Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu egzamin praktyczny styczeń-luty 2016
Autor Wiadomość

Piaso1989 

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Czw 21 Sty, 2016 14:44   

Ja osobiście nie byłam na egzaminie ale mam takie informacje co było:

1. PZ
2. WZ
3. FS
4. obliczyć zapotrzebowanie
5. Wybór oferty

Na co trzeba zwracać uwagę
PZ- wystawiany był w oparciu o fakturę zakupu, która była w arkuszu egzaminacyjnym. Z tej faktury trzeba odczytać ceny zakupu netto danych towarów.
W PZ miejscowość program automatycznie narzuca i to trzeba poprawić bo w PZ ma być miejscowość naszej firmy a nie dostawcy.
Cena kartotekowa
Wystawił : była podobno informacja że w naszej firmie jest osoba upoważniona do wystawiania dokumentów magazynowych - czyli w PZ będzie ta osoba.
Trzeba wczesniej ją wprowadzić administracja--> słowniki --> personel --> dodaj
Odebrał - w PZ tez będzie nasz pracownik który jest upowazniony do odbioru

FS - w fakturze cena ma być hurtowa, podobno była marża liczona od ceny zakupu czyli w programie trzeba to wprowadzić jako NARZUT
miejscowosc - naszej firmy
data
sprzedane towary
termin płatności - podobno jest podany ile dni
wystawił - była podobno informacja ze osobą upowazniona do wystawiania faktury jest SZEF
odebrał- osoba z firmy klienta - chyba nie było informacji kto jest upowazniony do odbioru fakury

WZ- cena kartotekowa
miejscowosc- naszej firmy
data
wystawił - była podobno informacja że w naszej firmie jest osoba upoważniona do wystawiania dokumentów magazynowych - czyli w WZ będzie ta osoba.
odebrał - osoba z firmy klienta - chyba nie było informacji kto jest upowazniony do odbioru wz z firmy klienta

OBLICZENIA
nalezało skorzystał ze wzoru
ZAPOTRZEBOWANIE ( ZAKUP inaczej) + stan początkowy = sprzedaż + zapas końcowy

Podobno był podany stan początkowy i zapas końcowy, a sprzedaż trzeba było odczytać z wykresu.
Obliczenie ZApotrzebowanie to kwestia przekształcenia wzoru

WYBÓR oFERTY
Nie wiem któa oferta była poprawna, ale podobno były dwie oferty., Jedna w jezyku polskim a druga była w kilku językach.
Za wyborem oferty podobno przemawiał rabat
Nie mam więcej informacji a tez nie chce kogos wprowadzić w blad bo tak jak pisalama wczesniej ja nie zdawałam egzaminu tylko przekazuje informacj

POWODZENIA

loczek09 

Wysłany: Czw 21 Sty, 2016 15:44   

Kto miał dzisiaj egzamin? jaką ofertę wybraliście? I dlaczego tą?

1234abcd 

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016 18:11   

Ile w sumie punktów można zdobyć za każdy jeden rezultat, i co jest brane pod ocenę? I ile punktów jest możliwych do zdobycia. Niestety klucza oceniania z września 2015 nie mogę pobrać, bo nie mam punktów a pewnie tak samo punktowo oceniane. Jeżeli ktoś ma klucz oceniania z września 2015 to prosiłbym o wstawienie.

kxkxk 

Wysłany: Nie 31 Sty, 2016 21:57   

Hmm, a wiecie może czy jest tylko jedna wersja egzaminu praktycznego czy kilka? A może są jakieś zestawy, które później będziemy losować?

gandzioszka36 

Wysłany: Czw 04 Lut, 2016 07:06   

Miałam wczoraj egzamin o 15.00 z A.22. Było dokładnie to o czym pisali tutaj inni. Trzeba było zrobić PZ na podstawie faktury zakupu z arkusza. Później fakturę sprzedaży i WZ oraz obliczyć zapotrzebowanie na towaru. Był bardzo prosty :) powodzenia dla tych co będą jeszcze pisać :) ;-)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu