczną tylko 2 osoby na całą klasę. Poprawę egzaminu mogę mieć dopiero za rok w sesji letniej.
Jeśli nie zdasz pierwszej częśći egzaminu tj. teorii to na drugą część cię nie wpuszczą. I poprawka za rok całośći lub za pół roku bo szybko się przepisy zmieniają.

co ty opowiadasz 8.09 pisaliśmy teorie a 20 praktyke i jak mieli nie wpuscic skoro jeszcze nie wiadomo kto zdal kto nie bo wyników nie ma?

KRYCHA111 

Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 15:04   

Zapisując się na egzamin podchodzi się do obydwu części egzaminu. Nie ma warunku przystąpienia do części praktycznej, bo jak już słusznie ktoś zauważył - wyniki teorii są dużo później. Można zdać obie części - i to jest opcja najlepsza, albo oblać jedną lub obie - ta opcja jest dużo smutniejsza. W obydwu przypadkach możemy podchodzić do egzaminu po raz kolejny, zdając tylko tą część, której nie zaliczyliśmy.
W starym egzaminie na poprawki są 3 lata od pierwszego przystąpienia. Jeśli w ciągu tych trzech lat nie uzupełnimy brakującej części, czyli nie uzyskamy technika - zdajemy całość od nowa. Ponieważ wniosek o egzamin składa się w swojej macierzystej szkole, do egzaminu przystępujemy w kolejnej sesji - np. zdawaliśmy w czerwcu 2013, to drugą szanse mamy w czerwcu 2014.
W nowym egzaminie także poprawiamy tylko niezdaną część, chociaż nie jestem pewna jak długo jest ważny zdany egzamin. Ponieważ jednak sesji jest więcej, możemy przystępować do egzaminu nawet 3 razy do roku - terminy egzaminów i poprawek wyznaczane są na styczeń, czerwiec i wrzesień lub październik. Należy tylko pamiętać o odpowiednio wcześniejszym złożeniu deklaracji. Można także zdawać jednocześnie dwie kwalifikacje - bieżącą, wynikającą z planu nauczania oraz zaległą - jako poprawkę - nawet w tym samym dniu - jedną rano, drugą popołudniu.
Istotne jest też także to, że często do uzyskania tytułu technika potrzeba zdać kilka (np. 2-3) kwalifikacje. Dopiero uzyskanie wszystkich wymaganych kwalifikacji i średniego wykształcenia (ukończenie szkoły, z lub bez matury) daje tytuł technika. Ale kwalifikacje zaliczone nie przepadają, jeśli np. zaliczymy w szkole 2 z 3 potrzebnych kwalifikacji, a z ostatnią się nie uda - kwalifikacje nie przepadają - mamy dwie kwalifikacje i z nimi możemy iść do pracodawcy, a trzecią kwalifikację uzupełnić później w formie kursu kwalifikacyjnego lub egzaminu eksternistycznego, uzyskując tym samym tytuł technika.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

OliveerPRO 

Wysłany: Sro 08 Cze, 2016 13:16   

Co rok, poprawiasz tylko ten którego nie zdasz.

rozalka151 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2016 16:44   

Z20

zdaje ktoś wcześniej niż 21.06.2016 ?
prosze o wiadomość prywatna :)

Finatoman 

Wysłany: Pon 28 Lis, 2016 15:34   

Jeden wystarczy poprawiać, masz czas chyba 5 lat. :)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu