Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu księgowanie
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Czw 02 Cze, 2011 16:24   księgowanie

Witam. Jestem tu poraz pierwszy. Znalazłam to forum i troche przejrzałam.
Postanowiłam napisać tutaj, ponieważ mam problem z księgowaniem niektórych (Jak dla mnie trudnych) operacji.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to byłabym bardzo wdzięczna.

1) Przeksięgowanie kosztów ogólnego zarządu na konto koszt własny sprzedanych wyrobów gotowych.

Chciałabym się również dowiedzieć, co zrobić, żeby zaksięgować operacje: "Naliczono należny podatek dochodowy". Nie mam podanej żadnej kwoty i czy móglby mi ktoś powiedzieć, jak to zrobić? Czy w programie INSERT - Rewizor, Subiekt itp., czy wystarczy zrobić to w inny sposób?

Gość

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 13:53   Re: księgowanie

pycia19 napisał/a:
Witam. Jestem tu poraz pierwszy. Znalazłam to forum i troche przejrzałam.
Postanowiłam napisać tutaj, ponieważ mam problem z księgowaniem niektórych (Jak dla mnie trudnych) operacji.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to byłabym bardzo wdzięczna.

1) Przeksięgowanie kosztów ogólnego zarządu na konto koszt własny sprzedanych wyrobów gotowych.

Chciałabym się również dowiedzieć, co zrobić, żeby zaksięgować operacje: "Naliczono należny podatek dochodowy". Nie mam podanej żadnej kwoty i czy móglby mi ktoś powiedzieć, jak to zrobić? Czy w programie INSERT - Rewizor, Subiekt itp., czy wystarczy zrobić to w inny sposób?

Więc tak : koszty ogólnego zarządu po Ma na koszt własny sprzedanych wyrobów gotowych po Wn

Podatek dochodowy należy obliczyć : zsumować wszystkie przychody i odjąć wszystkie koszty = dochód i od tego policzyć ( 19 % osoby prawne, 18% osoby fizyczne)
I księgujesz tak: podatek dochodowy po Wn i rozrachunki z budżetami po Ma .
Mam nadzieję,ze pomogłam. Powodzenia na egzaminie :)

Gość

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 12:30   

dziękuje bardzo:) przydało się;)

i mam nadzieję, że na egzaminie mi się powiedzie:)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu