Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin teoretyczny i praktyczny R.26 czerwiec/lipiec
Autor Wiadomość

anejal 

Wysłany: Pon 25 Cze, 2018 00:02   czy można wykonać projekt na brudno?

Czy jest możliwość naszkicowania sobie na brudno tego naszego projektu kompozycji podczas egzaminu?
Czy można kalkulator prosty mieć przy sobie?
Czy w poleceniu jest wyszczególnione że malujemy kredkami/ołówkiem?

Nicky96 

Wysłany: Pon 25 Cze, 2018 06:05   

Kobietki. Podstawowa rzecz - gąbki z floretu, mikrofonu i autocorso nie wyciąga się do namoczenia. Wrzuca się do wody całość i nie wolno tego podtapiać ręcznie. Wszystkie wymienione rośliny przycina się tylko nożykiem. Kalkulator ma obowiązek zapewnić szkoła. Ty przynosisz tylko czarny długopis. Rysunki należy robić używając i kredki i ołówka, bo to było punktowane zimą. Czegoś nie rozumię ktoś pisał, że rośliny mają być rozproszone, a ułożenie w okółki to już grupowanie. Co było napisane dokładnie w zadaniu? Dzięki za info

Gość

Wysłany: Pon 25 Cze, 2018 06:12   

Nicky96 napisał/a:
Kobietki. Podstawowa rzecz - gąbki z floretu, mikrofonu i autocorso nie wyciąga się do namoczenia. Wrzuca się do wody całość i nie wolno tego podtapiać ręcznie. Wszystkie wymienione rośliny przycina się tylko nożykiem. Kalkulator ma obowiązek zapewnić szkoła. Ty przynosisz tylko czarny długopis. Rysunki należy robić używając i kredki i ołówka, bo to było punktowane zimą. Czegoś nie rozumię ktoś pisał, że rośliny mają być rozproszone, a ułożenie w okółki to już grupowanie. Co było napisane dokładnie w zadaniu? Dzięki za info

Dziewczyny pisały, że równomiernie rozmieszczone materiału roślinnego, a nie rozproszne.

zuzix18 

Wysłany: Pon 25 Cze, 2018 08:44   

Słuchajcie, trochę chyba panikujecie :D Na luzie, serio, nie ma się co spinać :) Bierzecie tylko dowód osobisty i długopis, reszta jest.
Co do sekatora, racja. Wszystko trzeba nożykiem ciąć.
Rysunek ołówkiem i kredkami.
Nie wyciągajcie gąbki z autocorso.
W zadaniu było "równomierne rozmieszczenie materiału" co dla każdego może oznaczać co innego, ale wydaje mi się, że trzeba pójść drogą "logiczności".
Podejdźcie z uśmiechem i na luzie, to serio jest proste :D

daisy7 

Wysłany: Pon 25 Cze, 2018 16:00   egzamin

pytanie do dziewczyn, które już miały egzamin jak poradziłyście sobie z plomususem ,jak go rozmieściłyście proszę o odpowiedz , albo jakieś dobre rady

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Pestka23 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2018 15:12   

A nam pozwolili używać sektora, żeby nie było rozlewu krwi 😁

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2018 15:16 ]
A aszparagus wbijałam całą gałązkę, po czym opłatałam kwiaty i wyciągałm te pojedyncze "choineczki" zwane gałęziakami 😁😁

agajol2 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2018 16:40   

Ja pocięłam na 2-3 mniejsze i zakrywałam gąbkę tam, gdzie spod rumohry wystawała

Gość

Wysłany: Wto 26 Cze, 2018 23:11   po dzisiejszym egzaminie

Przede wszystkim wielkie podziękowania za podzielenie się informacjami; okazały się bardzo przydatne.

Aszparagusa użyłam tylko do utworzenia kryzy - kolistego "dywanika" pod kopułą z kwiatów (oczywiście dzieląc dostępne gałązki na mniejsze fragmenty), natomiast rumory wyłącznie jako wypełniacza luk między główkami kwiatów w kopule maskując tym samym gąbkę.

Nie zgodzę się, że równomierne rozmieszczenie materiału dla każdego może oznaczać co innego. W kompozycjach, zwłaszcza okrągłych, materiał można rozmieścić równomiernie (kwiat goździka przy kwiecie chryzantemy, obok której kolejny goździk, następnie chryzantema itd.) lub pogrupować go (cztery goździki przy trzech chryzantemach, obok trójelementowej grupki chryzantem kolejna grupka czterech goździków itd.).
W zadaniu egzaminacyjnym wyraźnie określono, że W OKRĄGŁEJ KOMPOZYCJI należy zastosować RÓWNOMIERNE ROZMIESZCZENIE MATERIAŁU ROŚLINNEGO.

I jeszcze ważna rzecz, na którą ktoś już zwrócił uwagę. Na, przeznaczonych do sporządzenia rzutów, kartkach formatu A4 odstęp między wydrukowanymi: wyrażeniem "skala 1:2" i słowem "legenda" wynosi około 15 cm. Przekłada się to de facto na maksymalną rzeczywistą średnicę kompozycji równą 30 - 32 cm (mnie udało się wcisnąć na kartkę okrąg o średnicy 16 cm), mimo że w poleceniu zaznaczono, iż średnica kompozycji waha się od 30 do 40 cm.

Życzę pomyślności tym, przed którymi jeszcze emocjonujące florystyczne wydarzenie, a wszystkim - cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki egzaminu :)

sawa37 

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018 00:48   

Czy w materiałach dostępnych na stanowisku egzaminacyjnym były druty?
Czy nie mieliście problemu z umieszczeniem asparagusu w gąbce?

Wydaje mnie się, że ten asparagus jest bardzo delikatny, goździki gałązkowe też są różne czasami mają bardzo cienkie i kruche łodygi więc zastanawiam się czy nie lepiej byłoby je zadrutować stąd moje pytanie o dostępność drutów na egzaminie.

Gość

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018 05:56   Re: po dzisiejszym egzaminie

Flora Szkotka napisał/a:
Przede wszystkim wielkie podziękowania za podzielenie się informacjami; okazały się bardzo przydatne.

Aszparagusa użyłam tylko do utworzenia kryzy - kolistego "dywanika" pod kopułą z kwiatów (oczywiście dzieląc dostępne gałązki na mniejsze fragmenty), natomiast rumory wyłącznie jako wypełniacza luk między główkami kwiatów w kopule maskując tym samym gąbkę.

Nie zgodzę się, że równomierne rozmieszczenie materiału dla każdego może oznaczać co innego. W kompozycjach, zwłaszcza okrągłych, materiał można rozmieścić równomiernie (kwiat goździka przy kwiecie chryzantemy, obok której kolejny goździk, następnie chryzantema itd.) lub pogrupować go (cztery goździki przy trzech chryzantemach, obok trójelementowej grupki chryzantem kolejna grupka czterech goździków itd.).
W zadaniu egzaminacyjnym wyraźnie określono, że W OKRĄGŁEJ KOMPOZYCJI należy zastosować RÓWNOMIERNE ROZMIESZCZENIE MATERIAŁU ROŚLINNEGO.

I jeszcze ważna rzecz, na którą ktoś już zwrócił uwagę. Na, przeznaczonych do sporządzenia rzutów, kartkach formatu A4 odstęp między wydrukowanymi: wyrażeniem "skala 1:2" i słowem "legenda" wynosi około 15 cm. Przekłada się to de facto na maksymalną rzeczywistą średnicę kompozycji równą 30 - 32 cm (mnie udało się wcisnąć na kartkę okrąg o średnicy 16 cm), mimo że w poleceniu zaznaczono, iż średnica kompozycji waha się od 30 do 40 cm.

Życzę pomyślności tym, przed którymi jeszcze emocjonujące florystyczne wydarzenie, a wszystkim - cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki egzaminu :)

Według mnie rumohra jest za plaska na wypelniacz, bardziej nadaje się na to asparagus. A rumohra jako kryza do zakrycia autocorso od dołu

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2018 05:59 ]
sawa37 napisał/a:
Czy w materiałach dostępnych na stanowisku egzaminacyjnym były druty?
Czy nie mieliście problemu z umieszczeniem asparagusu w gąbce?

Wydaje mnie się, że ten asparagus jest bardzo delikatny, goździki gałązkowe też są różne czasami mają bardzo cienkie i kruche łodygi więc zastanawiam się czy nie lepiej byłoby je zadrutować stąd moje pytanie o dostępność drutów na egzaminie.

Nic nie drutuje sie z tego co dziewczyny mówiły, warto zajrzeć na forum od pierwszych wiadomości, fakt gozdzik jest kruchy, ale mozesz go podeprzeć chryzantema i już będzie stabilny ;-)

Pestka23 

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018 11:49   Re: po dzisiejszym egzaminie

Flora Szkotka napisał/a:

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2018 11:52 ]
Flora Szkotka nie rozumiem po co wciskałaś tam okrąg średnicy 16cm??? Skala ma być 1:2 więc wszystko dzieli się na 2. Rynek ma mieć wys.10cm szer. 15-20cm, a średnicę również trzeba pomniejszyc, nie powiększyć! Pozdrawiam.

florystka1 

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018 20:57   

Czy ktoś wie co dokładnie jest oceniane na praktycznym?
Zawaliłam trochę rysunki, tzn jeden i drugi nieco różniły się od siebie proporcjami , bo mnie położyła ta skala 1:2 i w rzucie z góry to było wieeelkie koło, które nie wyszło mi zbyt dobrze. Poza tym rysunek był trochę niezgodny z wykonaną pracą, bo kwiaty w autocorso udało mi się bardzo mocno ściaśnić, a na rysunku wychodziło że jest luźno i wypełnione zielenią. Nie sądziłam, że tak dużo ich będę miała. Sama praca mi poszła gładko i przyjemnie ;)

Co do drutów- też uważam że przydałyby się do Asparagusa, bo bez nich marnowało się sporą częśc materiału, nie dawało się wcisnąć malutkich gałązek niestety między kwiaty. Ale z drugiej strony autocorso jednak powinno być trwałe,a tak toby szparag zwiędł i się osypał.

Wszystko mieliśmy na stanowisku co trzeba,miło wspominam ten egzamin. :D

bubblebox 

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018 22:09   

Mam bardzo głupie pytanie, ale im dłużej o tym myślę tym bardziej jestem skołowana :( Co to znaczy "rozmieścić równomiernie"? W równych odstępach bez znaczenia jaki gatunek gdzie, czy kwiat Y, kwiat X, Y, X, Y, X jak szachownica? Proszę o odpowiedź :(

katetz 

Wysłany: Czw 28 Cze, 2018 06:44   

Czy ktoś wie co dokładnie jest oceniane na praktycznym?
Zawaliłam trochę rysunki, tzn jeden i drugi nieco różniły się od siebie proporcjami , bo mnie położyła ta skala 1:2 i w rzucie z góry to było wieeelkie koło, które nie wyszło mi zbyt dobrze. Poza tym rysunek był trochę niezgodny z wykonaną pracą, bo kwiaty w autocorso udało mi się bardzo mocno ściaśnić, a na rysunku wychodziło że jest luźno i wypełnione zielenią. Nie sądziłam, że tak dużo ich będę miała. Sama praca mi poszła gładko i przyjemnie ;)

Ocenie podlegać będą 3 rezultaty:
rysunki projektowe;
kosztorys wykonania bukietu;
bukiet
oraz
przebieg wykonania bukietu w odniesieniu do stosowania metod i technik florystycznych; przebieg wykonania bukietu w odniesieniu do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy
Kryteria oceniania wykonania zadania praktycznego będą uwzględniać:
poprawność rysunków projektowych z uwzględnieniem zastosowanej techniki, poprawności ujęcia rzutów z góry i z boku, doboru barw, zachowania proporcji, sporządzenia legendy rysunków (skala rysunku, objaśnienie symboli);
poprawność sporządzenia kosztorysu wykonania bukietu, w tym: poprawność obliczeń kosztów dla poszczególnych materiałów florystycznych, kosztów robocizny i kosztów ogółem;
zgodność wysokości kosztu wykonania bukietu z zamówieniem;
zgodność wykonanego bukietu z zamówieniem w zakresie: rodzaju bukietu, techniki jego wykonania, dobranego materiały, stylu kompozycji;
zgodność kompozycji bukietu z przygotowanym projektem;
poprawność wykonania bukietu: jego walory dekoracyjne – forma kompozycji, proporcja, rozmieszczenie materiału w bukiecie (równomierne rozproszenie lub grupowanie), dekoracyjne wykończenie bukietu; staranność zastosowania technik wykonania i wykończenia bukietu;
zgodność przebiegu wykonania zadania z wymaganiami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy, w szczególności: bezpieczne posługiwanie się narzędziami, stosowanie odzieży ochronnej, zachowanie porządku na stanowisku pracy;
zgodność przebiegu wykonania zadania z zasadami postępowania z materiałem florystycznym w czasie wykonywania bukietu; zabezpieczenie przed więdnięciem, ochrona przed zniszczeniem.
Umiejętności sprawdzane zadaniem praktycznym:
1. Projektowanie kompozycji i dekoracji roślinnych
3) odczytuje i sporządza dokumentację projektową dekoracji roślinnych;
6) dobiera materiał roślinny, dekoracyjny i środki techniczne do wykonania określonych kompozycji florystycznych.
2. Wykonywanie i sprzedaż wyrobów florystycznych
4) stosuje metody i techniki utrwalania roślin oraz przedłużania trwałości kwiatów i zieleni ciętej;
5) stosuje różnorodne techniki florystyczne oraz techniki pomocnicze;
6) wykonuje kompozycje i dekoracje roślinne zgodnie z aktualnymi trendami florystycznymi;
8) określa koszty wykonania wyrobów oraz realizacji usług florystycznych;
10) przyjmuje i realizuje zamówienia na wyroby florystyczne.

Gość

Wysłany: Czw 28 Cze, 2018 07:20   

Czy ktoś mógłby powiedzieć jaki kształt ma autocorso czy to jest to zbliżone wyglądem do mikrofonu z dwoma stopniami wysokości, czy te bardziej wyższe z 3 stopniami?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu