Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin CZERWIEC 2018
Autor Wiadomość

Luiza771 


Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 125

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 18:25   

sanger91 napisał/a:
A ile wam wyszedł podatek w liście płac? 200 zł czy 201 zł?


Ja usunęłam 1 i wyszło 201, ale nie wiem czy dobrze...nic nie mogę znaleźć na temat tego, że przed 20 to 1 zł mniej. Może ktoś podesłać jakiś artykuł?

[ Dodano: Sob 30 Cze, 2018 18:40 ]
sanger91 napisał/a:
Ja też dałam 104,47, bo tam był limit 150, a oni wydali 104,47 ;)


potwierdzam 104,47

[ Dodano: Sob 30 Cze, 2018 18:52 ]
MEGI15 napisał/a:
a w KPiRjakie mieliscie wartosći, mi wyszło kol 10 - 1310, kol 11 - 50, kol 12 - 3024, kol 13 - 470 i przychód 4200


Mam wątpliwości co do 1310 bo jeżeli firma usługowa to dlaczego w kol.10 a nie kol.13 i 50 zł dlaczego nie do kol. 13?

 
     

anka1279 


Dołączyła: 05 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: Koło

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:07   

jak otworzyłam sobie deklaracje zaliczka miesięczna od wypłat -druga strona deklaracji i jest tam rubryka, w której jest podany artykuł z ordynacji podatkowej art.28 , ale nie zaglądałam do niego, więc nasza grupa tego nie zmieniała

 
     

Luiza771 


Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 125

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:12   

anka1279 napisał/a:
jak otworzyłam sobie deklaracje zaliczka miesięczna od wypłat -druga strona deklaracji i jest tam rubryka, w której jest podany artykuł z ordynacji podatkowej art.28 , ale nie zaglądałam do niego, więc nasza grupa tego nie zmieniała


Tak, art. jest, ale nie ma w nim ani słowa o "-1zł" za wpłatę przed terminem, przynajmniej ja nic nie widzę.
 
     

anka1279 


Dołączyła: 05 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: Koło

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:15   

ogólnie chodzi o wpłatę przed terminem, w tym zadaniu akurat tyle wyszło, ale w rzeczywistości mogą być zupełnie inne kwoty
 
     

Luiza771 


Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 125

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:21   

anka1279 napisał/a:
ogólnie chodzi o wpłatę przed terminem, w tym zadaniu akurat tyle wyszło, ale w rzeczywistości mogą być zupełnie inne kwoty


szukam w google i nie mogę na ten temat znaleźć nic...
 
     

Ciekawa


Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Posty: 99
Sk±d: daleko

Wysłany:    


Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

 
 

sanger91 


Dołączyła: 14 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: Kluczbork

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:25   

Ja też dałam 1310 na 10, chociaż to nie jest przecież zakup towaru...Możecie napisać czy też tak macie? I to usługę kurierską jak macie?
 
     

anka1279 


Dołączyła: 05 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: Koło

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:26   

Wynagrodzenie płatnika za terminowe wpłaty
Wynagrodzenie płatnika za terminowe wpłaty jest określone w art. 28 ustawy z dnia 29.08.1997 r. – Ordynacja podatkowa.
Płatnikom i inkasentom przysługuje zryczałtowane wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków pobranych na rzecz budżetu państwa.
Ponadto § 3. z art. 28 ustawy z dnia 29.08.1997 r. – Ordynacja podatkowa określa, że minister właściwy do spraw finansów publicznych określa, w drodze rozporządzenia szczegółowe zasady ustalania wynagrodzenia płatników i inkasentów pobierających podatki na rzecz budżetu państwa, w relacji do kwoty pobranych podatków, oraz tryb pobrania wynagrodzenia.
I tutaj obecnie znaczenie ma rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 grudnia 2015 r. w sprawie wynagrodzenia płatników i inkasentów pobierających podatki na rzecz budżetu państwa.
Płatnikom i inkasentom przysługuje wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków, wynoszące:
0,3% kwoty podatków pobranych przez płatników,
0,1% kwoty podatków pobranych przez inkasentów
– na rzecz budżetu państwa.
Kwota należnego wynagrodzenia jest potrącana z kwoty podatków pobranych przez płatników lub inkasentów.
Gdzie i kiedy wykazać wynagrodzenie płatnika?
Wynagrodzenie płatnika wykazywane jest w PIT-8AR i/lub PIT-11. Ustawa ordynacja podatkowa nie precyzują terminu, w jakim wynagrodzenie może zostać pobrane przez płatnika. Zatem należy uznać, że uprawnienie do wynagrodzenia może być zrealizowane zarówno w chwili zapłaty podatku, z tytułu którego stało się ono należne, jak i w terminie późniejszym, oczywiście do chwili przedawnienia, czyli do 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku.
 
     

sumik08 


Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:27   

Luiza771 napisał/a:
anka1279 napisał/a:
ogólnie chodzi o wpłatę przed terminem, w tym zadaniu akurat tyle wyszło, ale w rzeczywistości mogą być zupełnie inne kwoty


szukam w google i nie mogę na ten temat znaleźć nic...


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 10 grudnia 2015 r. w sprawie wynagrodzenia płatników i inkasentów pobierających podatki na rzecz budżetu państwa
§ 1. [Wynagrodzenie płatników i inkasentów]

1. Płatnikom i inkasentom przysługuje wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków, wynoszące:
1) 0,3% kwoty podatków pobranych przez płatników,
2) 0,1% kwoty podatków pobranych przez inkasentów
– na rzecz budżetu państwa.

2. Kwota należnego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, jest potrącana z kwoty podatków pobranych przez płatników lub inkasentów.

Jest to dobrowolne, czyli jeśli są spełnione warunki można tyle odliczyć.
 
     

anka1279 


Dołączyła: 05 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: Koło

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:33   

Zobaczymy jak podejdą do tego egzaminatorzy, będzie wskazówką dla innych zdających
 
     

Luiza771 


Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 125

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:33   

sumik08 napisał/a:
Luiza771 napisał/a:
anka1279 napisał/a:
ogólnie chodzi o wpłatę przed terminem, w tym zadaniu akurat tyle wyszło, ale w rzeczywistości mogą być zupełnie inne kwoty


szukam w google i nie mogę na ten temat znaleźć nic...


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 10 grudnia 2015 r. w sprawie wynagrodzenia płatników i inkasentów pobierających podatki na rzecz budżetu państwa
§ 1. [Wynagrodzenie płatników i inkasentów]

1. Płatnikom i inkasentom przysługuje wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków, wynoszące:
1) 0,3% kwoty podatków pobranych przez płatników,
2) 0,1% kwoty podatków pobranych przez inkasentów
– na rzecz budżetu państwa.

2. Kwota należnego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, jest potrącana z kwoty podatków pobranych przez płatników lub inkasentów.

Jest to dobrowolne, czyli jeśli są spełnione warunki można tyle odliczyć.


Czyli jeżeli jest dobrowone to zarówno kwota 200 i 201 będą prawidłowe.
 
     

anka1279 


Dołączyła: 05 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: Koło

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:37   

tak myślę, teraz to mnie zastanawia kwota 1310 i 50 czy faktycznie nie powinna być w kolumnie 13, bo to faktycznie firma usługowa
 
     

sumik08 


Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:46   

anka1279 napisał/a:
tak myślę, teraz to mnie zastanawia kwota 1310 i 50 czy faktycznie nie powinna być w kolumnie 13, bo to faktycznie firma usługowa


Jakie to były zakupy za 1310zł i 50zł? Czym się zajmowała firma?
 
     

sanger91 


Dołączyła: 14 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: Kluczbork

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 19:53   

Firma: Zakład Fotograficzny, 1310 była- faktura za zakup karty pamięci i wywoływacza do zdjęć. 50 zł - faktura za usługę kurierską
 
     

ania_good 


Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 20:06   

bylo tak podstawa 2880 przy czym pracownica nie byla zatrudniona od pierwszego tylko 3 kwietnia i 4 nadgodziny w niedziele koszty byly 111.25 i ulga 46.33 wynagrodzenie w takim wypadku wogole nie zgadzalo sie z kwota ktora byla w przelewie

[ Dodano: Sob 30 Cze, 2018 20:08 ]
a podatek wyszedl 188
 
     

sanger91 


Dołączyła: 14 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: Kluczbork

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 20:09   

ania_good napisał/a:
bylo tak podstawa 2880 przy czym pracownica nie byla zatrudniona od pierwszego tylko 3 kwietnia i 4 nadgodziny w niedziele koszty byly 111.25 i ulga 46.33 wynagrodzenie w takim wypadku wogole nie zgadzalo sie z kwota ktora byla w przelewie

[ Dodano: Sob 30 Cze, 2018 20:08 ]
a podatek wyszedl 188



Ale w umowie jest wynagrodzenie BRUTTO, a w przelewie NETTO
 
     

Ciekawa 


Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy
Dołączył: dawno
Posty: 99
Skąd: daleko



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Copyright 2008 FORUM EgzaminZawodowy.info
Korzystanie z forum oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności || Kwalifikacje w zawodzie
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group template created by szpak