Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin Kwalifikacja A.62 - czerwiec 2015
Autor Wiadomość

patriizia 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:01   

1. Czy zużyte waciki, ręczniki w trakcie wykonywania zabiegu, wyrzucałyście gdzieś do kosza, który był obok czy gdzie?

2. Czy po wykonaniu zabiegu, dezynfekując powierzchnie, dezynfekuję również buteleczki kosmetyków?

3. Zarówno neutralizator, jaki kwas wlewam do miseczki tuż przed ich nałożeniem na dłoń pacjentki czy w ogóle przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu, po dezynfekcji, przygotowaniu potrzebnych kosmetyków w kolejności ich użycia?

:-)

Ostatnio zmieniony przez patriizia Wto 09 Cze, 2015 11:08, w całości zmieniany 1 raz  

Magda1980 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:02   

Powiedzcie czy dezynfekcja ręki jest przed diagnozą czy po. Ja bym zrobiła przed ale wole się upewnić jak wy zrobiłyście. :->

patriizia 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:09   

Magda1980 napisał/a:
Powiedzcie czy dezynfekcja ręki jest przed diagnozą czy po. Ja bym zrobiła przed ale wole się upewnić jak wy zrobiłyście. :->

Sama o to pytałam :) Uzyskałam info, że najpierw dezynfekcja a później diagnoza :)

Magda1980 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:20   

patriizia napisał/a:
Magda1980 napisał/a:

Sama o to pytałam :) Uzyskałam info, że najpierw dezynfekcja a później diagnoza :)

Dzięki. lepiej się upewnić :-D

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2015 11:25 ]
[quote="patriizia"]1. Czy zużyte waciki, ręczniki w trakcie wykonywania zabiegu, wyrzucałyście gdzieś do kosza, który był obok czy gdzie?

2. Czy po wykonaniu zabiegu, dezynfekując powierzchnie, dezynfekuję również buteleczki kosmetyków?

3. Zarówno neutralizator, jaki kwas wlewam do miseczki tuż przed ich nałożeniem na dłoń pacjentki czy w ogóle przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu, po dezynfekcji, przygotowaniu potrzebnych kosmetyków w kolejności ich użycia?

1. Może będzie dodatkowa miska na odpadki...
2. Nie odejmą punktu za dezynfekcje butelek, można zrobić choć w szkole nam tego nie kazali...
3. wlewamy tuż przed nałożeniem na dłoń.

madziulka24 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:42   

czy dezynfekcje fantoma robiłyscie specjalnym preparatem i pozniej przecierałyscie wacikiem czy jak?

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Magda1980 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:50   

madziulka24 napisał/a:
czy dezynfekcje fantoma robiłyscie specjalnym preparatem i pozniej przecierałyscie wacikiem czy jak?

Powinien być preparat do dezynfekcji dloni i osobno do dezynfekcji powierzchni i narzedzi. myślę ze wacikiem się nie przeciera ale to jest sztuczna dłoń i nie wchłonie się tak jak na naszej - ludzkiej :mrgreen: i tu musza się wypowiedzieć dziewczyny co już miały egzamin co zrobiły

madziulka24 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 11:52   

MAgda1980 :?: kiedy masz egzamin>?

Magda1980 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:00   

madziulka24 napisał/a:
MAgda1980 :?: kiedy masz egzamin>?

11-tego w czwartek 0 8.00
a ty kiedy

madziulka24 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:06   

ja dopiero 26 o 16stej Jestem ostatnia ...
Napisz co miałaś i jak było :)
Powodzenia :)

Magda1980 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:06   

g-abriella napisał/a:
ja wpisałam zabieg z uzyciem kwasu :)
a w karcie trzeba bylo napisac, efekty zabiegu, ilosc i czestotliwosc, przeciwskazania, skladniki aktywne, zalecenia do domu

Pamiętasz treść zadania, choć tak mniej więcej co było :->

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2015 12:08 ]
madziulka24 napisał/a:
ja dopiero 26 o 16stej Jestem ostatnia ...
Napisz co miałaś i jak było :)
Powodzenia :)

Dzięki bardzo.
napisze co było bo wiem że każda czeka na jakieś wiadomości.... z jednej strony masz dobrze a z drugiej tyle czekania....Powodzenia :-D

patriizia 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:12   

Magda1980 napisał/a:
madziulka24 napisał/a:

Powinien być preparat do dezynfekcji dloni i osobno do dezynfekcji powierzchni i narzedzi. myślę ze wacikiem się nie przeciera ale to jest sztuczna dłoń i nie wchłonie się tak jak na naszej - ludzkiej :mrgreen: i tu musza się wypowiedzieć dziewczyny co już miały egzamin co zrobiły

można starać się prysnąć raz dla zasady, że się wie, że należy dokonać dezynfekcji dłoni. ;-)

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2015 12:19 ]
[quote="Magda1980"]
patriizia napisał/a:
Magda1980 napisał/a:

Dzięki. lepiej się upewnić :-D

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2015 11:25 ]
patriizia napisał/a:
1. Czy zużyte waciki, ręczniki w trakcie wykonywania zabiegu, wyrzucałyście gdzieś do kosza, który był obok czy gdzie?

1. Może będzie dodatkowa miska na odpadki...
2. Nie odejmą punktu za dezynfekcje butelek, można zrobić choć w szkole nam tego nie kazali...
3. wlewamy tuż przed nałożeniem na dłoń.

Również dziękuję :-)

Czy żelem antybakteryjnym myjemy całą dłoń ( stronę grzbietową i wewnętrzną) ?
Czy kwas przygotowujący 5% i kwas 50% oraz neutralizator będziecie nakładać również na palce, czy tylko na część grzbietową dłoni?

g-abriella 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:26   

57 letnia kobieta zglasza sie na zabieg rozjasniania, ma osteoporoze i jest uczulona na pochodne ropy. Ma sucha skore, na dloniach plamy starcze, zwiotczała skore ramion. paznokcie zdrowe, twarde, o rozowym wygladzie.
coś takiego to było :D

trzeba bylo wypisac.
- nazwa zabiegu
- ilosc i czestotliwosc
- opis skory
-opis paznokci
- przeciwskazania
-zalecenia do domu
-skladniki aktywne

mialysmy 2 prep. do dezynfekcji powierzchni i 4 male do skory po jednym dla kazdej :)

Magda1980 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:33   

Dzieki bardzo :-D

Dziewczyny a czy zmywamy żel antybakteryjny wacikami z wodą?

patriizia 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:45   

Magda1980 napisał/a:
Dzieki bardzo :-D

Dziewczyny a czy zmywamy żel antybakteryjny wacikami z wodą?

antybakteryjny tak

kwas 5% również, a dopiero później nakładamy na niego ten 50% ;)

Czy tym żelem myjemy normalnie całą dłoń? (zarówno część grzbietową, jak i wewnętrzną?) :-)
Ostatnio zmieniony przez patriizia Sro 10 Cze, 2015 08:44, w całości zmieniany 1 raz  

madziulka24 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2015 12:53   

Teraz to ja już nie wiem ... Wcześniej dziewczyny pisały że się zmywa teraz że nie i już nie wiem nic ...

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu