Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin zawodowy AU.36 czerwiec 2019
Autor Wiadomość

gegroza 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 20:41   

[quote="alalka"]
gegroza napisał/a:
jeszcze raz dzięki, o której piszesz,
mam nadzieję, że będzie to samo

o 9 rano piszę :)
a Ty?

ja o 15, jak dasz radę to proszę odezwij się jutro co miałaś, wiszę Ci lody bo trochę się uspokoiłam dzięki Tobie :-)

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 20:44 ]
benia333 napisał/a:
potwierdzicie mi: odchylenia z minusem są wówczas gdy przyjmiemy /pz/ po cenie wyższej niż faktura zakupu/fz/ - wówczas mamy storno czerwone, a bez minusa wtedy gdy przyjmiemy /pz/ po cenie niższej niż kupimy /fz/

Dobrze myślę?

Myślę, że dobrze myślisz :-)

alalka 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 20:49   

benia333 napisał/a:
potwierdzicie mi: odchylenia z minusem są wówczas gdy przyjmiemy /pz/ po cenie wyższej niż faktura zakupu/fz/ - wówczas mamy storno czerwone, a bez minusa wtedy gdy przyjmiemy /pz/ po cenie niższej niż kupimy /fz/

Dobrze myślę?

z zajęć pamiętam tak, że odchylenia od towarów zawsze są kredytowe i my to robiliśmy normalnie wyksięgowując, bez storna czerwonego, tylko po przeciwnych stronach, ale tutaj w zadaniu było napisane żeby zrobić to stornem czerwonym.

ale ogólnie jest tak jak napisałaś. chodzi o to żeby nie było salda na koncie 301 - rozliczenie zakupu. tak ja to rozumiem ;)

benia333 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 21:02   

[quote="gegroza"]
alalka napisał/a:
gegroza napisał/a:
jeszcze raz dzięki, o której piszesz,
mam nadzieję, że będzie to samo

o 9 rano piszę :)
a Ty?

ja o 15, jak dasz radę to proszę odezwij się jutro co miałaś, wiszę Ci lody bo trochę się uspokoiłam dzięki Tobie :-)

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 20:44 ]
benia333 napisał/a:

Dobrze myślę?

Myślę, że dobrze myślisz :-)

Dzięki

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 21:05 ]
alalka napisał/a:
benia333 napisał/a:

Dobrze myślę?

z zajęć pamiętam tak, że odchylenia od towarów zawsze są kredytowe i my to robiliśmy normalnie wyksięgowując, bez storna czerwonego, tylko po przeciwnych stronach, ale tutaj w zadaniu było napisane żeby zrobić to stornem czerwonym.

ale ogólnie jest tak jak napisałaś. chodzi o to żeby nie było salda na koncie 301 - rozliczenie zakupu. tak ja to rozumiem ;)

Tak, tak wyksięgowanie odchyleń jasne konto 300 albo po wn albo po ma. Chodzi mi bardziej o to, że później w narzucie księgujemy z minusem gdy przyjmujemy po cenie wyższej niż kupimy a bez minusa w odwrotnej sytuacji :)

gegroza 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 21:44   

jeśli odchylenia są po Ma to z (-) bo korespondujących z nimi kosztów nie można z winien przenosić czyli jedyne co zostaje to (-) takie coś mądrego gdzieś wyczytałam

Martika 6668 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 00:27   

Ten egzamin jest bardzo prosty: fz, pz, fz z zużyciem, fs, wz, odchylenia, analiza rentownosci netto sprzedaży, wb

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

suzi1351 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 05:41   

[quote="alalka"]
gegroza napisał/a:
ale storno to korekta czyli mamy wyliczyć ze wzoru podanego w zadaniu i co dalej PK na minusach nie rozumiem co i jak mam korygować macie pomysł też zdaję jutro

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 19:09 ]
odchylenia nie wchodząw vat

robisz PK 1 wyksięgowanie odchyleń, czyli różnica jaka wychodzi na koncie "rozliczenie zakupu"
a potem po sprzedaży robisz PK 2 i tam wyliczasz ze wzoru podanego i wynik (procentowy) mnożysz przez obrót CT konta Towary i wynik zaiast normalnie wyksięgować tak korygujesz stornem czerwonym, czyli piszesz z minusem po stronie Ma OCET i na koszty sprzedaży towarów w cenie zakupu ;)

nie będzie to detal, więc nie ma odchyleń z tytułu VATu.[/

A czy kwotę jaka nam wyjdzie ze wzoru z odchyleń biorę również do podatku ?

DominikaWaszak 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 07:07   

miałam egzamin wczoraj au.36 sa odchylenia oraz storno czerwone

marta1211 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 09:09   

[quote="suzi1351"][quote="alalka"]
gegroza napisał/a:
ale storno to korekta czyli mamy wyliczyć ze wzoru podanego w zadaniu i co dalej PK na minusach nie rozumiem co i jak mam korygować macie pomysł też zdaję jutro

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 19:09 ]
odchylenia nie wchodząw vat

robisz PK 1 wyksięgowanie odchyleń, czyli różnica jaka wychodzi na koncie "rozliczenie zakupu"
a potem po sprzedaży robisz PK 2 i tam wyliczasz ze wzoru podanego i wynik (procentowy) mnożysz przez obrót CT konta Towary i wynik zaiast normalnie wyksięgować tak korygujesz stornem czerwonym, czyli piszesz z minusem po stronie Ma OCET i na koszty sprzedaży towarów w cenie zakupu ;)

nie będzie to detal, więc nie ma odchyleń z tytułu VATu.[/

A czy kwotę jaka nam wyjdzie ze wzoru z odchyleń biorę również do podatku ?[/quote

Podatek obliczasz z kosztów i przychodów przeksiegowanych na wynik finansowy. Jeśli przeksiegujesz kwotę z kosztów sprzedanych towarów wg cen zakupu, która znajdziesz w informatorze to zobaczysz co ci wyjdzie.

[ Dodano: Pią 28 Cze, 2019 09:13 ]
A jaka wyszła kwota z odchyleń?

alalka 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 12:17   

Mialam dzisiaj zestaw nr 002. Faktura zakupu, faktura zakupu materialow od razu do zuzycia i platne z kasy, faktura sprzedazy, oczywiście pz i wz dk tych faktur tez. Potem odchylenia i marzut - wzory podane, podatek dochodowy i wynik finansowy.
Wskaznik plynnosci finansowej bieżącej.
Wydruki pk, planu kont, dziennik ksiegowan pelny, zestaaienie obrotow i sald.

I to chyba wszystko.

gegroza 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 12:30   

Dzięki

benia333 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 12:44   

alalka napisał/a:
Mialam dzisiaj zestaw nr 002. Faktura zakupu, faktura zakupu materialow od razu do zuzycia i platne z kasy, faktura sprzedazy, oczywiście pz i wz dk tych faktur tez. Potem odchylenia i marzut - wzory podane, podatek dochodowy i wynik finansowy.
Wskaznik plynnosci finansowej bieżącej.
Wydruki pk, planu kont, dziennik ksiegowan pelny, zestaaienie obrotow i sald.

I to chyba wszystko.

Hej, a pamiętasz jaki wyszedł Ci podatek?

Editt184 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 12:56   

Słuchajcie, a były odchylenia przypadające na marżę? Bo takie wiadomości do mnie doszły. Wszędzie piszą inaczej...

kasik88 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 13:24   

benia333 napisał/a:

A Tobie jaki wyszedł?
Mi wyszedł bodajże 7838, a narzut 41400.

Mona1988 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 13:37   

kasik88 napisał/a:
benia333 napisał/a:

A Tobie jaki wyszedł?
Mi wyszedł bodajże 7838, a narzut 41400.

Możesz podać konta księgowania narzutu?

MICH CH 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 13:37   

a rachunek zysku i strat na jakich kontach był? 4 czy 5?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu