Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Styczeń 2017/Praktyczny
Autor Wiadomość

malinaD1 

Wysłany: Sob 28 Sty, 2017 14:11   

joannaczaja95 napisał/a:
Hej dziewczyny... miałam dziś egzamin na 8 w Gdańsku.
Temat wieniec pogrzebowy z użyciem slomianego wianka 40cm, świerku, białych róż, ruskusu, gąbki florystycznej i siatki florystycznej.
Ze środków technicznych były do wykorzystania haftki, szpulka druciku srebrnego....

Na górnej części wianka należało zamocować 1/6 gąbki i przymocować ją 1/5 siatki florystycznej za pomocą haftek. W zadaniu było zamówienie, w którym klientka chciała aby znajdowały się u góry (czyli w gąbce) białe róże i trochę zieleni (w tym wypadku ruskus). Reszta wianka że świerku.

Rysunki do wykonania: rzut z góry i z perspektywy. Skala 1:4

Nie wiem co czuc po egzaminie... Szkoda, że nikt wcześniej nie napisał co będzie. No nic, zobaczymy.
Jeśli macie jakieś pytania, to będę tu jeszcze zaglądała.... Postaram się rzeczowo odpowiedzieć :)
Witam Cię koleżanko mam pytanie czy wianek musi być obłożony do okoła świerkiem i jak go dużo jest i jak dużo jest ruskusu. A haftki służą tylko do zamocowania tej siatki z gąbką rozumię dobrze i jak duży ma być ten wianek w sensie grubości z tym świerkiem. I powiec czy da sie wyrobić w czasie z rysunkiem i robocizną.

joannaczaja95 

Wysłany: Sob 28 Sty, 2017 14:20   

Wg mnie ruskus wraz z różami w gabke, reszta igliwie.
W zadaniu nie było preferencji klientki co do wielkości wianka, a do dyspozycji był o średnicy 40cm.
Więc jedynie gdzie trzeba wziąć pod uwagę że wianek ze świerkiem się powiększy to w rysunkach.

Czas leci szybko, dużo schodzi na rysunki i kalkulacje. Taka godzinę warto sobie dać na wianek na spokojnie.....
Nie jest to tak czasochłonne jak wieniec rzymski. Bo owija się igliwie w okol wianka ale przez ciągle myślenie o poprawności wykonywania może zająć to dłuższą chwilę....

[ Dodano: Sob 28 Sty, 2017 14:36 ]
Wg mnie wieniec musi być obłożony w całości igliwiem inaczej byłby niedokończony.
Przed rozpoczęciem egzaminu pozwalają obejrzeć materiał, przyjrzeć mu się jaka jest wielkość gałązek IT
Świerku było dużo, ja użyłam 8 gałązek bo nie były jakieś gigantyczne a nie chciałam potem wyrzucać materiału.
Ruskusu bierzesz tyle ile uważasz, ja wzięłam dwie gałązki. W zadaniu nie ma info ile masz tego i tego wziąć. Tylko że ma się pojawić w wieńcu. Nie ma co też pchać tego dużo bo można nie nadarzyc z wykończeniem

malinaD1 

Wysłany: Sob 28 Sty, 2017 17:27   

joannaczaja95 napisał/a:
Wg mnie ruskus wraz z różami w gabke, reszta igliwie.
W zadaniu nie było preferencji klientki co do wielkości wianka, a do dyspozycji był o średnicy 40cm.
Więc jedynie gdzie trzeba wziąć pod uwagę że wianek ze świerkiem się powiększy to w rysunkach.

Czas leci szybko, dużo schodzi na rysunki i kalkulacje. Taka godzinę warto sobie dać na wianek na spokojnie.....
Nie jest to tak czasochłonne jak wieniec rzymski. Bo owija się igliwie w okol wianka ale przez ciągle myślenie o poprawności wykonywania może zająć to dłuższą chwilę....

[ Dodano: Sob 28 Sty, 2017 14:36 ]
Wg mnie wieniec musi być obłożony w całości igliwiem inaczej byłby niedokończony.
Przed rozpoczęciem egzaminu pozwalają obejrzeć materiał, przyjrzeć mu się jaka jest wielkość gałązek IT
Świerku było dużo, ja użyłam 8 gałązek bo nie były jakieś gigantyczne a nie chciałam potem wyrzucać materiału.
Ruskusu bierzesz tyle ile uważasz, ja wzięłam dwie gałązki. W zadaniu nie ma info ile masz tego i tego wziąć. Tylko że ma się pojawić w wieńcu. Nie ma co też pchać tego dużo bo można nie nadarzyc z wykończeniem
. A mam jeszcze male pytanka dwa czy tymi haftkami mocuje sie gabke tylko i Owija drucikiem swierk czy tez haftkami swierk i oprocz kwiatow jakis element dekoracyjny jest jeszcze typu szarfa czy cos w tym stylu obawiam sie troche tego egzaminu
Cdr :-/

Halinka11 

Wysłany: Nie 29 Sty, 2017 09:13   

Cześć dziewczyny uff ja już po praktycznym - wczoraj nie było strasznie ale czasu mało i trzeba się spinać. Temat wieniec pogrzebowy - rzymski czyli na podkładzie ze słomy materiał to 10 róż, 3 ruskusu,gałązki świerkowe 6 haftek siatka druciana gąbka zielona wstążka -wszystko puszcza w kosztorysie rysunek rzut z góry i perspektywa życzę powodzenia i pozdrawiam

[ Dodano: Nie 29 Sty, 2017 09:34 ]
Wieniec 40 cm obkładamy świerkiem dookoła najbardziej czasochłonne w górnej - szczytowej części gąbka przy pomocy siatki i haftek mocowana do wieńca róże i ruskus do gąbki - zobaczcie w Nizińskiej jak to wygląda :lol: :lol:

Gość

Wysłany: Nie 29 Sty, 2017 15:51   

dziś był w Olsztynie, pamiętajcie żeby narysować promień wieńca przy rzucie z góry, spokojnie można brać cały materiał, który dają, z kasą się wyrobicie :)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

manuelka 

Wysłany: Pon 30 Sty, 2017 18:27   rysunki

hej a skala 1:4 to jak to będzie w rysunku,czyli namalować koło,a ile cm tam wpisać długość i szerokość,jak dziewczyny zrobiłyście?

Gość

Wysłany: Pon 30 Sty, 2017 18:52   

40/4 = 10 cm. czyli robisz to w kwadracie 10x10 cm. jest cyrkiel dostępny. wystarczy obliczyć grubość wianka czyli 5 x 5/8 = 3,1 cm. od środka 1,9 cm. i rysujesz. Jeśli są wątpliwości dlaczego 5/8 to polecam ksiażkę Nizińskiej. tam wszystko ładnie napisane i wytłumaczone.

malinaD1 

Wysłany: Pon 30 Sty, 2017 22:33   

Hej dziewczyny ja już po egzaminie. Miałam dziś na 12 we Włocławku. Było tak jak napisały koleżanki wcześniej. Tylko powiem wam że czas leci jak szalony i niby się wszystko wie a z głowy ucieknie.

manuelka 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2017 07:34   

mam pytanie,czy całą gąbkę zużyłyście,czy brałyście mniej niż było dane?I co z tą wstążką się robi?owija całość czy tylko dla dekoracji na górze montuje?całość wstążki zużyłyście?

malinaD1 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2017 10:42   

manuelka napisał/a:
mam pytanie,czy całą gąbkę zużyłyście,czy brałyście mniej niż było dane?I co z tą wstążką się robi?owija całość czy tylko dla dekoracji na górze montuje?całość wstążki zużyłyście?

Hej tej gąbki jest taka mała kostka akurat na wianek. Ja docięłam tylko na grubość sobie bo była mi za duża a siatki też jest tyle aby pokryć gąbkę i przypiąć całość do wianka. Wstążki jest 2 metry za dużo trochę jak na ten wianek, a jest ona do dekoracji chyba że coś innego chce się z nią zrobić. to już każdego indywidualna sprawa sama wiesz. Pozdrawiam pytajcie jak czegoś nie wiecie. Powiem tyle teraz mi nerwy puściły ale stres jest duży.

lusia_1 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2017 21:18   

Cześć dziewczyny,
dzisiaj miałam egz praktyczny.
W części pisemnej ważne jest by napisać ze kompozycja umieszczona jest w szczytowej części wieńca. Jeśli ktoś chce więcej informacji to piszcie bezpośrednio do mnie.

Zdane :)

Halinka11 

Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 10:02   

A skąd wiesz że zdane??

lusia_1 

Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 14:22   

Halinka11 napisał/a:
A skąd wiesz że zdane??

Bo miałyśmy miłą komisję, która przekazała nam informacje :)

Halinka11 

Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 15:41   

GRATULUJĘ

malinaD1 

Wysłany: Czw 02 Lut, 2017 16:28   

lusia_1 napisał/a:
Halinka11 napisał/a:
A skąd wiesz że zdane??

Bo miałyśmy miłą komisję, która przekazała nam informacje :)
To Ci się udało, u mnie na egzaminie milczały jak zaklęte, nic nam nie chciały zdradzić.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu