Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu R26 egzamin praktyczny czerwiec 2016
Autor Wiadomość

KastetKalosz 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 10:14   

Witam Panie, jakbyście mogły udzielić informacji, jaki materiał i w jakiej ilości, oraz jakie środki techniczne są w zaleceniach i co było tematem egzaminu praktycznego w czerwcu 2016 będę wdzięczna. Proszę o pomoc dla mnie ten egzamin jest bardzo ważny a niestety z nikąd nie mogę uzyskać pomocy.

Dodatkowo życzę Wszystkim Wam życzę powodzenia na egzaminie i zrobienia pięknych kompozycji :lol: .

Mglawica 

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 10:36   

dzisiaj chyba jest pierwszy termin egzaminu praktycznego wiec może znajdzie się dobra dusza i odkryje wszystkie karty :)

KastetKalosz 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 11:07   

Kochane Duszyczki bądźcie łaskawe dla nas malutkich i napiszcie co było, jakie kwiaty w jakiej ilości, jakie środki techniczne, jakie rysunki, w jakiej skali, jakie obliczenia wiem, że wszystko jest ocenianie. Bardzo proszę !

[ Dodano: Pią 10 Cze, 2016 12:30 ]
Pani "Mgławico" wiem, że na egzaminie udziela się Pani - jutro życzę szczęścia.
Mogę wesprzeć tylko dobrym słowem i taką wskazówką, że jak będą rysunki to proszę dodatkowo ołówek pomalować jeszcze kredką i zrobić odnośniki od poszczególnych kwiatków np. 1 a potem dodatkowo w legendzie ten kwiatek namalować z nr 1 i dopisać jego nazwę itd. z całym asortymentem wraz ze środkami technicznymi i dodatkowo dekoracyjnymi, ponieważ to jest w ten sposób tak oceniane.

Jeżeli miałby być bukiet skrętoległy to w miejscu wiązania żadnych nie ma być liści, kolców, rozdwojonych łodyżek – łodygi mają być zupełnie gołe i najlepiej jest to tak zrobić by nad miejscem wiązania przynajmniej z 3 cm też lepiej by były gołe. Natomiast samo wiązaniem ma być na grubość rafii i z 1 cm długość obciętych końcówek. Tak wygląda ocena. Jak będą druty, kokarda, taśma to obojętnie, co nawet perełki trzeba to użyc! A rafię, gdy będzie naturalna najlepiej zanurzyć w wodzie lepiej się wiąże no i żadem kwiatek nie może wypaść sztywno wiążemy. Tutaj nie chodzi o fakt, czy nam się dany element podoba tylko o zdanie poprawnie egzaminu i użycie wszystkiego, co jest zaproponowane w arkuszu oczywiście uważając na obliczenia i jakiej ilości musimy coś użyć, gdyż możemy polec na obliczeniach i dlatego odejmujemy niekiedy jakiś element i dajemy go w ilości 3, nie 4 ale go używamy. Proszę uważać i dobrze przeczytać w jakiej cenie ma być aranżacja i dobrze kalkulować jej ceną by się w niej zmieścić.

Jakby Pani coś chciała dopytać ze takich technicznych rzeczy to proszę pytać i samej proszę mi pomóc za kilka dni ja zdaję. Fajnie zrobienie bukietów skrętoległych i ich rodzaje opisuje Pani G. Korzekwa w Elementarzu Florystyki cena ksiązki 48 zł.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 10 Cze, 2016 13:15 ]
amaranta19 napisał/a:
Witam !
Egzaminy teoretyczne nie sa pisane w jednakowych terminach w całej Polsce Ja zdaję 17 czerwca,jeśli ktoś zdaje wcześniej prosiłabym o informacje,ponieważ arkusze z pytaniami można zabrać do domu.
Ja z kolei mogę udostępnić je osobom zdającym póżniej.
Jestem pewnie najstarsza z Was wszystkich ,więc z uczeniem się są trudności szczególnie z nazwami łącińskimi.
Będę wdzięczna za pomoc.
Jeśli chodzi o praktyczny egzamin ,u nas będzie prawdopodobnie bukiet skrętoległy lub równoległy [to sa spekulacje ,bo wiemy jakie będą kwiaty i zieleń cięta.
Więcej szczegółów dla zainteresowanych.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 06 Cze, 2016 01:17 ]
Witaj Mgławica!
Kiedy piszesz teorię.? Bardzo proszę daj znać co było na [email protected]
Pozdrawiam Amaranta

Witam czy mogłaby Pani udostępnić materiał roślinny ,techniczny , dekoracyjny i z ogromną prośbą wysłać go na maila [email protected]
Pozdrawiam

DW123 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 16:07   Egzamin praktyczny R.26 czerwiec 2016

Witam ja ma egzamin praktyczny 12 czerwca, a teoretyczny 17 czerwca. Widzę, że osoby nie które zdają praktyczny 11 czerwca, a może ktoś 10 czerwca.
M :-) am gorącą prośbę o informacje co było, a w szczególności co, z jakich materiałów roślinnych, technicznych i za kwotę. Jeśli będzie taka możliwość to proszę napisać na e-maila: [email protected]

Mglawica 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 18:53   

KastetKalosz dziękuję za uwagi, wszystko się przyda bo stres mnie dopadł
Zdaję jutro o godz 8 rano ale niestety po egzaminie muszę od razu wskoczyć w samochód i ruszyć w dość długą podróż i mogę nie mieć dostępu do internetu. Na pewno wszystko przekażę w środę i z góry przepraszam jak dla niektórych będzie już "po".
Próbuję dowiedzieć się co było od osoby, która zdawała dzisiaj ale nie mogę złapać z nią kontaktu. Mam nadzieję, że coś się jeszcze dzisiaj dowiem

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

KastetKalosz 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 19:02   

Oj, wielka szkoda bo ja mam egzamin we wtorek i poprostu truchleję ze strachu. Może jednak da się coś zrobić? Jestem stasznie zestresowana a życie naciska. :roll: Tym bardziej, że trochę szwankuje mi zdrowie i boję się, że ono może być wykluczeniem mnie z tego egzaminu a tak bardzo chciałabym zdążyć przed - dosłownie liczę godziny.

Mglawica 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 20:13   

wiem tyle: 15 czerwonych róż (dł. 50 cm) do tego salal, ruskus i trawa niedźwiedzia, rafia do związania oraz wstążka i folia do ozdoby.
bukiet skrętoległy, dekoracyjny
nie znam cen

rysunki: rzut z góry i rzut z boku

DW123 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 20:55   

Bardzo dziękuje za takie dane to już coś.

KastetKalosz 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 21:04   

Serdecznie dziękuję za informację. No to mamy kilka wariantów:
- bukiet skrętoległy okrągły klasyczny,
- bukiet skrętoległy okrągły ażurowy to przez trawę i ruskus - ale tego typu bukiety wykonuje się z kwiatów mieszanych.
- bukiet równoległy? ten chyba nie, ale nigdy nie wiadomo.
Wiadomo jedno sam bukiet o ile róże mają mieć dł. 50 cm, jeżeli jest skala 1: 5 to rysunek trzeba zrobić o dł. 10 cm i to 2 rysunki 10 cm z opisem wszystkiego włącznie z rafią, folią i wstążką. Folia ma być umieszczona na bukiecie w jakiś fantazyjny sposób umieszczona i związana wstążką o ile nie ma drutu - to wtedy na drucie a jak nie to całość zwiazujemy wstązką i ladnie ją obcinamy nożyczkami tak by końce były nie postrzępione.
Ciekawie jak z obliczeniami czy użyć wszystkich roślin. No i żeby nie zapomnieć resztki roślin wrzucamy do worka brązowego, a środków technicznych jak druty, wstążki, resztki rafii, foli do niebieskiego.
Sam bukiet ma mieć ponad linią wiązania rafią około 33,33 cm pod rafią łodygi mają być dł. około 16,66. Te zasady są wg. podziału 2/3 nad i 1/3 pod i proszę pamietać o skośnym ! przycięciu wszystkich łodyg zdrewniałych sekatorem a zielnych nożem - tutaj o ile to są te rośliny to wszystkie sekatorem i by były tej samej długości. Jak wychodzi proszę korzystać z lustra ( jak bedzie )zawsze to lepiej widać co się dzieje.
By bukiet się nie rozkładał w wachlarz trzeba co piatą dokładaną roślinę odwracać cały bukiet prawą dłonią i dalej dokładać poszczególne rośliny pod skosem w lewej. Jednak wszystkie te informacje dotyczą bukietu,gdy będzie to skrętoległy. Gdy liniowy to róże muszą być bez liści i trochę mi przeszkadza ten ruskus i orzech. Więc chyba nie ten a raczej okrągły dekoracyjny. Jeszcze raz dziękuję i życzę Pani Mgławico wszystkiego dobrego.
Ostatnio zmieniony przez KastetKalosz Pią 10 Cze, 2016 21:31, w całości zmieniany 2 razy  

Nicky96 

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 21:08   

Dzięki za informacje, kamień z serca mi spadł. Może ktoś po jutrzejszym egzaminie poda więcej szczegółów. Mam nadzieję, że tam nie ma drugiego kwiatka, bo to by było już zdecydowanie trudniej jeżeli chodzi o rysunek i później wykonanie wg rysunku

KastetKalosz 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 08:30   

Witam Panie, czy mogłybyście uściślić, jaki to ma być dokładnie bukiet i dodatkowo oprócz 15 czerwonych róż szt.15 ruskus ale ile szt.? i jaki ? Ruszczyk gałęzisty (jego obecna nazwa łacińska to Danaë racemosa jest starsza Ruscus racemosus czy Ruszczyk nibyliściasty R. hypophyllum , trawa niedźwiedzia Xerophyllum tenax ile czy ¼ lub ½ a może całe opakowanie ?, i salal (Golteria) Gaultheria ile szt.?
Jaki papier czy folia i jakie wymiary? Jaka długość wstążki i jaka jej szerokość? Jakie zadanie do obliczenia i jakie poszczególne ceny za szt.. i wreszcie ile ma kosztować wiązanka? Jednym słowem jak najwięcej szczegółów. Bardzo proszę o podpowiedź :roll: , bo potem tzw. diabeł tkwi w szczegółach w ocenie egzaminatora zgodnie z wytycznymi OKE. Czy są jakieś druty, taśma maskująca itd…….
:roll:

edytaj30 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 09:32   

Mam pytanko czy w całej Polsce jest ten sam egzamin i wszyscy robią to samo zadanie z tego samego materiału ?

KastetKalosz 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 11:28   

Tak przynajmniej było do tej pory i była ta sama praca natomiast egzaminy pisemny zawsze jest w tym samym terminie dla całej Polski, a tzw. robótka w terminie ustalonym przez szkołę, w której się zdaje. Na egzaminie pisemnym jest komisja utworzona w postaci 2 nauczycieli ze szkoły a przy robótce egzaminator z OKE plus jeden członek komisji ze szkoły i dodatkowo asystent techniczny , który jest poza salą egzaminacyjną niebędący w komisji, ale przygotowujący stanowiska do tzw. pracy i tak jest w całej Polsce.

edytaj30 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 12:52   

Ok dzięki czyli robimy bukiet z 15 róż - powodzenia wszystkim zdającym

summer189 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 13:41   

dzis robilismy bukiet z roz, trawy, ruskusa, wiec cos w tym jest. skretny. a jak jest z wstazka? najpierw rafia potem jakis celofan ozdobny i wstazka przewiazac?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu