Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Pdcięcie kwiatów
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017 12:52   Pdcięcie kwiatów

Dzień dobry,

Przychodzę z wątpliwością. Po zrobieniu bukietu, np. skrętoległego, trzeba ściąć kwiaty na tę samą długość. Pojawiają mi się 2 pytania -
czym ściąć - nożyczkami, sekatorem czy nożem? Po drugie -
ścinać skośnie, czy nie ma to większego znaczenia?

Chodzi mi tu o to jak to robić na egzaminie, wiadomo na wszystko patrzą, a w kwiaciarniach robią to różnie ;-)

kolorowe_kredki 

Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017 17:46   

Sekatorem, bo jak przecież nożem gotowy bukiet będziesz przycinać? A nożyczki broń boże. Co do tego czy pod skosem czy na równo, lepiej chyba pod skosem choć raczej różnicy dużej nie ma. Uczęszczasz do policealnej szkoły czy robisz kurs?

Gość

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017 14:40   

nóż jest istotnie małologicznym rozwiązaniem ;)
dziękuję za odpowiedź. w szkole policealnej jestem, jak widać w kiepskiej ;)

kolorowe_kredki 

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017 20:21   

nie ma za co ;) w razie jakbyś miała jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości pisz na pw ;)

Nicky96 

Wysłany: Sro 24 Maj, 2017 22:08   

Nożem podcinasz, sprawdź sobie na forum testy na praktyczne - arkusze egzaminatora. Chyba, że będziesz robić bukiet z gałęzi to wtedy sekatorem

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

kolorowe_kredki 

Wysłany: Czw 25 Maj, 2017 08:49   

Owszem na początku gdy je obrabiasz z liści i podcinasz końcówki (przygotowujesz materiał) to tak nożem pod kątem 45stopni. Ale jak ty chcesz zrównać gotowy bukiet z różami zieleniną i innymi rzeczami nożem? No zastanów się bo bukiet masz już związany to jak ty chcesz to nożem podciąć. Oczywiste że sekatorem kończysz go.

Nicky96 

Wysłany: Czw 25 Maj, 2017 10:54   

Jaka logika podcinania nożem najpierw, a potem miażdżenia sekatorem. Nie musisz podcinać na poczatku, tylko obierasz z liści. Podcinasz na końcu. Możesz wyrównać sekatorem, ale potem musisz podciąć każdą gałązkę nożykiem. Na końcu zawsze musi być nożyk. Pojedyncze kwiaty podcinasz tylko, jeżeli dajesz je do wody w kwiaciarni i czekaja na sprzedaż

kolorowe_kredki 

Wysłany: Pią 26 Maj, 2017 08:32   

Po pierwsze gdy dostajesz materiał florystyczny czyli trawy i kwiaty musisz go "obrobić" czyli obrać z liści potem podciąć nożem, nie możesz nie podciętych kwiatów wkładać do wody z powrotem...

Jednak jeśli ty chcesz każdą gałązkę podcinać nożem to na egzaminie bd miała stracone punkty (wiem bo moje koleżanki już miały ten egzamin), oraz jestem florystką od 3lat i gdybym zobaczyła że tak robisz wyśmiała bym Cie a jako klientka wyszła z kwiaciarni.

Bo jest to niekompetencja wszystko, nie wiem kto Ci to przekazał i jaką miałaś praktykę ale polecam się przejść po innych kwiaciarniach oraz poczytać troszkę książek oraz wątki: dlaczego tuż po przywiezieniu róż musimy obrać liście i je podciąć a także podcinanie bukietów.

Gość

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 09:57   

kurcze, dziewczyny jak to w końcu robić? Nizińska pisze, zeby każdy kwiatek już w bukiecie podciąć nożykiem na ukos, ale w praktyce nikt tego nie robi, tylko ucina się sekatorem i już. paranoja, żeby z tak 'banalnej' rzeczy robić wielki problem...

Nicky96 

Wysłany: Pią 23 Cze, 2017 23:33   

Każdy kwiatek oddzielnie nożykiem pod skosem. Tak jak wcześniej pisałam. To co robią w kwiaciarni nie ma nic wspólnego z egzaminem

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu