Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Florysta egzamin styczen 2018
Autor Wiadomość

szczypiorek75 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 21:03   

Drogie florystyki. :-) Ja już po!
A oto kilka słów o ode mnie. Zadanie miałam takie jak była już mowa wcześniej, czyli kompozycja na prostokątny stół dla 4osob. Długość kompozycji 30-35cm, wysokość 15-20cm. Forma wydłużona, Łukowata, styl kompozycji dekoracyjny, technika :układanie w gąbce florystycznej, PROMIENISTY UKŁAD ŁODYGI.
KOSZTORYS jest prosty nawet jak się wpisze wszystkie rośliny, tyle sztuk ile jest w wykazie plus pojemnik i 1/3gabki, to zmieścimy się w 70zł.
Goździki są gałązkowe, czyli drobne. Moje były bardzo ładne i dużo kwiatów, ale i tak wpisałam 8szt. Trzeba je krótko przycinać, bo kompozycja nie jest zbyt duża, typowa na stół. Nie może być zbyt wysoka. Ja liczyłam wysokość od blatu, czyli około 20cm w najwyższym punkcie.
Eukaliptusy są różne gatunki, ja miałam dość sztywny, do wykorzystania były tylko boczne gałązki, bo główna łodygi była za długa. Ale możecie mieć inna odmianę i wtedy trzeba zobaczyć jak to wychodzi. Mój Eukaliptusy pięknie się układał i tworzył łuk i promienie.
To tyle na świeżo.
Jak macie pytania to może coś podpowiem.
Egzamin jest prosty, trzeba czytać uważnie polecenia i pilnować czasu. Będzie dobrze!

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2018 21:06 ]
Takie goździki były, różowe

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2018 21:10 ]
Eukaliptus pachnący😀

Tatarka 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 22:31   

Dziękuję szczypiorek75
i gratulacje

1996Rabarbar 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 22:57   

A była jakaś skala?

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2018 22:58 ]
Normalnie mozna narysowac szkic?

szczypiorek75 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 23:06   

Skala 1:2 czyli rysunek powinien mieć maksymalnie około 17,5 cm długość kompozycji i wysokość maksymalnie 10cm.

1996Rabarbar 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 23:14   

I taki duży trzeba narysować?

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2018 23:15 ]
A kwiaty podcinała$ sekatorem czy nożem?

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2018 23:17 ]
Metrem trzba normalnie mierzyc kompozycję?

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

szczypiorek75 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 23:21   

Ja na rysunku rzut z boku zrobiłam tak, zmierzyłam długości pojemnika, jego wysokość. Podzieliłem przez dwa i takie wymiary narysowałam Dobrze zaznaczyć sobie środek długości, przez ten punkt będzie przebiegać oś symetrii. Kompozycja ma być symetryczna. Dodałam z jednej i drugiej strony taka długość, żeby całkowita długość kompozycji miała max 17,5cm, czyli po równej odległości z prawej i lewej strony pojemnika. Potem wymiar wysokości i i delikatnie kreślę e obrys łuku. Potem rysuję kwiatki i schematycznie zieleń cietą, żeby był łuk.
W rzucie z góry, rysuję taką samą długość kompozycji, jak w rzucie z boku i do tego wybraną szerokość kompozycji, jest wydłużona, więc nie może to być koło, ale raczej coś ala elipsa. Wyznaczam sobie środek kompozycji i symetrycznie rozmieszczam kwiatki i zieleń.
Opisuje legendę, zaznaczam na rysunku roślinki i piszę jaja skala, czyli 1:2
To tyle instrukcji, może się przyda

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2018 23:26 ]
Senatorem i nożem, ale po skosie przeważnie nożem. Eukaliptusy senatorem, bo mają trochę sztywne łodygi i wygodniej było sekatorem.

1996Rabarbar 

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 08:07   

To narysowałaś ten pojemnik jak miał 10 i podzielone przez 2 jest 5? A kompozycja ma wysokość 10 co z tym pojemnikiem jak liczyć?

szczypiorek75 

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 20:26   

Pojemnik miał 24cm wysokość 6cm. Narysowałam w skali 1:2 czyli 12cm długość i 3cm wysokość pojemnika. Możecie mieć inny pojemnik, więc trzeba to dostosować. Określoną jest w zadaniu długość i wysokość kompozycji.

[ Dodano: Sob 27 Sty, 2018 20:27 ]
Wysokość kompozycji liczy się od blatu, 15-20cm wysokości.

[ Dodano: Sob 27 Sty, 2018 20:33 ]
Skala jest 1:2czyli rysunek jest dość duży, bo to połowa rzeczywistych wymiarów pojemnika i kompozycji. Zmieści się na kartce w pionie, spokojnie. :-)

VilaFlorence 

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 23:28   

Fajnie, że jesteś już po :-D
Czy tą 1/3 gąbki jeszcze przycinałaś na pół
czy włożyłaś do środka cały "klocek"?

Goj92 

Wysłany: Nie 28 Sty, 2018 11:38   

Dziewczyny skąd u Was oś symetrii? Styl dekoracyjny ma punkt centralny a o osi symetrii nic nie pisze w nizinskiej. Poza tym to.raczej nie możliwe do wykonania z goździkami galazkowymi

florka553 

Wysłany: Nie 28 Sty, 2018 16:27   

Jestem juz po egzaminie, u nas była dostępna 1/3 gąbki i namoczoną po prostu włożyłam do naczynia, trochę wystawała nad naczynie ale bylo ok, i po bokach w naczyniu był luz ale zieleń ładnie to zakryła. Kompozycja miała być wydłużona z promienistym układem łodyg i równomiernym rozłozeniem kwiatów. Dziewczyny nie stresujcie się egzamin jest naprawdę prosty.

VilaFlorence 

Wysłany: Nie 28 Sty, 2018 18:19   

Dziękuję:-D

GolaGola 

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 10:07   

Czy os rysujemy na rysunku

Aga 11 

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 21:14   

U mnie także już po egzaminie. Nie było źle , tylko jak zwykle czas . Powodzenia dla Wszystkich zdających

Tatarka 

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 07:46   

Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc tu na forum,
też już jestem po egzaminie,
teraz tylko czekanie na efekt,

u mnie było to samo co u pozostałych zdających i z tego co zauważyłam różnice są
w wymiarach naczynia,

prawdę mówiąc miałam problem z określeniem do jakich materiałów zaliczyć naczynie użyte do kompozycji -
- było kremowe z łukowatymi brzegami - pasowało wg mnie do całej kompozycji zaliczyłam więc do materiałów dekoracyjnych;

o osi symetrii nie pamiętałam - na zajęciach nie rysowałyśmy żadnej osi - tworząc kompozycję brałyśmy pod uwagę czy kompozycja ma być symetryczna czy nie,

powodzenia wszystkim zdającym - nie zapomnijcie o dowodach osobistych i fartuchach ochronnych.

P.S.
Pamiętajcie też o uporządkowaniu stanowiska pracy i zastanówcie się co zrobić
z pozostałymi roślinami - u mnie zostało parę pączków i małych gałązek eukaliptusa - ja wyrzuciłam je do kosza na materiały biologiczne natomiast część dziewczyn włożyło
z powrotem do pojemnika z wodą - jak prawidłowo nie wiem dokładnie (wyszłam z założenia, że skoro w kosztorysie napisałam iż zużyłam cały materiał dlatego też to co pozostało po prostu zutylizowałam).

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu